Re.: ING Bank Śląski i Tauron – zasilamy miasto w walce ze smogiem!

Wszyscy wiemy, że smog jest szkodliwy i trzeba z nim walczyć. Każdy może dołączyć się do starań o zdrowsze powietrze na swój sposób - jeżdżąc rowerem, komunikacją miejską lub instalując panele solarne w domu. Dziś, wspólnie ze spółką Tauron, dajemy Ci kilka nowych powodów na to, by w tych staraniach być bardziej skutecznym. Konsekwentnie stawiamy na elektromobilność!

Mieszkańcy Katowic, jako jedni z pierwszych w Polsce, będą mieli okazję, by samemu dołożyć własną cegiełkę do walki ze smogiem. W stolicy województwa Śląskiego powstaną nowe stacje ładowania aut elektrycznych. Już teraz w 23 lokalizacjach w Katowicach dostępne są stacje ładowania samochodów, a docelowo ma być ich aż 100! Każda ze stacji oznaczona będzie barwami ING Banku Śląskiego i spółki Tauron. Zostaną one ulokowane w miejscach popularnych i łatwo dostępnych - chcemy, by były tam, gdzie są naprawdę potrzebne.

Wypożycz samochód

Dzięki tej inwestycji, Katowice staną się miastem z jedną z najlepiej rozwiniętych infrastruktury do ładowania pojazdów w całej Polsce.

Na tym nie koniec. Już w grudniu, do dyspozycji mieszkańców Katowic oddamy 20 nowoczesnych, elektrycznych i ekologicznych samochodów do wykorzystywania w ramach tzw. car-sharingu, czyli wypożyczania aut. Udostępnimy aż 4 różne modele pojazdów: Nissan Leaf, BMW i3, Renault Zoe oraz VW e-Golf. Dzięki temu, każdy zainteresowany kierowca będzie mógł nie tylko ekologicznie podróżować po mieście, ale i samemu przekonać się, jak sprawdzają się auta elektryczne.

Car-sharing pod patronatem ING Banku Śląskiego i firmy Tauron będzie prowadzony za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej. Chętni na wypróbowanie  pojazdów będą mieli do dyspozycji aplikację testową eCar od TAURONA, która pozwoli wypożyczyć, uruchomić i oddać samochód. 

Dlaczego car-sharing?

Stawiamy na tę formę poruszania się po mieście z kilku powodów:

  • Nasze auta mają napęd elektryczny, więc nie stanowią tak dużego obciążenia dla środowiska jak pojazdy z tradycyjnymi silnikami spalinowymi.
  • Pojazdy które udostępniamy są całkowicie nowe, niezwykle komfortowe oraz dają kierującym dużą przyjemności z jazdy.
  • Wypożyczenie auta jest świetną alternatywą wobec innych, czasem bardzo zatłoczonych środków lokomocji.
  • Dzięki ustawie o elektromobilności, auta w 100% elektryczne mogą poruszać się po buspasach. Dzięki temu ich kierowcy nie stoją w korkach!
  • Taka usługa jest potrzebna - w Europie wciąż wzrasta liczba osób, które korzystały już z car-sharingu. W ciągu dwóch lat, od 2016 do 2018 roku, ich liczba wzrosła aż dwukrotnie, do 11 milionów!
  • To łatwe i przyjemne rozwiązanie, które w przyszłości może rozwiązać wiele problemów współczesnych miast.

Współpraca ING Banku Śląskiego ze spółką Tauron jest odpowiedzią nie tylko na pogarszające się warunki ekologiczne dużych miast. To też sposób pokazania, że w metropoliach warto zastanowić się nad alternatywą dla posiadania własnego samochodu. Car-sharing to ciekawa opcja dla kierowców, którzy nie chcą utrzymywać auta, a poruszanie się po mieście samochodem jest dla nich najlepszą z dostępnych opcji. Pomoże też zapomnieć o ciągłych kłopotach z szukaniem miejsc parkingowych, bezpieczeństwem oraz … niemałych kosztach posiadania własnego samochodu.

Do zobaczenia na stacjach i na trasie!

Komentarze
Nowy w branży II
‎12-12-2018 12:59
Bardzo fajny pomysł. Samochody - dzięki jaskrawym kolorom - z daleka widać na ulicy. Idealnie by było, gdyby na wiosnę pojawiły się w mieście jakieś szybkie miejskie skutery, żeby nie trzeba było stać w korkach i szukać miejsca do parkowania Emotikon: Szczęśliwy
joannabarbara
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
11-12-2018
Zaprawiony analityk III
‎19-12-2018 20:31

Czy planujecie wprowadzenie czegoś podobnego w innych miastach (czyt. Wrocławiu)? Emotikon: Szczęśliwy

Tymcio
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
183
32
26-09-2016
Były moderator
‎19-12-2018 20:37

To już jest decyzja Tauron Emotikon: Szczęśliwy Zachęcamy Cię do zasięgnięcia informacji właśnie tam. 

AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016