Odpowiedz

Zajęcie komornicze

Niestety mam na koncie zajęcie egzekucyjne jestem w porozumieniu z komornikiem i wplacam mu raty z swojego konta . Gdy wysyłam pieniądze schodzi mi kwota chroniona . Co w przypadku gdy kwota zostanie wykorzystana w większej części na spłatę zadłużenia u komornika i polaczy się to z moja wypłata przed zakończeniem miesiaca. Czy bank powinien wysłać wtedy całą kwote mojego miesięcznego wynagrodzenia na poczet komornika? Komornik odsyła mnie do ing natomiast ing do komornika . Stanie się tak że mimo tego że jestem dogadany z komornikiem i wyplacam raty (udukomentowane przelewem w ing) stracę dodatkowo całe wynagrodzenie .
Odpowiedz
0 Lajków
Pawciuuu
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
26-06-2020
Wiadomość 1 z 4 (4 429 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze

Jeśli masz przyznaną kwotę wolną do jej wysokości możesz korzystać z pieniędzy na swoim koncie. Nadwyżkę przekażemy do komornika. Kwota wolna od zajęcia egzekucyjnego dla kont prywatnych wynosi 1950 zł i jest odnawiana co miesiąc.


Na przykład: 1 czerwca wpływa na Twoje konto 1000 zł, z którego korzystasz w całości. Kwoty wolnej pozostaje Ci 950 zł. 30 czerwca wpływa na Twoje konto kolejne 1000 zł. Będziesz mógł skorzystać z 950 zł, natomiast nadwyżkę, czyli 50 zł, przekażemy komornikowi. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (4 345 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze

Ale jeśli w miesiącu zdubluja się wypłaty np pracodawca wyśle na moje konto wypłatę 1 i ostatniego dnia miesiąca całą kwota z wypłaty na przyszły miesiąc zostanie przekazana komorników i co wg polskiego prawa nie jest do końca fair. Komornikidsyla mnie do banku A bank do komornika co mam zrobić by nie zostać bez pieniędzy na życie w przyszłym miesiącu.
Odpowiedz
0 Lajków
Pawciuuu
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
26-06-2020
Wiadomość 3 z 4 (4 318 wyświetleń)

Re: Zajęcie komornicze

Nadwyżkę nad kwotę wolną zablokujemy i przekażemy na spłatę zajęcia. Tylko komornik może zwolnić wpływy z tytułu wynagrodzenia.-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
572
123
19-03-2018
Wiadomość 4 z 4 (4 281 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wyłączenie widoczności danych osobowych po wykonaniu przelewu

Jeśli traktujecie przelew jako dowód księgowy i powołujecie się na art. 21 to trochę wybiórczo:

e)  podpis wystawcy dowodu oraz osoby, której wydano lub od której przyjęto składniki aktywów;

 

Na przelew

...

19-06-2024
Re.: Zaświadczenie Brutto - Netto do kredytu hipotecznego

W opisanej przez Ciebie sytuacji prosimy o kontakt z naszymi doradcami hipotecznymi. Możesz się w tej sprawie umówić na spotkanie https://www.ing.pl/kontakt - Umów spotkanie ze specjalistą.

19-06-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

@MiG dziękujemy za Twoją opinię. Przekazałam ją do właściwego działu. 

19-06-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy