Jak inwestować

Odpowiedz

Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Chcę założyć takie konto. Mam takie pytania:

1. Prowizja od zleceń przez internet wynosi 0,30% (min. 3 zł) - czy to oznacza, że muszę kupić akcje za minimum 1000 zł, żeby minimalna prowizja wyszła 3 zł, czy po prostu za kupno akcji np. za 200 zł prowizja też jest 3 zł ?

2. Jaka jest minimalna kwota jednorazowej transakcji?

3. Czy akcje kupujemy i sprzedajemy w starej czy nowej bankowości internetowej?

Odpowiedz
0 Lajków
AdamB
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
3
03-02-2017
Wiadomość 1 z 19 (38 644 wyświetleń)

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

1. Jeżeli prowizja 0,3% wynikacjąca z wartości zlecenia będzie niższa niż 3 zł, zostanie pobrana w wysokości 3 zł.  np. 

  • zlecenie za 100 zł (100x0,3%= 0,3 zł) powizja 3 zł
  • zlecenie za 800 zł (800x0,3%=2,4 zł) prowizja 3 zł
  • zlecenie za 1 000 zł - prowizja 3 zł
    powyżej, to już % wynikający z przeliczenia
  • zlecenie 1 200 zł - prowizja 3,6 zł

 

2. Nie ma.

3. Na tę chwilę można w obu systemach. Jest też dostępna aplikacja mobilna na Androida i iOS - https://www.ingbank.pl/indywidualni/inwestycje/inwestycje-gieldowe/aplikacja-mobilna

 

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
---
BartoszS
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
116
34
30-10-2015
Wiadomość 2 z 19 (38 612 wyświetleń)

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Mam jeszcze takie pytania:

 

1. Co z podatkiem. Czy DM ING przysyła PIT i do kiedy?

2. Jak wygląda sprawa rozliczenia PIT jak jestem na minusie?

Odpowiedz
0 Lajków
AdamB
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
3
03-02-2017
Wiadomość 3 z 19 (38 602 wyświetleń)

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

1. DM wysyła taką informację do końca lutego.
2. Nawet jak jest strata trzeba złożyć taką informację do Urzędu Skarbowego. Przy czym liczą się tylko pozycje zamknięte. Niezrealizowane straty nie są brane pod uwagę.
---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
---
BartoszS
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
116
34
30-10-2015
Wiadomość 4 z 19 (38 605 wyświetleń)

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Ogarniając różne tematy dot. GPW nasuwają mi się kolejne pytania:

1. Czy można składać zlecenia przez internet o każdej porze dnia (np. w nocy) i dowolnym dniu tygodnia?

2. Czy można w DM ING robić zlecenia na New Connect?

 

PS. Nie jestem świeżakiem w sprawach GPW - ostatni raz miałem z giełdą do czynienia w połowie lat 90-tych, ale wtedy załatwiało się wszystko przez telefon.

Teraz odświeżam pamięć, dlatego mam takie banalne pytania Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
AdamB
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
3
03-02-2017
Wiadomość 5 z 19 (38 521 wyświetleń)

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

1. Tak, ale z zastrzeżeniem że będą czekać w systemie DM na przesłanie. Na GPW zostaną dostarczone dopiero o 8.30.
2. Tak, bez dodatkowej umowy.

Emotikon: Szczęśliwy
---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
---
BartoszS
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
116
34
30-10-2015
Wiadomość 6 z 19 (38 459 wyświetleń)

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Dzień dobry.

 

Chciałem dopytać jak to jest z płaceniem prowizji. Czy opłata jest naliczana za złożenie zlecenia, czy też jego realizację?  Regulamin w tym względzie nie rozwiewa moich wątpliwości:

§ 105
1. Biuro Maklerskie pobiera opłaty i prowizje od całkowicie lub częściowo zrealizowanego Zlecenia bez względu na ilość zawartych na podstawie Zlecenia transakcji.

 

Nie widzę jednak informacji o tym, że opłata jest pobierana także od niezrealizowanego Zlecenia. I w sumie słusznie, bo za co płacić? Wolę się jednak upewnić.
Gdyby jednak okazało się, że opłata jest od każdego zlecenia, ze szczególnym uwzględnieniem przypadków zlecenia anulowanego, niezrealizowanego... to gdzie mogę sprawdzić ile się tego uzbierało? W transakcjach widzę to ładnie zestawione, aczkolwiek przydałby się tam wiersz "łącznie", który to podlicza dynamicznie w zadanym przedziale czasu. Co do każdej transakcji takiej swobody już nie ma, a brak przejrzystości w tym względzie również pozwala przypuszczać, że za niezrealizowane zlecenia prowizja nie jest pobierana.

 

W transakcjach jak już wspomniałem widać naliczoną prowizję. Jeżeli powiedzmy złożyłem zlecenie warte 3,50 (prowizji), które zostało zrealizowane na raty, to jest to rozbite np. na kwotę 2,50 + 1,50. Co w sytuacji, gdy puszczam zlecenie z prowizją na poziomie 10 zł, natomiast udaje się zrealizować tylko niewielką część za 1 zł prowizji? Pobierana jest kwota 1 zł, czy 3 zł? Czy może 10 zł, bo tyle było warte zlecenie?

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
82
26
21-01-2016
Wiadomość 7 z 19 (34 845 wyświetleń)

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Korekta w poście wyżej, we fragmencie "Co do każdej transakcji każdego zlecenia takiej swobody już nie ma"

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
82
26
21-01-2016
Wiadomość 8 z 19 (34 830 wyświetleń)

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Spieszę z wyjaśnieniami:

1. Prowizję pobieramy wtedy gdy zlecenie jest zrealizowane w całości lub chociaż w niewielkiej części.

2. Jeżeli zlecenie w ogóle się nie zrealizowało, bo np. anulowałeś, wygasło, zostało odrzucone - nie pobieramy żadnej prowizji.

3. Zlecenie może się zrealizować w wielu transakcjach, przez wiele dni - wtedy prowizja jest pobierana od całości zlecenia. Nie liczymy od każdej pojedynczej transakcji. Np. zlecenie na 10 000zł - prowizja 30zł. Zlecenie realizuje się w 20 transakcjach przez 4 dni - łącznie zapłacisz 30zł. Na zestawieniu transakcji będzie to porozbijane, ale nie przekroczy 30zł.

4. Jeżeli zlecenie zrealizowałeś w części i reszta została anulowana, wygasła lub odrzucona to prowizję zapłacisz od tej części zrealizowanej. Tu uwaga na prowizję minimalną =3zł.  Np. chciałeś kupić akcji za 10 000zł, ale kupiłeś tylko za 200zł, reszta wygasła, to zapłacisz 3zł prowizji minimalnej.

5. Jeżeli złożyłeś zlecenie i w danym momencie miałeś opcję konta elastycznego z prowizją 0,3% i zlecenie czeka na realizację, a w międzyczasie zmieniłeś sobie ofertę na aktywną z 0,19%, to czekające zlecenie ma prowizję z momentu jego złożenia, tj. 0,3%

 

Mam nadzieje, że pomogłem Emotikon: Szczęśliwy

DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 9 z 19 (34 742 wyświetleń)

Re.: Konto maklerskie elastyczne - prowizja od zleceń przez internet

Tak, przemówiłeś ludzkim językiem Emotikon: Mrugający Krótko, na temat, jasno. Nic tylko się teraz skupić na kursie akcji Emotikon: Mrugający

Dzięki i pozdrawiam.

Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
82
26
21-01-2016
Wiadomość 10 z 19 (34 662 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy