Odpowiedz
Highlighted

Konto walutowe a karta VISA

Witam

 

Moja sytuacja wygląda następująco. Przed chwilą założyłem konto walutowe którego potrzebuje do przelewów wynagrodzenia z firmy ( pracuje ze granicą). Jednak karta którą używam jest to karta VISA którą używałem do poprzedniego rachunku (PLN). Mogę złożyć wniosek do banku internetowo żeby wydał mi kartę MAESTRO do konta walutowego ale nie odbiore tej karty dlatego że przebywam za granicą. Wiem że mogę korzystać z karty VISA i wybierać z konta walutowego gotówkę. I moje pytanie jest czy muszę składać w tej sprawie jakiś wniosek czy już w momencie utworzenia konta walutowego, jest to konto od razu ,,podpięte'' pod karte VISA. Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Phobek
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
28-01-2018
Wiadomość 1 z 3 (3 622 wyświetleń)

Re.: Konto walutowe a karta VISA

W Moim ING wchodzisz w "Karty i płatności", wybierasz kartę zbliżeniową ING i wtedy masz tam opcję "Podłącz konta walutowe". Cała operacja Emotikon: Szczęśliwy prosto, łatwo i przyjemnie, korzystałem tak w wakacje płacąc w EUR.

WojtSkarzynski
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
33
6
27-09-2016
Wiadomość 2 z 3 (3 528 wyświetleń)

Re: Konto walutowe a karta VISA

[ Edytowane ]

Phobek, możesz połączyć swoją kartę Visa z kontem walutowym w prosty sposób według wskazówek WojtSkarzynski

Pamiętaj, aby przy swojej karcie sprawdzić limity transakcyjne do płatności i wypłat zagranicznych. Od płatności bezgotówkowych nie naliczymy dodatkowej prowizji, natomiast wypłata z zagranicznego bankomatu będzie się wiązała z prowizją w wysokości 3% kwoty wypłaty. W Moim ING do 31 marca 2018 roku możesz skorzystać z ,,Pakietu wypłat gotówki za granicą." 
Koszt to 15 zł. Dzięki temu przez 30 dni będziesz mógł wypłacać gotówkę z bankomatów zagranicznych bez prowizji. Ta opcja jest dostępna pod zakładką: Oferta ING > Promocje > Pakiet wypłat gotówki za granicą > Zamów pakiet. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
IlonaU
Moderator
Moderator icon
475
107
07-06-2017
Wiadomość 3 z 3 (3 513 wyświetleń)
Najbardziej pomocni użytkownicy