25-05-2022 21:56
Witam,
Rozpoczynam dyskusje w sprawie oprocentowania kont oszczędnościowych.
Nie bardzo rozumiem zależności WIBORU między ratami kredytów, a kont oszczędnościowych. W jaki sposób jest uzasadnione to, że WIBOR poszedł w górę - kredyty hipoteczne oprocentowane po 8-9% a konta oszczędnościowe tylko 0,5%. Nie wspominam o koncie 4% które z góry jest naciągane przez "nowe środki" ustalone jakąś datą. Czy może mi ktoś wyjaśnić tę dysproporcje ?
31-05-2022 15:45
Trudno nam to krótko opisać, ale spróbujemy.
Warto zacząć od tego, jak działa oprocentowanie kredytów hipotecznych. Na to składa się nie tylko przychód banku, ale też koszty związane z ryzykiem udzielenia tego kredytu (np. na wypadek jeśli ktoś nie spłaci kredytu z różnych przyczyn). Przy kontach oszczędnościowych tych kosztów po stronie banków nie ma. Wzrost stóp wpływa na oprocentowanie kredytów - które z samo z siebie są większe od oprocentowania na kontach oszczędnościowych. Stąd ta dysproporcja.
Problem jest taki, że placówka odmawia przyjęcia wniosku. Też zastanawiam się na jakiej podstawie (bo upierali się że przy składaniu wniosku wielokrotnego, jest możliwość złożenia tylko jednego takieg
... 17-08-2022Wnioski mozna skladac w dowolnym momencie. Wystarczy sporzadzic je samodzielnie bez udzialu kreatora w aplikacji.
17-08-2022W Moje dokumenty powinien znalezc sie wniosek zawierajacy informacje o tym, jak ING zinterpretowalo dane wprowadzone w kreatorze skladania wniosku o "wakacje".
17-08-2022