Odpowiedz

Visa vs Mastercard

[ Edytowane ]

Dzień dobry.

 

Jakie są zasadnicze różnice pomiędzy tymi kartami? Znaczy z grubsza wiem - inny sposób przewalutowania na przykład. Jedna to debetowa, a druga przedpłacona. Ale na przykład na stronie https://www.ing.pl/indywidualni/karty/karty-do-konta/visa jest wymieniona "kontrola wydatków w aplikacji Moje ING". W opisie dla MasterCard ( https://www.ing.pl/indywidualni/karty/karty-do-konta/karta-przedplacona-mastercard ) już tego nie ma. Czyli, że się nie da?

 

Visa jest wydawana za darmo np. na miejsce zastrzeżonej karty. Jednak z tabeli opłat i prowizji wynika mi, że w przypadku MasterCard w każdym przypadku jej wydanie kosztuje 15 zł, czy tak? Brak tam bowiem zapisu jak w przypadku karty Visa, że na miejsce zastrzeżonej jest darmowe wydanie.

 

Z tabeli niejasna jest też dla mnie informacja o opłacie za "Polecenie przelewu wewnętrznego na rachunek karty z rachunku prowadzonego w Banku". Zamiast kwoty jest tam info: "zgodnie z opłatą za przelew z rachunku Klienta". Czyli ile? Trochę dziwnie jest patrzeć w tabelę opłat i być odsyłanym w tak enigmatyczny sposób. 

 

Czy obie karty można podpiąć do płatności telefonem?

 

Dlaczego Visa jest zwolniona z opłat o ile użytkownik dokona płatności bezgotówkowych za minimum 300 zł w okresie rozliczeniowym, a MasterCard z tego co widzę jest bezpłatna nawet gdy się jej nie użyje w miesiącu ani razu?

 

Nigdzie nie znalazłem informacji na jaki okres są wydawane.

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
87
26
21-01-2016
Wiadomość 1 z 3 (4 199 wyświetleń)

Re.: Visa vs Mastercard

[ Edytowane ]

I jeszcze może dorzucę pytanie - czy płatność w sklepie wygląda identycznie w obu przypadkach? Chodzi mi o limit do 100 zł bez pinu.

 

Wcześniejszej wiadomości już edytować nie mogę, ale znalazłem odpowiedź na jaki czas jest wydawany MasterCard - 3 lata:

https://www.ing.pl/wiem/bankowosc-codzienna/jak-uzywac-karty-prepaid

Jest też info, że zasilać ją można za darmo. W sumie tym bardziej nie rozumiem tego zapisu o jakim wspomniałem wcześniej, tj. "zgodnie z opłatą za przelew z rachunku Klienta".

 

Ciekawi mnie również dlaczego wydanie plastiku kosztuje 15 zł, a wydanie karty wirtualnej (czyli niczego nie trzeba tworzyć, nie ma kosztów wysyłki) kosztuje 20 zł.

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
87
26
21-01-2016
Wiadomość 2 z 3 (4 189 wyświetleń)

Re: Re.: Visa vs Mastercard

W bankowości internetowej czy w aplikacji mobilnej możesz kontrolować wydatki obiema kartami.
Faktycznie, jeśli zastrzeżesz kartę przedpłaconą, to konieczne jest zamówienie zupełnie nowej karty. Pojawi się tutaj opłata 15 zł. Tej karty nie dodasz do płatności telefonem.
Za zasilenie konta karty przedpłaconej Mastercard przelewem własnym z konta osobistego w bankowości internetowej nie naliczymy opłaty. Opłata może się pojawić w przypadku przelewu z konta osobistego w placówce, na przykład przy koncie Dierct wynosi 9 zł.

Standardową kartę Visa wydajemy bezpłatnie na czas 5 lat a kartę przedpłaconą za opłatą 15 zł na 3 lata.  
Jeśli chodzi o samą płatność w sklepie, to wygląda to identycznie. 
Wysokość opłat i prowizji za poszczególne karty i usługi określamy w tabeli opłat.
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 3 z 3 (4 113 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Wyśle prośbę o przyspieszenie rozpatrzenia Twojego zgłoszenia do odpowiedniego działu. 

20-04-2024
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Cześć,
miło mi, że masz pozytywne doświadczenia związane z naszym bankiem Emotikon: Szczęśliwy 

Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku.

Na kontakt z naszym specjalistą możesz

...

20-04-2024
Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Witam, 12 kwietnia 2024 wpłaciłem 5tyś do wpłatomatu Planet Casch w Rybniku po chwili wydał kartę i pojawił się komunikat awaria bankomat zablokowany, zgłosiłem na infolinię nr.zgłoszenia;109447/04202

...

20-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy