Odpowiedz

Skradziona karta debetowa

Witam,

w minioną środą skradziono mi portfel, w którym niestety znajdowała się karta debetowa do konta. Zanim się zorientowałem w sytuacji i zastrzegłem kartę, złodzieje zdążyli wykonać kilka transakcji za pomocą płatności zbliżeniowych.

Karta była ubezpieczona. Moje pytanie brzmi czy mogę domagać się zwrotu skradzionych pieniędzy poprzez nieuprawnione użycie karty?

Dziękuję z góry za odpowiedź,

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
marcinkowski
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
13
3
10-04-2016
Wiadomość 1 z 6 (5 482 wyświetleń)

Re.: Skradziona karta debetowa

@marcinkowski Ubezpieczenie karty płatniczej w przypadku nieuprawnionego użycia karty obejmuje te transakcje, które zaistniały w ciągu 72 godzin przed zgłoszeniem u nas faktu utraty tej karty (w wyniku rabunku, kradzieży lub zgubienia). Zgłoszenia szkody można dokonać pod numerami Infolinii PZU SA: (48) 801 102 102 lub (48) 22 566 55 55.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (5 478 wyświetleń)

Re.: Skradziona karta debetowa

A czy bank jest w stanie mi podać dokładne godziny wykonania nieuprawnionych transakcji?

Transkacje były wykonane tego samego dnia, w którym zgłosiłem w bankę utratę.

marcinkowski
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
13
3
10-04-2016
Wiadomość 3 z 6 (5 466 wyświetleń)

Re.: Skradziona karta debetowa

@marcinkowski Prosimy w tej sprawie o kontakt z nami pod numerem 32 357 00 12. Jesteśmy dostępni całodobowo.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (5 464 wyświetleń)

Re.: Skradziona karta debetowa

Bardzo dziękuję za odpowiedź, jednocześnie chciałem zapytać jak zabezpieczone są karty z możliwością płatności zbliżeniowych, skoro złodzieją mogli wykonać 6 nieuprawnionych transakcj bez PINu?

Ile można wykonać transakcji bez PINu?

Czy po zastrzeżeniu karty można mimo wszystko wykonać transakcje zbliżeniowe?

marcinkowski
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
13
3
10-04-2016
Wiadomość 5 z 6 (5 439 wyświetleń)

Re.: Skradziona karta debetowa

Wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci zaprogramowanych na karcie mechanizmów limitujących transakcje zbliżeniowe. Każda transakcja zbliżeniowa, która powoduje przekroczenie tego poziomu, musi zostać potwierdzona kodem PIN lub podpisem. Dzięki temu nie ma możliwości wykonania wiele razy pod rząd transakcji zbliżeniowych na niskie kwoty, które nie byłyby potwierdzone dodatkowo PIN-em. Wysokość wspomnianych algorytmów limitujących jest niezależna od wysokości maksymalnej kwoty pojedynczej transakcji zbliżeniowej, realizowanej bez autoryzacji kodem PIN lub podpisem, wynoszącej 50 zł.
Oczywiście należy  pamiętać o tym, by w sytuacji  utraty karty jak najszybciej ją zastrzec. Od tego momentu bierzemy pełną odpowiedzialność za wszystkie transakcje, które zostały wykonane.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 6 z 6 (5 416 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy