Odpowiedz

Re.: Kwota wolna od zajęcia.

Wydaje mi się, że tak. Jeśli posiadałbym rachunek w ING oraz w XYZ to kwota wolna od zajęcia zostałaby podzielona przez 2 - jeśli doszedły rachunek w banku ZYX to przez 3. Chociaż mogę się mylić, także niech ktoś z lepszą wiedzą się wypowie.

Odpowiedz
0 Lajków
JackThrash
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
4
0
20-03-2017
Wiadomość 11 z 15 (7 765 wyświetleń)

[ Edytowane ]

@Konto usunięte @JackThrash Miałem oczywiście na myśli tylko i wyłącznie rachunki w naszym banku. Kwoty wolne nie są standardowo dzielone pomiędzy rachunki w kilku bankach. Może zdarzyć się sytuacja, w której na prośbę organu egzekucyjnego klientowi nie zostanie przyznana kwota wolna. Szczególnie w przypadku jeżeli zajęcie komornicze zostało nałożone w kilku bankach. Jeżeli pojawią się szczegółowe pytania to prosimy skontaktujcie się z naszą infolinią zajęć egzekucyjnych pod numerem 32 357 00 69. Nasi doradcy doradcy dostepni są w dni robocze od 8:00 do 20:00 i w soboty od 8:00 do 16:00.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Moderator
Moderator icon
487
142
12-10-2015
Wiadomość 12 z 15 (7 759 wyświetleń)

ŁukaszW pisze:

Kwoty wolne nie są standardowo dzielone pomiędzy rachunki w kilku bankach. 

Zapewne pieśń niedalekiej przyszłości. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 13 z 15 (7 723 wyświetleń)

Witam, czy jeżeli będę wpłacać na konto oszczędnościowe pieniądze dla dziecka to czy komornik zabierze je? Czy konto główne jest tylko zajęte czy wszystkie jakie posiadam tj oszczędnościowe i euro
Odpowiedz
0 Lajków
Goosiaa944
Nowy w branży
Nowy w branży icon
2
0
26-04-2018
Wiadomość 14 z 15 (4 512 wyświetleń)
Highlighted

Re: Re.: Kwota wolna od zajęcia.

@Goosiaa944 Jeżeli to Tobie zostało nałożone zajęcie egzekucyjne to nie dotyczy ono Twojego dziecka. Tym samym organ egzekucyjny nie zabierze pieniędzy z jego konta. Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na pytanie, które konkretnie konta zostały objęte blokadą egzekucyjną. Jeżeli chcesz to sprawdzić to proszę Cię skontaktuj się z naszą infolinią pod numerem 32 357 00 69 lub napisz do nas wiadomość w Moim ING (Wiadomości > Nowa wiadomość). Sprawdzimy to dla Ciebie. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Moderator
Moderator icon
487
142
12-10-2015
Wiadomość 15 z 15 (4 404 wyświetleń)
Najbardziej pomocni użytkownicy