Odpowiedz
Highlighted

Mała liczba konto oszczędnościowych

Dzień dobry,

Po raz kolejny poruszam temat ilości kont oszczędnościowych, których ilość wydaje mi się zbyt mała - moja aktualna wiedza mówi, że mogą być tylko dwa (bez BONUsowego) o czym można przeczytać m.in. na Forum. Oczywiście są Cele oszczędnościowe, ale wymagają one jednak określenia daty albo kwoty końcowej celu.

A jeśli chcę oszczędzać na:
- dom (nie wiem ile mi to zajmie i jaką kwotę oszczędzić, bo ceny się z roku na rok zmieniają),
- samochód (też nie wiem ile mi zajmie oszczędzanie jakiejś kwoty, ani tak do końca ile jej potrzebuję),
- na życie (to już kompletnie czysta abstrakcja jeśli chodzi o ocenę wieku i kwoty),
- inny większy lub dalekosiężny cel,
to ilość kont oszczędnościowych staje się niewystarczalna i powoduje, że muszę zakładać konta w innych bankach, które zaspokoją moją potrzebę.

Proszę mi nie pisać, że zapisujecie moją sugestię, bo zrobiliście to już w styczniu 2017 roku Emotikon: Mrugający A dziś wiadomo jaki mamy dzień i ile minęło. Wystarczyło by zrobić cel otwarty (bez daty i kwoty końcowej). Wtedy na jednym koncie można byłoby mieć wiele takich subkont, co myślę, że zaspokoiłoby potrzeby osób, które szukają takiego rozwiązania Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,
Grzegorz Woźniak

Grzegorz
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
12
3
18-12-2015
Wiadomość 1 z 8 (13 019 wyświetleń)
Highlighted

Re: Mała liczba konto oszczędnościowych

Obecnie możesz mieć maksymalnie po dwa konta oszczędnościowe i pięć konto osobistych w każdej walucie. Cały czas rozwijamy naszą ofertę, zachęcam Cię do śledzenia jej na bieżąco. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Moderator
Moderator icon
384
103
12-10-2015
Wiadomość 2 z 8 (12 949 wyświetleń)
Highlighted

Dwa konta oszczędnościowe, które są niezależne od Smart Saver i celów oszczędnościowych ?
Odpowiedz
0 Lajków
Radecki
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
29
9
25-09-2018
Wiadomość 3 z 8 (11 825 wyświetleń)
Highlighted

Możesz mieć dwa Otwarte Konta Oszczędnościowe w każdej walucie. Oprócz tego, możesz posiadać również jedno Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus oraz Smart Saver. Środki gromadzone na celach oszczędnościowych będą przypisane do wybranego konta oszczędnościowego.

***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
235
63
19-03-2018
Wiadomość 4 z 8 (11 751 wyświetleń)
Highlighted

Cześć,
Czy wiadomo, czy może w tym temacie coś uległo zmianie?

Tymcio
Zaprawiony analityk
Zaprawiony analityk icon
170
29
26-09-2016
Wiadomość 5 z 8 (3 353 wyświetleń)
Highlighted

@Tymcio nasze regulacje w tym zakresie, nie zmieniły się. 

**
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MirosławP
Moderator
Moderator icon
452
130
25-03-2016
Wiadomość 6 z 8 (3 276 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Mała liczba konto oszczędnościowych

Dziwią mnie całkowicie niekonstruktywne odpowiedzi moderatorów, które wcale nie odpowiadają na zadane pytanie. Sam miałem ten problem i nie znalazłem tu na niego odpowiedzi.

Obecnie istnieje kategoria celi oszczędnościowych "na przyszłość", w której nie trzeba podawać kwoty oszczędzania. Co prawda wciąż należy podać datę zakończenia - ale wystarczy wpisać np. 50 lat i de facto cel funkcjonuje jako bezterminowy. To w jakiś sposób rozwiązuje przedstawiony problem, przynajmniej dla mnie.

Oczywiście wygodniej byłoby, gdyby cele bez określonej kwoty można było dodawać również w innych kategoriach. Skoro funkcjonalność została już zaimplementowana w systemie, to wydaje się, że udostępnienie jej również w innych kategoriach celów nie powinna być już takim dużym problemem. Kończę więc sugestią: może warto byłoby udostępnić użytkownikom możliwość samodzielnego decydowania, czy w ramach każdego z celów chcą oszczędzać do określonej kwoty, czy też zrezygnować z określania kwoty docelowej.
Odpowiedz
0 Lajków
lukgar
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
2
0
14-02-2020
Wiadomość 7 z 8 (2 383 wyświetleń)
Highlighted

Re: Re.: Mała liczba konto oszczędnościowych

@lukgar co masz na myśli pisząc o niekonstruktywnych odpowiedziach moderatorów. W mojej ocenie, odpowiedzieliśmy właśnie na zadane pytania wyżej. 
Dziękujemy za Twoją sugestię, oczywiście przekazałam ją do odpowiedniego zespołu. Faktycznie, ustalając cel, powinieneś zdeklarować kwotę jaką chcesz docelowo zaoszczędzić lub taką, jaką chcesz miesięcznie wpłacać. 

Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Moderator
Moderator icon
420
109
04-09-2015
Wiadomość 8 z 8 (2 332 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Płatność kartą

Jest problem z płatnościami kartą przez Internet. Nowy sposób uwierzytelnienia przez zalogowanie do konta bankowego to porażka. Nie ma potwierdzenia transakcji realizowanej np. przez dotpay i transakc

...

19-10-2020
Re: Re.: nie dochodzą sms-y z kodami z banku

Widzę, że swoje zapytanie odznaczyłeś jako rozwiązane. Czy udało się wyjaśniać problem z kodami, które nie docierają na wskazany numer telefonu?

19-10-2020
Re: Re.: Kredyt hipoteczny okres kredytowania, a wcześniejsza spłata i zwrot odsetek

@DominikaW
Warro dodać, że za aneks po 3 miesiącach nie zapłacimy 200zł, gdyż wystarczy nadpłacić mała kwotą kredyt przed złożeniem aneksu i w aneksie podać kwotę np z kilku nadpłat wcześniejszych tj. ...

19-10-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy