Odpowiedz

Re.: nowy system bankowosci internetowej

I w następnej wersji menu start wróciłoEmotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 381 z 1 332 (6 591 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

No właśnie oto jak ludzie mogą się do czegoś przyzwyczaić☺Chociasz wróciło powiedzmy w wersji na kompromis
Odpowiedz
0 Lajków
lukcorp
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
48
4
23-04-2016
Wiadomość 382 z 1 332 (6 587 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Czasami to nie tylko kwestia przyzyczajenia tylko dobrych rozwiązań. A menu start takie jest. W Androidzie np. usunięto tryb "cichy" i zastąpiono jakimiś idiotycznymi ustawieniami bo ktoś chciał być oryginalny. W następnej wersji tryb cichy powrócił bo był po prostu dobrym i prostym rozwiązaniem. W przypadku banku np. widok tabelki z zestawieniem kont, oszczędności, kredytów i kart jest prostym i najbardziej intuicyjnym rozwiązaniem. Nie uwierzę, że klienci narzekali na taki widok i prosili o kolorowe kółka.

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 383 z 1 332 (6 536 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

No widzisz to ja jestem dziwny bo nie przeszkadzał mi brak menu start jak i podobają mi się te kółka może dlatego że większość robię teraz na telefonie więc ten wygląd jest dla mnie przyjazny wygląda jak większość aplikacji
Odpowiedz
0 Lajków
lukcorp
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
48
4
23-04-2016
Wiadomość 384 z 1 332 (6 531 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

[ Edytowane ]

Mam konkretne pytanie: czy bank planuje lub może uwzględnić w planach rozwojowych zmianę zakładki "Moje finanse". Dla mnie i jak przypuszczam dla wielu innych klientów "Moje finanse" są jedną z ważniejszych części systemu transakcyjnego, a zostały przesadnie zminimalizowane i giną w gąszczu reklamy Waszych produktów. W nowym systemie wszystko zostało powiększone do granic absurdu, a akurat informacje w zakładce "Moje finanse" w porównaniu do reszty są nieczytelne. Może w tej zakładce przydałaby się tabelka z informacjami o kontach, kartach itp.

W załączniku widok strony po kliknięciu na zakładkę "Moje finanse", czerwoną ramką zaznaczyłem obszar zajmowany przez informacje z tej zakładki. Reszta to reklama, która jest na stronie głównej systemu transakcyjnego.

 

sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 385 z 1 332 (6 526 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Wyobraź sobie, że do nich napisałem i odpowiedzieli mi po wielu dniach, że nowa wersja jest ciągle udoskonalana i w przyszłości przelewy wzorcowe będą.

Wyobraź sobie, że w przyszłości przelewy wzorcowe mogą wrócić ale nie muszą.

Ciągle analalizuja różne rozwiązania.

A dwa - co Ci przeszkadza połączenie "zapisz odbiorcę" z "przelewami wzorcowymi" w "LISTĘ ODBIORCÓW"

Chyba, że połączenie dwóch funkcji w jedną już nie ogarniasz i jest dla Ciebie aż tak skomplikowane.


Ciągle, by nie rzec, z uporem maniaka podajesz przykłady innych banków. W jakim celu?

W taki celu aby zwrócić uwagę, że wszędzie są zmiany i zawsze będą przeciwnicy zmian. Niektórzy to by chcieli aby system nie zmieniał się przez ich całe życie.


Ja nie mam powodu porównywać tego programu do programów z innych banków. Porównywać można tylko z poprzednią wersją.

Żeby uruchomić przelewy wzorcowe, trzeba było wybrać na końcu listy "przelewy wzorcowe" i dalej grupę przelewów, następnie nacisnąć Szukaj i już wyświetlała sie lista przelewów. Ale piszesz, że tobie to przeszkadzało, no a podobno nie korzystałeś z przelewów wzorcowych.

Przeczytaj jeszcze raz co ja napisałem. Nie korzystałem z "zapisanych odbiorców" bo zapisany odbiorca tylko miał nr rachunku i nazwę odbiorcy. Kwotę oraz nazwę przelewu trzeba było już pisać z palca na klawiaturze, więc dla mnie to było bez sensu.

Przelew wzorcowy był o wiele lepszy. W innych bankach się to nazywa stali odbiorcy, książka odbiorców itd itp. Jak zwał tak zwał, funkcja była ta sama.

Po wybraniu przelewu wzorcowego Twoje zadanie polegało jedynie na edycji nazwy lub kwoty.

 

Piszesz, że teraz jest lepiej. W starym programie miałeś zdefiniowanych odbiorców po kliknięciu przy numerze rachunku, a teraz po kliknięciu Listy Odbiorców. Jedno kliknięcie było i jest, ale tobie teraz jest lepiej.

 

No pewnie, że jest lepiej teraz ponieważ

1) Nie korzystam w ogóle z odbiorców (tzn nie z tej strony wykonuje przelew)

2) Przelew wykonuje w ten sposób - wykonaj transakcję, wybieram rachunek z którego chce zrobić przelew i opcja NA

I teraz najlepsza rzecz. Mogę kliknąć LISTA ODBIORCÓW i wybrać z listy np mieszkanie. Po wyborze mieszkanie dokonać przelewu.

Wolę natomiast drugą opcję - skorzystać z wyszukiwarki. Wpisuje "mie" i wyskakuje mi mieszkanie. Po wyborze dokonuje przelew.

Kilka dni temu wykonałem do kolegi przelew, więc znowu w wyszukiwarce wpisuje TOM (od imienia Tomek), wyskakuje mi Tomek i dokonuje przelewu.

Itd. Trzy litery, kliknięcie i robię przelew.I tak robię ze wszystkim. Wpisuje pr (od prądu), kab (od kablówki) itd.

Każdego znajomego nie muszę mieć w odbiorcach. Wystarczy że wpiszę 3 litery imienia lub nazwiska. Proste jak budowa cepa!!!

Wszystko z jednego miejsca!!

Kiedyś aby wykonać przelew do kogoś niezapisanego musiałeś wejść w historię, wyszukać (choć nie zawsze historia wyszukała co chciałeś) i wybrać "wykonaj przelew zwrotny"

Dzisiaj - powtarzam - wszystko robisz z jednego miejsca. Więc nie wiem jak można nie powiedzieć, że nie ułatwia to sprawy. To bardzo ułatwia sprawę!

Dzisiaj zamienili nazwy i zrobili  2w1 a Ty już masz z tym wielki problem.

Myślę, że piszesz bzdury nie wiedząc dokładnie o czym piszesz. Tak ci się spodobało pisanie na tym forum, że sam uwierzyłeś jaki jesteś mądry, zdolny, nowoczesny i w ogóle.

Akurat wiem co pisze, bo z tego korzystam i ułatwia mi to pracę.

Napisałem również kilka stron wcześniej co mi przeszkadza bo jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia

Np wkurza mnie opcja wybierania rachunku na samym początku. Powinno być wybieranie rachunku w tym miejscu, gdzie to jest w starym systemie.

Nie muszę się podlizywać Sylwii, ponieważ ja nie jestem na NIE na zmiany. Jeśli to ułatwia mi poruszanie się po systemie, pozwala na szybsze robienie przelewów - jestem ZA. I dla mnie to może nawet wyglądać jak gra dla dzieci - ma to działać, być szybkie i ułatwiać pracę.


Co do Windowsa 8 a teraz 10. Nie cierpię tego systemu na komputerze. To jest ewidentny system na telefon lub tablet, gdzie używasz kafelek dotykowo. Poruszanie się po kompie jest masakrą. Można oczywiście to ominąć, instalując odpowiednią wtyczkę, która daje nam wygląd podobny do Windows 7. Ale takie rzeczy powinny już być od razu.

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 386 z 1 332 (6 476 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Jeszcze jedno zdanie dla uzupełnienia

Napisałem:

"

I teraz najlepsza rzecz. Mogę kliknąć LISTA ODBIORCÓW i wybrać z listy np mieszkanie. Po wyborze mieszkanie dokonać przelewu.

Wolę natomiast drugą opcję - skorzystać z wyszukiwarki. Wpisuje "mie" i wyskakuje mi mieszkanie. Po wyborze dokonuje przelew."

 

Korzystam naprzemiennie z listy odbiorców i wyszukiwarki, w zależności co mi wygodniej w danym momencie. Ale robię to wszystko z jednego miejsca i nie muszę skakać po całym systemie, czy chce dokonać przelewu do stałego odbiorcy czy do kogoś od którego dostałem lub któremu wysłałem przelew powiedzmy z pół roku temu. Jest to naprawdę świetne rozwiązanie!

Więc bez urazy ale tylko ślepy nie zauważy, że dzisiaj jest LEPIEJ Emotikon: Szczęśliwy

viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 387 z 1 332 (6 460 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Kilka stron wcześniej, napisałem w wadach systemu ING taki punkt

7)  Po wybraniu wykonaj transakcję i wybraniu rachunku (po co ciągle wybierać rachunek??!!)  wyszukiwarka powinna wyświetlać wyniki już w polu wyszukiwań a nie jako wynik wyszukiwań (tak jak działa wyszukiwarka GOOGLE) oraz - powinna TYLKO i WYŁĄCZNIE pokazywać ostatni przelew pod odbiorcą, którego szukamy. Po co jest dublowanie tych samych opcji (możliwości) co w ODBIORCACH ??- nie wiem. A tak by ukróciło nam wykonanie przelewu.

 

Chciałbym bardziej wyjaśnić na czym mi zależy i o co mi chodzi.

Otóż. Dzisiaj mamy dwa sposoby na wykonanie przelewu.

1) Odbiorcy, wybieramy z zapisanych odbiorców odbiorcę (niech to będzie czynsz za mieszkanie). Po kliknięciu panelu (pozycji) mieszkanie mamy (punkt nr 1 na załączniku nr 1):

a) wszystkie dane danego odbiorcy i opcję "wyślij przelew". Tu kliknięcie powoduje takie same działanie jak w starym systemie funkcja "zapisany odbiorca" Czyli nr rachunku i nazwa odbiorcy a tytuł i kwotę musimy dopisać. (punkt nr 2 na załączniku nr 1)

b) Ostatnie kilka przelewów na mieszkanie i po kliknięciu ponów przelew, mamy tak jak w starym systemu funkcja "przelew wzorcowy". Czyli wszystkie dane mamy wszędzie już z automatu, jedynie wg uznania edytujemy tytuł przelewu i kwotę (punkt nr 3 na załączniku nr 1)

Tutaj dla mnie jest wszystko jasne i nie mam zastrzeń. Proste, łatwe i intuicyjne

Poza jednym. Tutaj jakoś bez problemu podpisuje się konto główne a nie oszczędnościowe czy jakies inne. Tu potraficie, aby się przypisywało a w przypadku robienia przelewu przez wykonaj transakcję, musimy KLIKAĆ z wyborem rachunku. Bezsens totalny!

 

2) Wykonaj transakcję, wybieramy rachunek z jakiego ma iśc przelew (bezsens!), i mamy pole NA czyli wyszukiwarka. Po wpisaniu "MIE" (załącznik nr 2)

wyskakuje mi odbiorca Mieszkanie na takiej samej zasadzie jak w przypadku punktu nr 1. Po kliknięciu, się rozwija i mamy:

a) Wykonaj transakcję czyli takie same działanie jak w starym systemie funkcja "zapisany odbiorca" Czyli nr rachunku i nazwa odbiorcy a tytuł i kwotę musimy dopisać. (punkt nr 2 na załączniku nr 2)

b) Ostatnie kilka przelewów na mieszkanie i po kliknięciu ponów przelew, mamy tak jak w starym systemu funkcja "przelew wzorcowy". Czyli wszystkie dane mamy wszędzie już z automatu, jedynie wg uznania edytujemy tytuł przelewu i kwotę (punkt nr 3 na załączniku nr 2) 

 

Pytanie do banku ING. Po jakiego grzyba, funkcjonalność w obu przypadkach jest taka sama, nieważne z której strony podchodzimy do przelewu?

Moja propozycja, o której pisałem odnosi się do tego, że:

1) Sposób wykonania przelewu przez ODBIORCY powinna zostać, tak jak jest teraz bo jest dobrze

2) Sposób wykonania przelewu przez WYKONAJ TRANSAKCJĘ  jest do zmiany.

a) Rachunek z którego wykonujemy przelew powinien się podpisać tak jak wykonujemy go w przypadku ODBIORCY (po co tyle klikania a to tylko wydłuża czynność związaną z wykonaniem przelewu) lub tak jak w starym systemie (załącznik nr 5)

b) Bez sensu dublowanie funcjonalności w obu przypadkach. W tym przypadku po wpisaniu słów MIE powinny się tylko i wyłącznie wyświetlać ostatnie operacje (nr 3 załącznika nr 2). Więc, wyświetlają mi się tylko ostatnie przelewy , wybieram jeden z nich i dokonuje przelewu (lub przed jeszcze jakieś korekty w tytule/kwocie). Znowu bezsensowne wydłużanie czynności wykonania przelewu przed dodatkowe klikanie!

To jest do poprawy i oby najszybciej!

I ta sama zasady dotyczy odbiorców niezapisanych. Wyszukiwanie w wyszukiwarce np kolegi (bo kiedyś tam robiłem przelew), działa też na tej bezsensownej zasadzie, gdzie wyskakuje odbiorca zapisany (nazwa z nr rachunku, potem kliknij i rozwiń i lista ostatnich przelewów i wybierz żeby zrobić przelew) Po co to?

Powinno być - wpisuje Grz (od Grzegorza), wyskakuje ostatni/ostatnie przelew/przelewy od niego lub ode mnie do niego, klikam na to, wchodzą w panel wykonania przelewu, zmieniam bądź nie tytuł przelewu/kwotę i DALEJ. Przelew poszedł. A ile mniej klikania!!!

 

Załączniki nr 3 i 4.

Zrobiłem screeny z mBanku, żeby pokazać jak działa u nich wyszukiwarka. Czyli tak jak działa wyszukiwarka GOOGLE. O takiej wyszukiwarce właśnie pisałem. O takiej zasadzie działania. Opis w załącznikach.

 

Załącznik nr 5

Tak powinien wyglądać wybór rachunku do przelewu a nie tak, jak w nowym MOJE ING.

 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 388 z 1 332 (6 437 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Gadasz sam ze sobą ??

august
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
76
15
31-03-2016
Wiadomość 389 z 1 332 (6 229 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

@sud1 Na ten moment nie ma planów zmiany tej zakładki. Jest ona odzwierciedleniem tabelarycznym produktów prezentowanych na bąblach.

 


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 390 z 1 332 (6 204 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy