Odpowiedz

Zmiana konta Komfort na direct

Posiadam konto Komfort, wraz z narzeczoną jesteśmy współwłaścicielami konta. Chciałbym wiedzieć czy jest możliwe i jaki jest tryb postępowiania gdybyśmy chcieli usunąć współwaścicielswto i przekształcić konto na Direct.

dwaiser21
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
29-01-2016
Wiadomość 1 z 15 (30 875 wyświetleń)

Re.: Zmiana konta Komfort na direct

Rachunek wspólny możecie przekształcić na konto indywidualne w dowolnym oddziale naszego banku. Potem będziesz mógł zmienić typ rachunku z konta Komfort na konto Direct za pośrednictwem ING BankOnLine: Rachunki -> opcje -> Zmień typ rachunku.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 15 (30 814 wyświetleń)

Re.: Zmiana konta Komfort na direct

Warto pozostać jednakże przy koncie Komfort, dla Waszej wygody i oszczędności. Przy takim rachunku wszystkie obce bankomaty oraz jakakolwiek transakcja w oddziale banku (wpłata, wypłata, przelew) pozostają bezpłatne - niezależnie od ilości operacji Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 3 z 15 (30 791 wyświetleń)

Re.: Zmiana konta Komfort na direct


GrzegorzG pisze:

Warto pozostać jednakże przy koncie Komfort, dla Waszej wygody i oszczędności. Przy takim rachunku wszystkie obce bankomaty oraz jakakolwiek transakcja w oddziale banku (wpłata, wypłata, przelew) pozostają bezpłatne - niezależnie od ilości operacji Emotikon: Szczęśliwy


Bank wie co robi stosując takie posunięcia, ale żeby opłacać propagandę?! 12*12=144 złote Emotikon: Szczęśliwy Lokując 25 tysięcy na rok na lokatach bankowych ING nie wystarczy Ci na zapłatę prowizji.

Odpowiedz
0 Lajków
Ernest
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
55
37
03-11-2015
Wiadomość 4 z 15 (30 746 wyświetleń)

Re.: Zmiana konta Komfort na direct

Owszem, bilans jest jasny, ale to od Ciebie zależy jak korzystasz z konta, jak jest Ci wygodniej, a przede wszystkim jak zaoszczędzisz na operacjach. Możesz posiadać dalej konto Direct, lub zmienić na nie, ale korzystać w sposób oszczędny: wpłaty i wypłaty w urządzeniach, wypłata gotówki z OKA (raz w okresie rozliczeniowym), korzystanie z Cashback'u. Metod i "furtek" jest wiele, trzeba być sprytnym. Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 5 z 15 (30 691 wyświetleń)

Re.: Zmiana konta Komfort na direct

Jaka propaganda? Wypowiadam się tutaj jako Klient korzystający rozsądnie z konta. Sam mam Direct bo mam dostęp do bankomatów Ing i PC. Gdybym ich nie miał nie zastanawiałbym się nad pozostaniem, czy też zmianą na korzystne w porównaniu z konkurencją konto Komfort.
Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 6 z 15 (30 535 wyświetleń)

Re.: Zmiana konta Komfort na direct

Czy w celu zmiany typu konta (z Komfort na Direct) w przypadku gdy dwie osoby są współwłaścicielami potrzebne są do wizyty w Banku obie te osoby?

Czy na miejscu można załatwić przekształcenie konta w Direct ustanawiając jednocześnie pełnomocnikiem tą drugą osobę?

Czy karty pozostaną bez zmian czy zajdzie konieczność ich zastrzeżenia?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 7 z 15 (22 803 wyświetleń)

Re: Zmiana konta Komfort na direct

Jeden ze współwłaścicieli będzie mógł zamienić konto w indywidualne i ustanowić pełnomocnika do konta.

Z reguły zmiany wprowadzisz od razu. W szczególnym przypadku (brak uprawnień do samodzielnych zmian na koncie), informujemy o nich drugiego współwłaściciela listownie. Okres wypowiedzenia wynosi wtedy 30 dni. 

Zadzwoń do nas, proszę: 32 357 00 69. Sprawdzimy, jak będzie w Twoim przypadku. 

 

Karta właściciela konta pozostaje bez zmian, natomiast pełnomocnikowi do konta wydamy nową kartę. 

 

Zmienić konto z Komfort na Direct możesz przez Moje ING. W oddziale udostępniamy kiosk internetowy. Możesz za jego pomocą zalogować się do swojej bankowości i zmienić typ konta. 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 8 z 15 (22 615 wyświetleń)

Re: Zmiana konta Komfort na direct

Nie do końca jest tak jak piszesz.

Wchodzę w Moje finanse, wybieram konto i klikam Zmień typ konta. Otrzymuje taki komunikat:

Opcja niedostępna

Nie możesz zmienić typu konta, ponieważ nie posiadamy w ofercie innego konta, które może być prowadzone jako wspólne

Jest inna ścieżka?

Stąd moje pytanie tutaj.

Mimo wszystko dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Z tego co piszesz jednak będziemy musieli wybrać się do oddziału we dwoje.

Dziękuje też za propozycję skorzystania z bankowości online w oddziale. Choć banki uważam za instytucje najbardziej wyczulone na bezpieczeństwo to mimo wszystko wolę korzystać z własnych urządzeń.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 9 z 15 (22 612 wyświetleń)

Re: Zmiana konta Komfort na direct

Obecnie nie będziesz mógł zmienić konta z Komfort na Direct ponieważ konto Direct może być tylko kontem prowadzonym dla jednej osoby.

 

Będziesz mógł zmienić typ konta dopiero po wizycie w oddziale, gdy Wasze obecne konto będzie już kontem jednej osoby. 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 10 z 15 (22 609 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy