Odpowiedz
Highlighted

Różnica pomiędzy zleceniem przelewu z karty kredytowej a płatnością bezgotówkową

Dzień Dobry,

 

Nie miałem nigdy karty kredytowej a planuję  taką założyć, wiec mam pytanie odnośnie różnicy pomiędzy płatnością bezgotówkową a przelewem z karty kredytowej.

 

Kiedy płatność jest uznawana za przelew z karty? Tylko wtedy gdy zrobię go z poziomu mojego konta czy również jak na niektórych stronach zdecyduję się na płatność za pomocą karty kredytowej? Chodzi mi o uniknięcie prowizji. Przytoczę konkretny przykład: na bardzo popularnej stronie z hotelami zamówiłem zakwaterowanie i chce za nie zapłacić za pomocą karty kredytowej. Wynajmujący ściągnie z karty odpowiednią ilość pieniędzy. Czy taka płatność to będzie przelew z karty i naliczona zostanie prowizja?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz
0 Lajków
Niccander
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
2
0
27-02-2018
Wiadomość 1 z 2 (2 958 wyświetleń)

Re: Różnica pomiędzy zleceniem przelewu z karty kredytowej a płatnością bezgotówkową

Witaj,

jeśli płacisz kartą w sklepach stacjonarnych lub internetowych (poprzez podanie numery karty, jej daty ważności i kodu CVV), uznajemy to za płatności bezgotówkowe. Za takiego rodzaju płatności nie pobieramy prowizji. Przelew z rachunku karty jest wtedy, kiedy logujesz się do Mojego ING i wybierasz przycisk Wykonaj transakcję a następnie kartę kredytową.

 

Podsumowując, dla przytoczonego przez Ciebie przykładu nie pobierzemy prowizji, ponieważ wykonasz płatność bezgotówkową Emotikon: Szczęśliwy

 


Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.

Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

KarolinaM
Moderator
Moderator icon
144
39
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (2 924 wyświetleń)
Najbardziej pomocni użytkownicy