Jak inwestować

Odpowiedz

inwestycja w fundusze

Witam:

Posiadam część środków w ING Konto Funduszowe SFIO w trzech pakietach: ostrożny, umiarkowany i dynamiczny. Mam kilka pytań:

Jakie dokładnie są opłaty za prowadzenie tych funduszy? Czy jest to jednorazowa opłata roczna?

Czy np. jak cena danego pakietu będzie na górce gdzie mam jakiś tam zysk, sprzedam część lub większość pakietu potem poczekam na spadek ceny i ponownie dokupię w celu kolejnego czekania na wzrost i zysk i ponownej sprzedaży, czy takie operacje są płatne? Czy w ciągu roku można dowolną ilość razy skupywać i odsprzedawać te pakiety bądz zamieniać na inne bez dodatkowych opłat płacąc jedynie opłatę roczną?

Bardzo proszę o jakieś wytłumaczenie tych opłat za te fundusze bo tak nie do końca mi jest zrozumiały regulamin.

Dopiero zaczynam inwestycje i bardzo proszę też o opinie czy taka metoda jaką obrałem jest dobrym i oplacalnym pomysłem? Kupić jakieś pakiety gdy są w dołku poczekać miesiąc dwa gdy podskoczy i odsprzedać by czekać na ponowny spadek i kupno?

 I kolejne pytanie: Jak jest liczona wartość jednostki pakietu który chcę sprzedać lub kupić? Czy jest to liczone po cenie tego dnia co kupuję lub sprzedaję? Czy też po cenie z dnia w którym dochodzi do transakcji? bo z tego co wyczytalem takie proces kupna,sprzedaży trwa 3-4 dni.

Proszę o wyjaśnienia i pozdrawiam społeczność ING.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
coco-jumbo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
03-04-2016
Wiadomość 1 z 8 (23 456 wyświetleń)

inwestycja w fundusze część 2.

Witam:

Oprucz opisanych trzech pakietow chciałbym również zakupić kilka pakietów z funduszy inwestycyjnych TFI. Główne założenie kupić na dołku odczekać miesiąc lub dwa gdy podskoczy sprzedać lub zamienić z zyskiem.

Czym się różnią te fundusze pod względem opłat za prowadzenie od pakietów ostrożny umiarkowany i dynamiczny? Czy jest to jednorazowa opłata roczna? i czy można bez dodatkowych opłata sprzedawać kupować kiedy się chce?

Jest całe mnostwo tych pakietów:

Fundusze: pienięne, obligacyjne, stabilnego wzrostu, zrównoważone, akcyjne i pozostałe.

 

Do tego są podzielone na: NN Investment Partners, AVIVA INVESTORS POLAND, INVESTORS,

METLIFE TFI SA, PZU i UNION INVESTMENT. Tutaj moje pytanie czym są te podziały? Czy to ING jest jakby pośrednikiem  różnych firm, które oferują te fundusze?

 Czy biorąc pod uwagę moją strategię częstego kupna i sprzedaży z zyskiem wybierać fundusze z jednej grupy? np. NN Investment Partners lub UNION INVESTMENT?  Czy też bez problemu mogę sobie wybierać np. jeden fundusz z grupy NN Investment Partners jeden z PZU itd.

Mam nadzieję że opisałem swój problem w miarę zrozumiale Emotikon: Szczęśliwy proszę o porady i pomoc, pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
coco-jumbo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
03-04-2016
Wiadomość 2 z 8 (23 471 wyświetleń)

Re.: inwestycja w fundusze część 2.

Opłaty za zarządzanie w przypadku konta funduszowego SFIO kształtują się następująco:

  ING Pakiet
Ostrożny
ING Pakiet Umiarkowany ING Pakiet
Dynamiczny
Opłata za zarządzanie 1,00% 2,20% 2,65%

 

Opłata za zarządzanie praktycznie jest niezauważalna. Pobierana jest ciągle – każdego dnia wyceny, czyli praktycznie każdego dnia roboczego.


W dowolnym terminie można przekształcać Pakiety Funduszy. Bezpłatnie również można zlecać dyspozycje, dowolną ilość razy.

Nabycia i odkupienia są realizowane maksymalnie w ciągu 7 dni roboczych. Najczęściej zlecenia są realizowane szybciej (3-4 dni). Szybkość zleceń, w szczególności odkupień, zależy od wielkości nabyć i odkupień w danym dniu roboczym.

  1. Dyspozycje i zlecenia złożone w dniu roboczym do godz. 19:15 są przekazywane przez bank do Funduszy Inwestycyjnych ING w tym samym dniu
  2. Dyspozycje i zlecenia złożone w dniu roboczym po godz. 19:15 są przekazywane przez bank do Funduszu Inwestycyjnych ING w najbliższym dniu roboczym
  3. Dyspozycje i zlecenia złożone w dni wolne od pracy są przekazywane przez bank do Funduszy Inwestycyjnych ING w najbliższym dniu roboczym

Poniżej przedstawiam przykłady:

Odkupienie

Przykład: Klient w poniedziałek składa zlecenie odkupienia, czyli chce sprzedać swoje jednostki uczestnictwa przez ING BankOnLine o godz. 20:00. Jest po 19:15, więc środki te zostaną przekazane we wtorek. W środę agent sprawdza jaka jest cena jednostki. W czwartek jest realizowane przeliczenie, czyli ilość jednostek klienta mnoży się przez wartość jednostki i wskutek tego klient otrzyma pieniądze. W piątek ww. kwota z przeliczenia jest widoczna w systemie, w tym w ING BankOnLine. 

Zakup jednostek

Przykład: Klient w poniedziałek składa zlecenie kupienia jednostek uczestnictwa przez ING BankOnLine o godz. 18:00. Jest przed 19:15, więc środki te wpływają na rachunek funduszu. We wtorek agent sprawdza jaka jest cena jednostki. W środę jest realizowane przeliczenie, czyli pieniądze wpłacone przez klienta dzieli się przez wartość jednostki i wskutek tego klient otrzyma konkretną ilość jednostek. W czwartek ilość jednostek jest widoczna w systemie, w tym w ING BankOnLine. Czas ten może się wydłużyć, jeżeli np. wtorek będzie nie giełdowy.

Jeśli chodzi o opłaty związane z funduszami inwestycyjnymi, są one różne w zależności od rodzaju funduszu. Zachęcam do sprawdzenia informacji na naszej stronie. Znajdują się tam tabele opłat oraz podstawowe informacje odnośnie działania funduszy inwestycyjnych, tzw ABC inwestowania.

 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 3 z 8 (23 409 wyświetleń)

Re.: inwestycja w fundusze część 2.

Dziękuję za pomoc.
Czyli jeśli będę chciał kupić lub sprzedać jednostki, to będą one liczone po cenie z dnia w którym agent sprawdza jaka jest cena jednostki? Czy po cenie z dnia następnego gdzie następuje przeliczenie?

Opłaty za zarządzanie jednostkami z konta funduszowego SFIO są wliczone w cenie jednostki. A ja myślalem, że jeden dzień w roku będzie pobierana jakaś tam opłata, czyli rozumiem, że nie będzie?
Odpowiedz
0 Lajków
coco-jumbo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
03-04-2016
Wiadomość 4 z 8 (23 362 wyświetleń)

Re.: inwestycja w fundusze część 2.

Poniżej odpowiedzi na pytania:

 

1) Będa one liczone po cenie z dnia w którym agent sprawdza jaka jest cena jednostki.

2) Zgadza się, opłaty za zarządzanie jednostkami z konta funduszowego SFIO są wliczone w cenę jednostki.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 5 z 8 (23 318 wyświetleń)

Re.: inwestycja w fundusze część 2.

Jeszcze trzy pytania dorzucę: Emotikon: Szczęśliwy
1. Czy można gdzieś sprawdzić lub obserwować w jakie instrumenty lub akcje są inwestowane pieniądze z konta funduszowego pakiet dynamiczny lub ostrożny?

2. Czy można jakoś sprawdzić czy mam podpisaną umowę ramową? Kupując pakiety z konta funduszowego podpisywałem dokumenty na nabycie jednostek ale nie pamiętam czy też umowę ramową trzeba było mieć do tego SFIO. I w rezultacie nie jestem pewien czy mam taką umowę. Pytam dlatego, że pracuję zagranicą i nie mam możliwości po prostu pójść do oddziału i podpisać.

3.Pytanie nr. dwa zadałem dlatego, bo chciałem jakąś tam małą kwotę zainwestować w fundusze inwestycyjne. A do tych funduszy chyba jest potrzebna umowa ramowa.
Przy probie kupna jednego z funduszy i po wpisaniu kodu sms nie mogłem jednak zakupić tych jednostek. Jakie mogą być przyczyny tego? Może brak umowy lub jakie inne?
Odpowiedz
0 Lajków
coco-jumbo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
1
03-04-2016
Wiadomość 6 z 8 (23 223 wyświetleń)

Re.: inwestycja w fundusze część 2.

[ Edytowane ]

Poniżej odpowiedzi na pytania:

 

- Nie ma możliwości sprawdzenia w jakie konkretnie instrumenty lub akcje są inwestowane pieniądze z konta funduszowego. Można zapoznać się z ogólnymi informacjami jakie są cele oraz polityka inwestowania. Informacje są dostępne w dokumentach o nazwie "Kluczowe informacje dla inwestorów".
Dokumenty są do pobrania na naszej stronie tutaj.


- Opcja zakupu konta funduszowego jest dostępna dla klientów, którzy podpisali Umowę ramową lub Umowę pośrednictwa. 

- Niestety poprzez forum nie jestem w stanie sprawdzić czy taka umowa jest zawarta. Zachęcam do kontaktu telefonicznego z nami - 32 357 00 10, lub do napisania wiadomości w usłudze internetowej. Na podstawie wiadomości sprawdzimy czy w/w umowy są zawarte.



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 7 z 8 (23 182 wyświetleń)

Re.: inwestycja w fundusze

Mamy kilka ciekawostek dla zaitneresowanych inwestycjami w fundusze. Garść porad według Macieja Samcika. Może się przydadzą Emotikon: Mrugający https://spolecznosc.ingbank.pl/-/Blog/Zaplanuj-swoj%C4%85-zamo%C5%BCno%C5%9B%C4%87-Jak-inwestowa%C4%...

 

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
JoannaZ
Menedżer społeczności
Menedżer społeczności icon
172
135
10-08-2015
Wiadomość 8 z 8 (19 529 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy