Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Spłata dwóch różnych zajęć komornicznych.

Cześć!
Nie wiem co zrobić, gdyż na koncie mam zablokowane środki o kwocie około 700 złotych.

Mam dwa zajęcia komornicze z różnych źródeł i wiadomym jest, że bank nie może tego automatycznie za mnie spłacać.

Czy w takowej sytuacji moje pieniądze są "zatrzymane" i nie przepadną? Boję się o to, a druga sprawa- czy wizyta w placówce pozwoli mi na powiedzmy spłatę jednego z nich, tak żeby zostało tylko dajmy na to- owe drugie zajęcie?
Wybaczcie za chaos w poście, mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź, A.

Odpowiedz
0 Lajków
arantaur
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
30-10-2021
Wiadomość 1 z 3 (5 249 wyświetleń)

Re: Spłata dwóch różnych zajęć komornicznych.

@arantaur Jeśli na Twoich kontach występuje zbieg egzekucji, nie realizujemy przelewu na zajęcia egzekucyjne. Pieniądze są zablokowane na realizację zajęć i nie przepadają. W takiej sytuacji czekamy na informację od organu egzekucyjnego, który przejmuje całość zadłużenia i dopiero wówczas spłacamy zajęcie. Sytuację zbiegu egzekucji rozwiązuje się też wtedy, gdy na kontach zostanie zablokowana kwota na spłatę wszystkich zajęć w całości. W tej sytuacji możesz skontaktować się z jednym z organów egzekucyjnych, aby wyjaśnić to i przyśpieszyć sprawę.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 3 (5 211 wyświetleń)

Re.: Spłata dwóch różnych zajęć komornicznych.

Zbieg egzekucji sądowych, czy administracyjnych  w wielu przypadkach jest pomocne, gdyż egzekucję prowadzi jedna jednostka jako przedstawiciel wierzyciela .

W takiej sytuacji najlepiej jak najszybciej skontaktować się z dwoma organami egzekucyjnymi  i ustalić kto kontynuuje egzekucję i ustalić formę spłaty.

Tą sytuację widać również w systemie bankowości elektronicznej , gdzie masz info przy zajęciu - zbieg rozstrzygnięty.

Nawet w sytuacji gdy środki wpłacisz np. na konto komornika gdy prowadzi egzekucje np sądową  a organem z rozstrzygnięcia jest np US czy ZUS w egzekucji administracyjnej  , to ma on obowiązek przelać środki do właściwego organu,oczywiście pomniejszając o ustawowe 10% kosztów ,plus koszty przelewu.

Dlatego ważne aby po zbiegu egzekucji , skontaktować się z każdym z jednostek i ustalić , który organ prowadzi egzekucję.

Bank na pewno udzieli takiej informacji również.

Powodzenia!

 

Odpowiedz
0 Lajków
Marys
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
3
16-04-2022
Wiadomość 3 z 3 (4 167 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Mam nawet screeny i maile do naszego doradcy, bo wysyłam mu statusy jak tylko coś się zmieni. Więc niestety status „mamy już wszystko” może zmienić się na „czekamy na brakujące dokumenty”… I tak never...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy