Odpowiedz

Różnica pomiędzy zleceniem przelewu z karty kredytowej a płatnością bezgotówkową

Dzień Dobry,

 

Nie miałem nigdy karty kredytowej a planuję  taką założyć, wiec mam pytanie odnośnie różnicy pomiędzy płatnością bezgotówkową a przelewem z karty kredytowej.

 

Kiedy płatność jest uznawana za przelew z karty? Tylko wtedy gdy zrobię go z poziomu mojego konta czy również jak na niektórych stronach zdecyduję się na płatność za pomocą karty kredytowej? Chodzi mi o uniknięcie prowizji. Przytoczę konkretny przykład: na bardzo popularnej stronie z hotelami zamówiłem zakwaterowanie i chce za nie zapłacić za pomocą karty kredytowej. Wynajmujący ściągnie z karty odpowiednią ilość pieniędzy. Czy taka płatność to będzie przelew z karty i naliczona zostanie prowizja?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz
0 Lajków
Niccander
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
27-02-2018
Wiadomość 1 z 2 (5 779 wyświetleń)

Re: Różnica pomiędzy zleceniem przelewu z karty kredytowej a płatnością bezgotówkową

Witaj,

jeśli płacisz kartą w sklepach stacjonarnych lub internetowych (poprzez podanie numery karty, jej daty ważności i kodu CVV), uznajemy to za płatności bezgotówkowe. Za takiego rodzaju płatności nie pobieramy prowizji. Przelew z rachunku karty jest wtedy, kiedy logujesz się do Mojego ING i wybierasz przycisk Wykonaj transakcję a następnie kartę kredytową.

 

Podsumowując, dla przytoczonego przez Ciebie przykładu nie pobierzemy prowizji, ponieważ wykonasz płatność bezgotówkową Emotikon: Szczęśliwy

 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (5 745 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy