Odpowiedz

Re.: Kwota wolna od zajęcia.

Wydaje mi się, że tak. Jeśli posiadałbym rachunek w ING oraz w XYZ to kwota wolna od zajęcia zostałaby podzielona przez 2 - jeśli doszedły rachunek w banku ZYX to przez 3. Chociaż mogę się mylić, także niech ktoś z lepszą wiedzą się wypowie.

Odpowiedz
0 Lajków
JackThrash
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
20-03-2017
Wiadomość 11 z 26 (16 556 wyświetleń)

Re.: Kwota wolna od zajęcia.

[ Edytowane ]

@Konto usunięte @JackThrash Miałem oczywiście na myśli tylko i wyłącznie rachunki w naszym banku. Kwoty wolne nie są standardowo dzielone pomiędzy rachunki w kilku bankach. Może zdarzyć się sytuacja, w której na prośbę organu egzekucyjnego klientowi nie zostanie przyznana kwota wolna. Szczególnie w przypadku jeżeli zajęcie komornicze zostało nałożone w kilku bankach. Jeżeli pojawią się szczegółowe pytania to prosimy skontaktujcie się z naszą infolinią zajęć egzekucyjnych pod numerem 32 357 00 69. Nasi doradcy doradcy dostepni są w dni robocze od 8:00 do 20:00 i w soboty od 8:00 do 16:00.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 12 z 26 (16 550 wyświetleń)

Re.: Kwota wolna od zajęcia.


ŁukaszW pisze:

Kwoty wolne nie są standardowo dzielone pomiędzy rachunki w kilku bankach. 


Zapewne pieśń niedalekiej przyszłości. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 13 z 26 (16 514 wyświetleń)

Re.: Kwota wolna od zajęcia.

Witam, czy jeżeli będę wpłacać na konto oszczędnościowe pieniądze dla dziecka to czy komornik zabierze je? Czy konto główne jest tylko zajęte czy wszystkie jakie posiadam tj oszczędnościowe i euro
Odpowiedz
0 Lajków
Goosiaa944
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
26-04-2018
Wiadomość 14 z 26 (13 303 wyświetleń)

Re: Re.: Kwota wolna od zajęcia.

@Goosiaa944 Jeżeli to Tobie zostało nałożone zajęcie egzekucyjne to nie dotyczy ono Twojego dziecka. Tym samym organ egzekucyjny nie zabierze pieniędzy z jego konta. Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na pytanie, które konkretnie konta zostały objęte blokadą egzekucyjną. Jeżeli chcesz to sprawdzić to proszę Cię skontaktuj się z naszą infolinią pod numerem 32 357 00 69 lub napisz do nas wiadomość w Moim ING (Wiadomości > Nowa wiadomość). Sprawdzimy to dla Ciebie. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 15 z 26 (13 195 wyświetleń)

Re.: Kwota wolna od zajęcia.

Na temat kwot wolnych sporo można dowiedzieć się z tego artykułu https://jakwyjsczdlugow.pl/kwota-wolna-od-zajecia-komorniczego/ z nadejściem nowego roku kwota wolna ponoć znów podskoczy, co mnie bardzo cieszy bo ledwo co starcza mi pieniędzy na życie. Długi są z przeszłości i komornik nawet nie chce słyszeć o ugodzie czy zmniejszeniu zajęcia z konta bankowego - szkoda. No ale czekamy na nowe kwoty wolne :-)

Odpowiedz
0 Lajków
oladerek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
07-12-2019
Wiadomość 16 z 26 (8 680 wyświetleń)

Re.: Kwota wolna od zajęcia.

Być może nie rozumiesz, jak działa ten limit. Ja też miałem wątpliwości, bo choć wszędzie można znaleźć artykuły i wpisy podające wysokość limitu, to już zasady jego stosowania z reguły nie są wyjaśniane. Otóż do kwoty porównywanej z limitem liczy się saldo na początek miesiąca oraz wszelkie uznania rachunku (wpływy). Jeżeli więc na początek miesiąca na koncie masz 1000 zł a limit wynosi np. 1950, to po wpływie przykładowej kwoty 1500 banki policzy, że obroty to 1000 + 1500 = 2500 zł, a wiec więcej niż limit i od razu przekaże 2500 - 1950 = 550 na rachunek komornika. Należy więc zadbać - inaczej niż w zwykłej sytuacji - by na koniec miesiąca na rachunku nic nie zostało. Wtedy w kolejnym miesiącu będzie wtedy można skorzystać z pełnego limitu. Oczywiście należy pamiętać o tym, że zaksięgowanie operacji może mieć miejsce później, nawet o parę dni (przy płatności kartą), więc trzeba je wykonać dostatecznie wcześnie.

 

Dziękuję za uwagę Emotikon: Szczęśliwy

Jorik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
27-02-2020
Wiadomość 17 z 26 (8 076 wyświetleń)

Re: Re.: Kwota wolna od zajęcia.

Ten „limit” to tzw. kwota wolna - w tym roku jest to 1950 zł. Jeśli masz aktywne zajęcie egzekucyjne na koncie prywatnym, korzystasz ze swoich pieniędzy do wysokości tej kwoty. Pierwszego dnia miesiąca kwota wolna zawsze się odnawia. Jeśli suma pieniędzy na wszystkich Twoich kontach przekroczy kwotę wolną 1950 zł - nadwyżkę przekażemy do organu egzekucyjnego, który zajął Twoje konto. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 18 z 26 (7 964 wyświetleń)

Re: Re.: Kwota wolna od zajęcia.

witam. Rozumiem że z kazdym nowym miesiącem kwota od zajęcia się odnawia. U mnie jest ciągle taki komunikat 
Pieniądze, które są do Twojej dyspozycji:
(tej kwoty nie blokujemy)
0,01PLN
Nie rozumiem dlaczego skoro od połowy grudnia nie mam nic na koncie i w tym miesiącu nic nie wpłynęło.  Jak to jest?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Odpowiedz
0 Lajków
ak1212
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
05-01-2021
Wiadomość 19 z 26 (5 712 wyświetleń)

Re: Re.: Kwota wolna od zajęcia.

Tak, kwota wolna odnawia się każdego pierwszego dnia miesiąca. W jej ramach możesz korzystać wyłącznie z własnych pieniędzy. 
Ważne, że przysługuje ona wyłącznie klientom indywidulanym. Nie dotyczy ona kont firmowych. 
Jeśli zajęcie egzekucyjne dotyczy alimentów, to kwota wolna też w tej sytuacji nie przysługuje.
Abyśmy mogli sprawdzić wartość kwoty wolnej u Ciebie, to proszę, skontaktuj się z naszym działem zajęć egzekucyjnych. 
Możesz to zrobić:
- na czacie po zalogowaniu do Mojego ING (poproś o przekierowanie rozmowy),
- telefonicznie pod numerem 32 357 00 69.
Specjaliści pracują w dni robocze od 8:00 do 20:00.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 20 z 26 (5 662 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy