03-04-2016 16:44
Witam:
Posiadam część środków w ING Konto Funduszowe SFIO w trzech pakietach: ostrożny, umiarkowany i dynamiczny. Mam kilka pytań:
Jakie dokładnie są opłaty za prowadzenie tych funduszy? Czy jest to jednorazowa opłata roczna?
Czy np. jak cena danego pakietu będzie na górce gdzie mam jakiś tam zysk, sprzedam część lub większość pakietu potem poczekam na spadek ceny i ponownie dokupię w celu kolejnego czekania na wzrost i zysk i ponownej sprzedaży, czy takie operacje są płatne? Czy w ciągu roku można dowolną ilość razy skupywać i odsprzedawać te pakiety bądz zamieniać na inne bez dodatkowych opłat płacąc jedynie opłatę roczną?
Bardzo proszę o jakieś wytłumaczenie tych opłat za te fundusze bo tak nie do końca mi jest zrozumiały regulamin.
Dopiero zaczynam inwestycje i bardzo proszę też o opinie czy taka metoda jaką obrałem jest dobrym i oplacalnym pomysłem? Kupić jakieś pakiety gdy są w dołku poczekać miesiąc dwa gdy podskoczy i odsprzedać by czekać na ponowny spadek i kupno?
I kolejne pytanie: Jak jest liczona wartość jednostki pakietu który chcę sprzedać lub kupić? Czy jest to liczone po cenie tego dnia co kupuję lub sprzedaję? Czy też po cenie z dnia w którym dochodzi do transakcji? bo z tego co wyczytalem takie proces kupna,sprzedaży trwa 3-4 dni.
Proszę o wyjaśnienia i pozdrawiam społeczność ING.
03-04-2016 17:14
Witam:
Oprucz opisanych trzech pakietow chciałbym również zakupić kilka pakietów z funduszy inwestycyjnych TFI. Główne założenie kupić na dołku odczekać miesiąc lub dwa gdy podskoczy sprzedać lub zamienić z zyskiem.
Czym się różnią te fundusze pod względem opłat za prowadzenie od pakietów ostrożny umiarkowany i dynamiczny? Czy jest to jednorazowa opłata roczna? i czy można bez dodatkowych opłata sprzedawać kupować kiedy się chce?
Jest całe mnostwo tych pakietów:
Fundusze: pienięne, obligacyjne, stabilnego wzrostu, zrównoważone, akcyjne i pozostałe.
Do tego są podzielone na: NN Investment Partners, AVIVA INVESTORS POLAND, INVESTORS,
METLIFE TFI SA, PZU i UNION INVESTMENT. Tutaj moje pytanie czym są te podziały? Czy to ING jest jakby pośrednikiem różnych firm, które oferują te fundusze?
Czy biorąc pod uwagę moją strategię częstego kupna i sprzedaży z zyskiem wybierać fundusze z jednej grupy? np. NN Investment Partners lub UNION INVESTMENT? Czy też bez problemu mogę sobie wybierać np. jeden fundusz z grupy NN Investment Partners jeden z PZU itd.
Mam nadzieję że opisałem swój problem w miarę zrozumiale proszę o porady i pomoc, pozdrawiam.
04-04-2016 20:22
Opłaty za zarządzanie w przypadku konta funduszowego SFIO kształtują się następująco:
ING Pakiet Ostrożny |
ING Pakiet Umiarkowany | ING Pakiet Dynamiczny |
|
Opłata za zarządzanie | 1,00% | 2,20% | 2,65% |
Opłata za zarządzanie praktycznie jest niezauważalna. Pobierana jest ciągle – każdego dnia wyceny, czyli praktycznie każdego dnia roboczego.
W dowolnym terminie można przekształcać Pakiety Funduszy. Bezpłatnie również można zlecać dyspozycje, dowolną ilość razy.
Nabycia i odkupienia są realizowane maksymalnie w ciągu 7 dni roboczych. Najczęściej zlecenia są realizowane szybciej (3-4 dni). Szybkość zleceń, w szczególności odkupień, zależy od wielkości nabyć i odkupień w danym dniu roboczym.
Poniżej przedstawiam przykłady:
Odkupienie
Przykład: Klient w poniedziałek składa zlecenie odkupienia, czyli chce sprzedać swoje jednostki uczestnictwa przez ING BankOnLine o godz. 20:00. Jest po 19:15, więc środki te zostaną przekazane we wtorek. W środę agent sprawdza jaka jest cena jednostki. W czwartek jest realizowane przeliczenie, czyli ilość jednostek klienta mnoży się przez wartość jednostki i wskutek tego klient otrzyma pieniądze. W piątek ww. kwota z przeliczenia jest widoczna w systemie, w tym w ING BankOnLine.
Zakup jednostek
Przykład: Klient w poniedziałek składa zlecenie kupienia jednostek uczestnictwa przez ING BankOnLine o godz. 18:00. Jest przed 19:15, więc środki te wpływają na rachunek funduszu. We wtorek agent sprawdza jaka jest cena jednostki. W środę jest realizowane przeliczenie, czyli pieniądze wpłacone przez klienta dzieli się przez wartość jednostki i wskutek tego klient otrzyma konkretną ilość jednostek. W czwartek ilość jednostek jest widoczna w systemie, w tym w ING BankOnLine. Czas ten może się wydłużyć, jeżeli np. wtorek będzie nie giełdowy.
Jeśli chodzi o opłaty związane z funduszami inwestycyjnymi, są one różne w zależności od rodzaju funduszu. Zachęcam do sprawdzenia informacji na naszej stronie. Znajdują się tam tabele opłat oraz podstawowe informacje odnośnie działania funduszy inwestycyjnych, tzw ABC inwestowania.
06-04-2016 06:04
07-04-2016 09:09
Poniżej odpowiedzi na pytania:
1) Będa one liczone po cenie z dnia w którym agent sprawdza jaka jest cena jednostki.
2) Zgadza się, opłaty za zarządzanie jednostkami z konta funduszowego SFIO są wliczone w cenę jednostki.
09-04-2016 12:15
10-04-2016 12:41 | Edytowano: 10-04-2016 13:07
Poniżej odpowiedzi na pytania:
- Nie ma możliwości sprawdzenia w jakie konkretnie instrumenty lub akcje są inwestowane pieniądze z konta funduszowego. Można zapoznać się z ogólnymi informacjami jakie są cele oraz polityka inwestowania. Informacje są dostępne w dokumentach o nazwie "Kluczowe informacje dla inwestorów".
Dokumenty są do pobrania na naszej stronie tutaj.
- Opcja zakupu konta funduszowego jest dostępna dla klientów, którzy podpisali Umowę ramową lub Umowę pośrednictwa.
- Niestety poprzez forum nie jestem w stanie sprawdzić czy taka umowa jest zawarta. Zachęcam do kontaktu telefonicznego z nami - 32 357 00 10, lub do napisania wiadomości w usłudze internetowej. Na podstawie wiadomości sprawdzimy czy w/w umowy są zawarte.
20-09-2016 15:39
Mamy kilka ciekawostek dla zaitneresowanych inwestycjami w fundusze. Garść porad według Macieja Samcika. Może się przydadzą https://spolecznosc.ingbank.pl/-/Blog/Zaplanuj-swoj%C4%85-zamo%C5%BCno%C5%9B%C4%87-Jak-inwestowa%C4%...
U mnie też wydłużyli,przed chwilą zobaczyłem w aplikacji
04-11-2024Użytkownik | Liczba Lajków |
---|---|
2 | |
2 | |
2 | |
1 | |
1 |