Jak inwestować

Odpowiedz

Spółka wykluczona z notowań - co dalej?

Dzień dobry.

 

Decyzją KNF spółka zostaje wykluczona z notowań na rynku NewConnect. Co może w takiej sytuacji zrobić inwestor? Byłoby dobrze móc odliczyć tę stratę, ale podejrzewam z tym raczej będzie ciężko.

 

Większym problemem pozostaje konto maklerskie, na którym akcje będą wisieć. Aby zamknąć konto nie można na nim posiadać akcji. Czyli powstaje nieco absurdalna sytuacja bez wyjścia. Jest na to jakiś sposób?

 

Do głowy przychodzi mi jedno rozwiązanie aktualnie - sprzedaż akcji innej osobie na podstawie umowy cywilnoprawnej. Pytanie jednak - czy w takiej sytuacji strona kupująca musi również posiadać konto maklerskie aby można było akcje przepisać na nią, czy ostatecznie może to być w formie dokumentu na okaziciela (umowa potwierdza prawo do akcji)?

 

Jakie są możliwości wyczyszczenia konta z tego typu śmieci?

 

 

 

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
82
26
21-01-2016
Wiadomość 1 z 4 (2 783 wyświetleń)

Re.: Spółka wykluczona z notowań - co dalej?

Wykluczenie z obrotu nie powoduje likwidacji spółki, więc nie można "skasować" tych akcji.

Tak jak piszesz żeby "wyczyścić" konto musiałbyś sprzedać te akcje na podstawie umowy cywilno-prawnej. Osoba kupująca musi mieć konto maklerskie, tak żeby móc gdzieś te akcje przenieść. Akcje na New Connect nie posiadają wersji zdematerializowanej.
---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
---
BartoszS
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
116
34
30-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (2 737 wyświetleń)

Re.: Spółka wykluczona z notowań - co dalej?

Spółka już nie wróci na giełdę. Te akcje to śmieci, dlatego mało prawdopodobne aby znalazł się kupiec. Czyli zostaję z wiecznym kontem? Jeżeli zostaną wprowadzone opłaty, które mnie nie będą satysfakcjonować to i tak muszę je opłacać do końca mojego, albo waszego, bo konta nie zamknę? Emotikon: Szczęśliwy To gorzej niż małżeństwo!

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
82
26
21-01-2016
Wiadomość 3 z 4 (2 721 wyświetleń)

Re.: Spółka wykluczona z notowań - co dalej?

Jeżeli zostaną ci tylko te akcje i nie będziesz już chciał konta maklerskiego to po wypowiedzeniu umowy konto przejdzie w status nieaktywnego - bez opłat. Akcje dalej będą na nim zaksięgowane, ale gdybyś kiedyś chciał z nimi coś zrobić to tylko przeksięgowanie na inne konto.

 

Pamiętaj, że konto elastyczne u nas jest darmowe ;-)

Odpowiedz
0 Lajków
DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (2 717 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy