Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Akt notarialny końcowy. Co teraz?

Dzień dobry,

Dziś podpisałem końcowy akt notarialny. Pan poinformował mnie, ze teraz muszę udać się do banku tylko nie zarejestrowałem po co.

Proszę o podpowiedź.

 

Pozdrawiam. 

Odpowiedz
0 Lajków
Tonik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
0
08-05-2017
Wiadomość 1 z 8 (11 126 wyświetleń)

Re.: Akt notarialny końcowy. Co teraz?

Domniemywam, że był akt notarialny końcowy był ponieważ wcześniej był podpisany akt notarialny wstępny bo trzeba było czekać np. na odpowiedź z lasów państwowych o zrzeczeniu się prawa do pierwokupu (lub upłyną termin na odpowiedź).

Z aktem notarialnym udajemy się do banku jeśli ma być wypłacony kredyt na jego podstawie.

Notariusz sam nie poinformuje banku o podpisaniu aktu notarialnego i go do niego nie przekaże.

Więcej szczegółów by się przydało w opisie sytuacji.

Michał Straus Faraon24
Odpowiedz
0 Lajków
Faraon24
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
5
30-12-2019
Wiadomość 2 z 8 (11 085 wyświetleń)

Re.: Akt notarialny końcowy. Co teraz?

[ Edytowane ]

Dobry wieczór,

Wszystkie transze już zostały wypłacone. Dziś podpisałem akt notarialny ostateczny gdzie są informacje o wpisać do ksiąg wieczystych itp.

 

Może chodzi o przygotowanie dokumentów do wpisu do Księgi Wieczystej? 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Tonik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
0
08-05-2017
Wiadomość 3 z 8 (11 079 wyświetleń)

Re.: Akt notarialny końcowy. Co teraz?

Po prostu zanieś ten akt notarialny do banku i po sprawie

Odpowiedz
0 Lajków
Faraon24
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
5
30-12-2019
Wiadomość 4 z 8 (11 035 wyświetleń)

Re: Re.: Akt notarialny końcowy. Co teraz?

Proszę o przesłanie aktu notarialnego przez bankowość internetową. Wchodząc w szczegóły kredytu i dalej Wniosek oraz Potwierdzenie spełnienia warunków umownych. Możesz nam go też dostarczyć do oddziału banku.
Jeśli chodzi o sprawdzenie jakie dokładnie warunki są do spełnienia zapraszam Cię do kontaktu przez czat po zalogowaniu do bankowości internetowej lub do kontaktu z naszą infolinią pod numerem telefonu: 32 357 00 57.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 5 z 8 (11 030 wyświetleń)

Re.: Akt notarialny końcowy. Co teraz?

Tonik,

Po podpisaniu końcowego aktu notarialnego, powstają faktycznie dwa obowiązki:

Pierwszy - Bank jednym z warunków i obowiązków, który na Ciebie nakłada, to przedstawienie takiego aktu jako potwierdzenia przeniesienia na Ciebie własności nieruchomości objętej kredytem hipotecznym.
Drugi (powiązany częściowo z pierwszym) - w wyniku aktu notarialnego powinien powstać wpis do KW wskazujący Ciebie jako właściciela. Taki wpis może być uwzględniony bezpośrednio w Akcie lub musisz to zrobić osobiście. A potem już tylko czekasz aż wpis się uprawomocni i zostanie uwidoczniony w KW, żeby zdjęto Ci ubezpieczenie pomostowe z kredytu.
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 6 z 8 (10 824 wyświetleń)

Re.: Akt notarialny końcowy. Co teraz?

@Galanel88 

Wysłałem zdjęcia z Aktu Notarialnego do banku i czekam na jego zaakceptowanie.

Skoro mieszkanie jest na kredyt to chyba muszę dopisać bank do hipoteki?

 

W jaki sposób to zrobić? Czy muszę udać sie do banku?

Odpowiedz
0 Lajków
Tonik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
0
08-05-2017
Wiadomość 7 z 8 (10 687 wyświetleń)

Re: Re.: Akt notarialny końcowy. Co teraz?

Po sprawdzeniu aktu notarialnego przygotujemy dokumenty, które trzeba złożyć w sądzie. Dokumenty do sądu odbiera się u specjalisty hipotecznego w oddziale banku.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 8 z 8 (10 626 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy