Odpowiedz

zajęcie egzekucyjne

Witam

W dniu dzisiejszym został zajęty mój rachunek bankowy. Na konto komornika poszły wszystkie pieniądze z OKO i część z Smart Saver (została na nim kwota 1500 zł). Na konto wpływa wynagrodzenie w wysokości najniższej krajowej, alimenty i 500+. Wg informacji  na koncie na dzień dzisiejszy mam 1500 kwoty wolnej. i w związku z tym mam dwa pytania:

1. Kiedy odnowi się ten limit i co z środkami, które w tej chwili mam na koncie (ok 500 zł)? Czy po odnowieniu się limitu zostaną one uznane za wpływ i automatycznie tą kwotę pomniejszą?

2. Co z wpływami z alimentów i 500+?wg zasady są one zwolnione od zajęcia

Odpowiedz
0 Lajków
lookrecja82
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
12-05-2017
Wiadomość 1 z 2 (2 448 wyświetleń)

Re.: zajęcie egzekucyjne

Alimenty i 500 + nie podlegają zajęciu. Kwota wolna, jest odnawiana miesięcznie. Skontaktuj się z naszą infolinią, pod numerem (32) 357 00 69, sprawdzimy to w systemie.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (2 408 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Jest jeszcze opcja wyslania wlasnego wniosku elektronicznie poprzez aplikacje jako zalaczony dokument, skoro placowka odmawia przyjecia wniosku pisemnego, co jest samo w sobie karygodne.

17-08-2022
Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Problem jest taki, że placówka odmawia przyjęcia wniosku. Też zastanawiam się na jakiej podstawie (bo upierali się że przy składaniu wniosku wielokrotnego, jest możliwość złożenia tylko jednego takieg

...

17-08-2022
Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Wnioski mozna skladac w dowolnym momencie. Wystarczy sporzadzic je samodzielnie bez udzialu kreatora w aplikacji.

17-08-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy