Odpowiedz

Bezprawne zajecie wplywu na konto.


Mam zajecie komornicze- po uzgodnieniu z komornikiem - kwote 500 zl.
W dniu 16.11.2016 nastapil wplyw srodkow na moje konto firmowe w kwocie 2160zl.
Natychmiast cala kwota !!! Zostala zajeta przez dzial windykacji iniemozliwiajac mi dokonanie platnosci.
Rodzi sie pytanie, jakim prawem, na podstawie jakiego przepisu została zatrzymana cala kwota wplaty na konto.
Kto dal Wam prawo do dyspozycji moimi srodkami ?!
Jesli nie znacie przepisow to wezcie sie za inna robote.
Zadam wyjasnien w przeciwnym wypadku skieruje sprawe na droge sadowa jako przywlaszczenie mienia.
Nadmieniam, ze posiadam pelna dokumentacje komornicza dotyczaca mojej sprawy, a wiec posma od komornika o zajeciu konta do podanej wysokosci.
Odpowiedz
0 Lajków
gronhimmel
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
27-11-2016
Wiadomość 1 z 6 (4 693 wyświetleń)

Re.: Bezprawne zajecie wplywu na konto.

Chciałabym pomóc i wyjaśnić sytuację, natomiast przez Społeczność nie mam dostępu do Twoich danych. Proszę o kontakt przez usługę Moje ING zakładka Wiadomości, telefonicznie 32 357 00 69 lub z naszym oddziałem. Sprawdzimy jakie zajęcie do nas wpłynęło. Być może komornik nie aktualizował u nas kwoty zajęcia. Ewentualnie sprawdzimy z czym była związana blokada.

Podstawa prawna zajęć:

  • Ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks Postępowania Cywilnego (sądowe postępowanie egzekucyjne regulują w szczególności art. 889, 890, 891) – egzekucja sądowa,
  • Ustawa z dnia 17 czerwca 1966 r o podstępowaniu egzekucyjnym w administracji (postępowanie egzekucyjne prowadzone przez organy administracji publicznej regulują przepisy zawarte w art. 80 oraz 81) – egzekucja administracyjna.

-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (4 610 wyświetleń)

Re.: Bezprawne zajecie wplywu na konto.

Nie podoba mi sie ta odpowiedz wiec nie bede jej lajkowal ani nie bede jej akceptowal jako rozwiazanie.
Sadze ze trzeba czytac ze zrozumieniem posty a nie powielac podstawy prawne.
Dariusz M, nieszczesny posiadacz konta w ING
Odpowiedz
0 Lajków
gronhimmel
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
27-11-2016
Wiadomość 3 z 6 (4 586 wyświetleń)

Re.: Bezprawne zajecie wplywu na konto.

Bank realizuje kwotę zajęcia wynikającą z wystawionego tytułu egzekucyjnego.

 

Za pośrednictwem forum możemy przekazać jedynie ogólne informacje. Nie możemy sprawdzić danych w systemie bankowym.

Proszę o kontakt przez bankowość internetową lub telefonicznie: 32 357 00 69. Sprawdzimy, jaka kwota zajęcia została nam przekazana przez organ egzekucyjny. 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (4 477 wyświetleń)

Re.: Bezprawne zajecie wplywu na konto.

Jestem pod wrazeniem czytania postow ze zrozumieniem. Nie dziwię sie ze tak tez dziala ING.
Przez bankowość internetowa kontaktowalem sie 2 dni temu i ...cisza.
Jestem pod wrazeniem obslugi.
Odpowiedz
0 Lajków
gronhimmel
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
27-11-2016
Wiadomość 5 z 6 (4 472 wyświetleń)

Re.: Bezprawne zajecie wplywu na konto.

[ Edytowane ]

Forum jest kanałem nieszyfrowanym bez możliwości weryfikacji danych. Stąd przekazujemy ogólne informacje.

Na wiadomości staramy się udzielać odpowiedzi na bieżąco. Można również skontaktować się z nami telefonicznie - 32 357 00 69 (pracujemy całodobowo).

 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 6 z 6 (4 387 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy