Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Syndyk po upadłości konsumenckiej a całkowita blokada konta

po ogloszeniu mojej upadlosci zgłosiłam się do syndyka, który poinstruował mnie, ze wedlug litery prawa:

 

1. od tego momentu na moim koncie nie mam już komorników, a kwota powyżej minimalnej krajowej (1920 netto) bedzie przekazana na konto masy upadlosciowej.

2. ze kwoty do 1920 zl  NIE MOGĄ BYĆ ZAJĘTĘ, aby nie pozbawić mnie srodkow do zycia (jako osoby pracującej na etat)

3. dostaje z tytułu wynagrodzenia 970 zł na konto

 

po czym ING...

 

raz - blokuje mi najpierw możliwość CAŁKOWICIE możliwość zarządzania kontem, choć  syndyk nie rosci sobie prawa do żadnej kwoty mniejszej/równej 1920 zł. chociaz przez kilka dni jeszcze wyświetla sie na moim koncie 970 zl, z tym że nie moge tego ruszyć.

 

dwa - bez uprzedzenia zamyka mi limit zadłużenia na koncie (sam go przyznał 14 lat temu), w wysokości 2000 zł i na ten poczet zajmuje sobie to 970 zł (przypominam, że mozna zająć kwotę powyżej 1920 zł, nie wspominajac o kwocie wolnej od zajęcia 1950 zł)

 

trzy - w tym samym czasie ING dostaje (wystawione i wysłane na moją prośbę) pismo od syndyka, potwierdzające, że mogę dysponować swoim kontem.

 

cztery - po zwolnieniu blokady wpływu na moje konto, ING zajęło resztę z przyznanego mi limitu, dobijając do tych 2000 zł (niech będzie, jestem z bankiem na zero). Nadwyżką, zaliczoną przez bank "na plus" jest 490 zł.

 

wielki finał i MOJE PYTANIE:

skoro

- bank zajął kwotę wolną od zajęcia,

- nie reaguje po ponad-ustawowym 2-tygodniowym piśme od syndyka, że dyspozycja kontem należy do mnie (do gwarantowanej prawem kwoty),

- przez ponad miesiąc zostawia mnie nie tylko bez (dosłownie!) 1 grosza, żebym choć zapłaciła czynsz, ale nawet po tym, kiey sam wyświetla mi na plusie 490 zł

 

to DLACZEGO NAWET W TYM MOMENCIE NIE MOGĘ ani zrobić przelewu na 1zł, ani wypłacić w bankomacie 20 ..?

 

P.S.  wybaczcie proszę irytację, ale kiedy czytam na forum w większości odpowiedzi, że "prosze skontaktować się z komornikiem/syndykiem, on musi wysłać najpierw pismo...", albo "proszę napisać/zadzwonic na infolinię..." (pisałam/dzwoniłam, kolejne dni na byciu karmioną przez znajomych w pracy - słyszę "pani kontem dysponuje syndyk / ale... jak już wysłał do nas pismo, muszę sprawdzić...") - to MUSIAŁAM zapytać: ile jeszcze tygodni? miesięcy? ING (łamiąc ustawę, o wyświetlanej mi "kwocie wolnej od zajęcia" nie wspominając)  będzie blokowało dostęp do zarządzania środkami na moim koncie..?

 

Odpowiedz
0 Lajków
uzytkowniczkapo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
03-09-2020
Wiadomość 1 z 6 (14 547 wyświetleń)

Re: Syndyk po upadłości konsumenckiej a całkowita blokada konta

@uzytkowniczkapo Przykro nam, że spotkała Cię taka sytuacja i że nie masz dostępu do swoich pieniędzy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sytuacja jest niekomfortowa i może powodować negatywne emocje. Przepraszamy, jeśli to po naszej stronie jest opóźnienie w realizacji dyspozycji od syndyka. Chcemy to dla Ciebie szczegółowo sprawdzić i wyjaśnić, dlatego proszę, zadzwoń do nas na infolinię 32 357 00 69 (24/7) lub skontaktuj się z nami przez czat/ wiadomość w Moim ING. Tutaj niestety nie mamy dostępu do Twoich danych i możemy Ci udzielić jedynie ogólnych informacji, jak to wygląda w przypadku ogłoszenia upadłości i zgłoszenia do syndyka. Mianowicie, w przypadku ogłoszenia upadłości upadły traci możliwość korzystania ze środków. W jego imieniu kontem zarządza syndyk.To czy pozwoli osobie z ogłoszoną upadłością na dysponowanie środkami, zależy tylko od syndyka. Pisma od syndyka trafiają do odpowiedniego zespołu w naszym banku. To kiedy zgoda syndyka zostanie wprowadzona, zależy od tego, kiedy dotrze do właściwej jednostki. Jeśli pismo syndyka będzie niekompletne, odpowiedni zespół wysyła do niego pismo z informacją o konieczności wizyty w oddziale i tam złożenie właściwej zgody. Jeśli syndyk złoży dyspozycję prawidłowo w oddziale, to zostanie wprowadzona najpóźniej w następnym dniu roboczym. Jeszcze raz zachęcamy do kontaktu z nami w celu wyjaśnienia tej sytuacji.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 6 (14 481 wyświetleń)

Re.: Syndyk po upadłości konsumenckiej a całkowita blokada konta

[ Edytowane ]
Dzień dobry wszystkim!!!! Mam podobną sytuację jak koleżanka.Moje pytanie jest następujące:jakim prawem bank ING blokuje pieniądze zwolnione od zajęcia.Przypomniec chciałem że według prawa nikt,ani syndyk nie może pozbawić upadłego środków niezbędnych do utrzymania rodziny itp.....To że syndyk dysponuję kontem ja rozumiem. Ale nikt środków powinien zablokować które są zwolnione z blokady. Ja nie zamierzam dzwonić i chodzić po syndyku. Jest odp artykuł który mówi wyraźnie. Ja swoją sprawę skierowałem prawnikowi o naruszeniu przez bank. Chciałem zaznaczyć że chodzi o pensje za pracę 2.200 za pracę
Odpowiedz
0 Lajków
mariusz1982
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-07-2022
Wiadomość 3 z 6 (9 210 wyświetleń)

Re: Re.: Syndyk po upadłości konsumenckiej a całkowita blokada konta

Jeżeli ogłosiłeś upadłość konsumencką automatycznie rachunki są blokowane.
Jeżeli masz mieć możliwość korzystania z kont to syndyk masy upadłościowej powinien skontaktować się z nami i wyrazić taką zgodę. 
 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (9 122 wyświetleń)

Re: Re.: Syndyk po upadłości konsumenckiej a całkowita blokada konta

W naszym przypadku prosiliśmy Pana Syndyka o odblokowanie konta. 

Syndyk przekazał nam swoje stanowisko iż od dnia postanowienia nie jest stroną, ponieważ zarząd nad majątkiem upadłego zakończył się z momentem zakończenia postępowania upadłościowego.

 

Zarząd nad majątkiem upadłego przez syndyka kończy się z momentem zakończenia post. upadł. a zatem albo na skutek uprawomocnienia się postanowienia o ustaleniu planu spłaty albo na skutek umorzenia zobowiązań bez planu spłaty. USTAWA z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe. Art.  491 14 [Postanowienie o ustaleniu planu spłaty wierzycieli], punkt. 8.

Wydanie postanowienia o ustaleniu planu spłaty wierzycieli albo umorzeniu zobowiązań upadłego bez ustalenia planu spłaty wierzycieli lub warunkowym umorzeniu zobowiązań upadłego bez ustalenia planu spłaty wierzycieli oznacza zakończenie postępowania.”

 

W trakcie wizyty w oddziale, poinformowaliśmy pracownika o odblokowaniu nam konta, przekazaliśmy postanowienie oraz zarządzenie o prawomocności wyroku. Pracownik twierdził stanowczo że tylko Syndyk może nam odblokować konto.

Powstała dziwna sytuacja, Bank działa niezgodnie z prawem ? Czy może Pan Syndyk nie chce się zająć sprawą.

Proszę o pomoc w powyższej sprawie. 

Odpowiedz
0 Lajków
micalmm
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
03-07-2023
Wiadomość 5 z 6 (5 404 wyświetleń)

Re: Re.: Syndyk po upadłości konsumenckiej a całkowita blokada konta

Chciałabym Ci pomóc, jednak tutaj nie sprawdzimy szczegółów. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING lub skontaktuj się z naszą infolinią 32 357 00 69. Sprawdzimy to. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
424
93
12-04-2017
Wiadomość 6 z 6 (5 267 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Nadpłata w okresie karencji

Witam. Mam uruchomiony kredyt hipoteczny. Obecnie spłacam tylko raty odsetkowe (okres karencji), zostały mi do uruchomienia trzy transze. Czy w takim przypadku mogę już nadpłacać uruchomioną kwotę kre...

16-04-2024
'Raz dwa trzy, apkę masz i Ty' - 100 zł??

cześć,

 

chciałam zapytać, czy jest tu może ktoś kto dostał obiecane 100 zł za założenie aplikacji? ja wciąż czekam, a wydaje mi się, że spełniłam wszystkie warunki z regulaminu...

 

pozdrawiam!

16-04-2024
Kredyt hipoteczny na dom - dlaczego ciągle otrzymuję nieprawdziwe informacje o czasach ?

Wniosek trafił do analizy 5.03.2024 zakończone 4.04.2024 - miało być 16 dni wyszło 21 dni.

4.04.2024 nagle się okazało, że potrzeba dokumentów, które można było załatwić wcześniej i od 11.04 trwa dodat

...

16-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy