Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Aktualne czasy oczekiwania na analizę wniosku

Witam, komplet dokumentów kredytowych wraz z operatem złożyłem w ubiegły czwartek. W pozycji śledzenie statusu wniosku mam ciągle pozycje 1 - twoje dokumenty oczekują na analizę. Po jakim okresie mniej więcej mogę się spodziewać że papiery zaczną być wreszcie analizowane, jaki jest termin obecnie kiedy można spodziewać się wstępnej odpowiedzi?

I jak np. fakt  tego że złożyłem wniosek z operatem i załącznikami do niego wpłynie na dalsze pozycje rozpatrywania wniosku w szczególności pozycja informująca o wycenianiu nieruchomości.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Deatherock
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
3
19-01-2018
Wiadomość 1 z 68 (26 918 wyświetleń)

Re.: Aktualne czasy oczekiwania na analizę wniosku

[ Edytowane ]

@Deatherock

Zgodnie z informacją aktualizowaną w miarę na bieżąco dotyczącą czasów procesu kredytowego: https://www.ing.pl/partner/hipoteka/proces-kredytowy, obecnie analizowane są wnioski z 9 września (stan na 21.09) więc jeśli złożyłeś wniosek 17.09 to jeszcze chwilę poczekasz, aż będzie on przechodził analizę wstępną, stąd widzisz status, że dokumenty oczekują na analizę.

Co do kwesti tego, że złożyłeś wniosek z operatem to czas na samą analizę tego wniosku (Krok 3 - Wycena nieruchomości - Czas: 10 dni roboczych) będzie podobny do tego gdyś go szybko by dostarczył wniosek po analizie wstępnej. Generalnie czas oczekiwania przez bank na dostarczenie wyceny/operatu przez klienta nie jest wliczany w czas potrzebny na jego analizę, chociaż kolejność dołączenia operatu sprawi, żeTwój wniosek w przypadku dużej ilości wniosków będzie zapewne szybciej brany pod uwagę, bo trafił on do kolejki wcześniej niż operaty innych osób.

m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 68 (26 905 wyświetleń)

Re.: Aktualne czasy oczekiwania na analizę wniosku

Mam jeszcze jedno pytanie, występujemy o finansowanie na zakup mieszkania gdzie sprzedający weszli w posiadanie nieruchomosci w wyniku spadku, tj zona wraz z dziećmi odziedziczyla spadek po zmarlym mężu. Mieszkanie posiada odrebna księgę wieczystą i ktora uwzglednia juz decyzje o nabyciu spadku. Na wszelki wypadek do doradcy dostarczylismy jeszcze kopie postanowienia sadu o nabyciu spadku przez sprzedających, dzis w innym banku konkretnie pekao s.a. poinformowano nas ze w takim przypadku musimy jeszcze przedstawic dokument potwierdzajacy że właściciele nieruchomosci oplacili podatek od spadku lub ze podatek byl nienalezny wydany przez wlasciwy urzad skarbowy. Pytanie czy ing tez bedzie od nas tego wymagac, czy analityk wezwie nas do uzupelnienia, i czy e przypadku w ktorym brdzie to wymagalne dostaniemy chocby wstepna decyzje finansowa że otrzymamy kredyt jesli dostarczymy ten dokument, jak to wyglada w praktyce ?
Odpowiedz
0 Lajków
Deatherock
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
3
19-01-2018
Wiadomość 3 z 68 (26 698 wyświetleń)

Re.: Aktualne czasy oczekiwania na analizę wniosku

@Deatherock

Dokument z US potwierdzający opłacenie podatku będzie potrzebny tak czy owak przy akcie u notariusza (raczej samo oświadczenie przez sprzedających nie przejdzie) więc jego zdobycie jest w Twojej gestii.

Przy składaniu dokumentów wniosku jeśli nie dostarczysz tego dokumentu to analitym może o niego poprosić przed podjęciem finalnej decyzji.

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 4 z 68 (26 687 wyświetleń)

Re.: Aktualne czasy oczekiwania na analizę wniosku

Czy zmienił się już Panu etap wnioskowania o kredyt? Czy dalej wszystko czeka na analizę?

Odpowiedz
0 Lajków
ciapson
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
28-09-2020
Wiadomość 5 z 68 (26 147 wyświetleń)

Re.: Aktualne czasy oczekiwania na analizę wniosku

Tak, u mnie zmiana nastapila 21.09.2020. Na krok 2 analizujemy twoje dokumenty
Deatherock
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
3
19-01-2018
Wiadomość 6 z 68 (26 090 wyświetleń)

Re.: Aktualne czasy oczekiwania na analizę wniosku

ING jesteście Genialni, dziś mam już informacje o przyznaniu kredytu Emotikon: Szczęśliwy bardzo wam dziękuje za szybkość i sprawność procesowania.
W piątek podpisuje umowę kredytową.


Odpowiedz
0 Lajków
Deatherock
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
3
19-01-2018
Wiadomość 7 z 68 (25 995 wyświetleń)

Re.: Aktualne czasy oczekiwania na analizę wniosku

macie literówke

 

Do porcesu przyjmujemy dziś wnioski/uzupełnienia, które wpłynęły do ArchiDoc w dniu:
23 wrzesień

 

powinno byc

 

Do procesu przyjmujemy dziś wnioski/uzupełnienia, które wpłynęły do ArchiDoc w dniu:
23 wrzesień

Odpowiedz
0 Lajków
bozzy1987
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
27-09-2020
Wiadomość 8 z 68 (25 932 wyświetleń)

Re: Re.: Aktualne czasy oczekiwania na analizę wniosku

[ Edytowane ]

Dziękujemy za wiadomość. Przekazaliśmy ją do odpowiedniego zespołu. Żeby mieć pewność, że literówkę poprawiliśmy w odpowiednim miejscu, prosimy, napisz nam, skąd dokładnie otrzymałeś tę wiadomość Emotikon: Szczęśliwy

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 9 z 68 (25 795 wyświetleń)

Re.: Aktualne czasy oczekiwania na analizę wniosku

Deatherock długo czekałeś na zmianę z punktu 2 na kolejny etap? Rozumiem że u Ciebie z punktu 2 analizujemy dokumenty przeskoczylo od razu na punkt 6 decyzja?
Kobieta
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
4
26-02-2020
Wiadomość 10 z 68 (25 646 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy