Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Wole wypowiedzieć umowę ING i ich skandalicznym praktykom niż dostarczać im jakieś zaświadczenia. Oburzające! Dziś dostałam smsa i aż oczy zaczęłam przecierać ze zdumienia.

sunrise8891
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
15-02-2024
Wiadomość 121 z 130 (3 445 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

nie chcąc się powtarzać - zapoznaj się z moim postem https://spolecznosc.ing.pl/-/Konta-osobiste-i-firmowe/ING-%C5%BC%C4%85da-bez-wyra%C5%BAnego-powodu-o... a może znajdziesz drogę do rozwiązania problemu...

Odpowiedz
0 Lajków
mmer
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
29
40
26-11-2020
Wiadomość 122 z 130 (3 411 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Ja też po wielu, wielu latach muszę spowiadać się z przychodów, które poprawnie opisane wpływają do tego banku. Porażka i walka z uczciwymi klientami jest równie zaskakująca co zwyczajnie niesmaczna. Dodatkowo bank już drugi raz weryfikuje beż mojej zgody dane w BIK. Po pierwszej reklamacji przeprosili i teraz w marcu ponownie dostałam powiadomienie z BIK o weryfikacji. Żenada niestety. Szczęśliwie nie mam żadnego kredytu, ale ciągle działa makler, który muszę wygasić najszybciej jak się da 😒 wygodna aplikacja ale nadgorliwości na dłuższą metę nie da się akceptować 😪
Odpowiedz
0 Lajków
BiGi1975
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
17-03-2024
Wiadomość 123 z 130 (2 789 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

a jakim prawem bank chce wiedzieć, jakim majątkiem dysponuje ? Skoro korzystam tylko z konta, i wpływa tam wynagrodzenie za prace. To co ma wspólnego z bankiem, mój majątek ? 

Odpowiedz
0 Lajków
raven
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
22-03-2024
Wiadomość 124 z 130 (2 488 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Witam, wszystkich od około  miesiąca bank mnie nęka żebym podawał źródło pochodzenia środków na koncie. A co to bank obchodzi? Jeśli widzą że coś nie tak to niech zawiadomią US. Moje Pytanie brzmi ale tylko do użytkowników co mają konta w tym bankua nie do pracowników tego banku,

czy musze koniecznie odpowiadać na te pisma w aplikacji? Czy lepiej przelać pieniądze do innego normalnego banku i zamknąć konto ? Rozmawiałem z moimi znajomymi i rodziną żaden z nich nie ma ma takich zapytań ze strony banku ale też żaden z nich nie ma konta w ING. 

Odpowiedz
0 Lajków
padeno2427
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
10-06-2024
Wiadomość 125 z 130 (1 081 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

jeżeli nie chcesz podawać tej informacji albo nie zależy Ci na koncie w ING BŚ, to zmień bank ponieważ od czasu:

 

ING Bank Śląski informuje, że 31 sierpnia 2022 roku otrzymał decyzję Generalnego Inspektora Informacji Finansowej o nałożeniu kary w wysokości 21,7 mln zł za niedopełnienie obowiązków wynikających z Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (dalej Ustawa o pppift).

 

tamtejsi urzędnicy bankowi mają sobie za nic prawo oraz drobnych ciułaczy uważając, że nadgorliwością nadrobią straty wizerunkowe - a skoro tak, to...

Odpowiedz
0 Lajków
mmer
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
29
40
26-11-2020
Wiadomość 126 z 130 (1 028 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Jestem związany z tym bankiem od 2008r. ale w sumie nie zależy mi na tym koncie jak mają takie podejście nadgorliwe, jak sami nie byli uczciwi i zostali ukarani taką małą kwotą 21mln. Nie dość że zarabiali na moich pieniądzach, bo jednak jakieś oszczędności mam, to takie podejście jak do złodzieja i terrorysty. Nie wróżę im przyszłości z takim podejściem, ludzie będą rezygnować z ich usług nagminnie. I zastanawia mnie w czym tkwi problem, czy w kadrze kierowniczej która to wymyśla sobie cele po to żeby się wykazać ale nie myśląc o tym że bank traci na tym. W każdym bądź razie ja likwiduje konto i przelewam wszystko do innego banku, bo nie zamierzam się tłumaczyć.  

Odpowiedz
0 Lajków
padeno2427
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
10-06-2024
Wiadomość 127 z 130 (1 017 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

To jest jakaś kpina! zablokowali mi moje własne pieniądze, które do nich od pięciu lat mc w mc wpływają.

Do tego robia to wybiórczo, bo nie wszyscy tym kretyńskim zasadom podlegają i nie wszyscy dostaja wezwania do wypisywania jakiś oświadczeń.

Co to ma w ogóle znaczyć! Lepiej by się za prawdziwych złodziei zabrali, a nie męczą uczciwie pracujących ludzi. Do czego to podobne!

Iwona15
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
10-06-2024
Wiadomość 128 z 130 (1 016 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Już i ja wiem, że ten bank to kpina. Weryfikacja wg ustawy to śmiech przez łzy. 10 lat temu wzięłam kredyt w ing, trzeba było założyć konto. On wlasciciel a ja współwłaściciel. Dostałam pismo z "prośbą" o wyspowiadanie się i tu uwaga: nigdy nie korzystałam z karty ing, nigdy nie wpłacałam pieniędzy na to konto, nigdy nie wypłacałam kasy z konta. Nigdy z niego nie korzystałam a oni każą się spowiadać mi 🤣 ja to walę, niech mi blokują dostęp i tak z tego nie korzystam od początku.

Tak czy siak to kpina!
Odpowiedz
0 Lajków
Yield
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
21-06-2024
Wiadomość 129 z 130 (526 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Przebiję Cię. Nigdy nie korzystałam z karty ing, nigdy nic nie wypłacałam ani nie wpłacałam na konto. Nic, zero a też dostałam pismo aby się wyspowiadać Emotikon: Mrugający jestem współwłaścicielem konta (trza było założyć bo 10 lat temu braliśmy z mężem kredyt). Nigdy nie korzystałam z tego konta przez 10 lat. Mój mąż z niego korzysta jako właściciel.
Odpowiedz
0 Lajków
Yield
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
21-06-2024
Wiadomość 130 z 130 (521 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Cashback BLIKIEM

Dziękujemy za sugestię, przekazałam ją do odpowiedniego działu.

27-06-2024
Re.: Przelew walutowy z ING na REVOLUT

Dokładnie tak Emotikon: Szczęśliwy

27-06-2024
Re.: Przelew walutowy z ING na REVOLUT

Czy chodzi o opcję połącz konta walutowe w przypadku karty ING?

27-06-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy