Odpowiedz

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Takie ograniczenie, jest tylko w momencie, gdy zlecasz przelew z Konta Oszczdnościowego. Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość przez bankowość internetową - sprawdzimy przyczynę odrzucenia przelewu.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 1081 z 1 332 (26 715 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


AgnieszkaS pisze:

Takie ograniczenie, jest tylko w momencie, gdy zlecasz przelew z Konta Oszczdnościowego. Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość przez bankowość internetową - sprawdzimy przyczynę odrzucenia przelewu.


Pani Agnieszko - nie będę pisał bo nie jestem testerem i wydając produkt wypadałoby go sprawdzić; po wtóre - "sam sobie zawiniłem", bo chciałem użyć intuicyjnego systemu, wiec po wybraniu rachunku źródłowego chciałem wybrać "prelew zwykły" (był wyszarzony, jedynie "przelew własny" był aktywny)... niemniej teraz widząc pani odpowiedź coś mnie tknęło i... odkrycie! Przecież w starym systemie przelewy walutowe też były osobno, więc sprawdziłem ten nowy idiotyczny system i wtem! jest! jak się przewinie ekran to na samym dole, pod przelewem do ZUS jest opcja przelewu walutowego... Nie ukrywam - nowy system jest ku*sko szalenie intuicyjny i ułatwia dostęp do wszystkich opcji w sposób łątwy i przyjemy, na prawdę! Winszuję całemu zespołowi, z chęcią dołożyłbym się do premii światecznej zwłąszcza d*om odpowiedzialnym za UX/UI!

 

PS. Czas się pożegnać, to moja ostatnia wiadomosć na tym forum bo szkoda nerwów na walkę z wiatrakami. Zabawne, że kilka dni temu bank chwalił się kolejną "nagrodką" za przyjazność użytkownikom... skąd? gdzie? komu? _Bareja wysiada_, jak to mawiają...

wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 1082 z 1 332 (26 694 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Witam,  nie mam żadnych problemów z  logowaniem na ing.pl  ale  chciałbym zapytać z imieniu mojej matki, która ma problemy notoryczne z logowaniem na swoim komputerze.

Otóż, bardzo często nie pojawia się   to okienko  w które wpisujemy login.  Tylko kręci się kółeczko i na tym koniec.

System  win XP,   próbowalem aktuaalizować wtyczki.   pomagało ale na krótki okres, a na drugi dzien to samo.  I tak kilka razy pod rząd. Pomóżcie... dziś znowu mi dzwoni że nie działa.

Odpowiedz
0 Lajków
julo23
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
23-04-2017
Wiadomość 1083 z 1 332 (26 667 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Sproawdź, czy na komputerze jest zainstalowana najnowsza wersja przeglądarki internetowej. Minimalne wersje przeglądarek, jakich wymagamy do prawidłowego działania bankowości internetowej:

  • Internet Expolorer 10,
  • Google Chrome 50,
  • Firefox 45,
  • Safari 5.0,
  • Opera 35.

Dodam, że nie gwarantujemy prawidłowego działania naszej bankowości na Windows XP.  Zgodnie z załącznikiem 3 do regulaminu bankowości internetowej, minimalna wersja systemu to Windows 7.

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 1084 z 1 332 (26 570 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


julo23 pisze:
System  win XP,  

Ten system i przeglądarki IE oraz Firefox od dłuższego czasu nie obsługują systemu.

Ze względu na bezpieczeństwo danych/środków rekomendowałbym zmianę systemu/komputera.

Większość systemów bankowości internetowej nie wspiera już tego środowiska.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1085 z 1 332 (26 437 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


mcumberpl pisze:

julo23 pisze:
System  win XP,  

Ten system i przeglądarki IE oraz Firefox od dłuższego czasu nie obsługują systemu.

Ze względu na bezpieczeństwo danych/środków rekomendowałbym zmianę systemu/komputera.

Większość systemów bankowości internetowej nie wspiera już tego środowiska.


O ile zgodzę się, że windows XP już nie jest wspierany o tyle... trochę p*lisz od rzeczy… Ostatnia wersja Firefoksa wspierajaca WindowsXP to wersja 52 ESR wydana... 7 Marca 2017 (czyli wychodzi, że jesteś z tej samej 'radosnej' grupy co twórcy nowego ING i jeżeli technologia jest 'za stara' - tzn ma już te pół roku, to koniecznie trzeba zmienić na coś 'wspólczego' i dlatego mamy ten idiotyczny, niedziałajacy potworek), do tego jest to wersja ESR i będzie dostawać poprawki bezpieczeństwa jeszcze przez ponad rok...

Perorowanie, że WindowsXP jest super-hiper-niebezpieczny jest bez sensu bo najczęściej taki system stoi za NAT i o ile używa się innej przeglądarki i nie łazi po szemranych stronach (wiec nie ma wirusa) to włamanie się do systemu bądź zaaplikowanie innej formy ataku jest raczej kłopotliwe (czyli wykluczamy inżynierię społęczną i 'ej, podaj mi hasło do konta, obiecuję że jestem z banku').

Oraz - bank ma wspierać przeglądarkę, jeżeli wspiera tylko najnowsze wersje, bo używa "męskoprzyrodzeniowych" technologii to to jest "tyci-tyci-odrobinę' nie halo.... taki tam HDD (hype-driven-development, czyli żal na sali)

wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 1086 z 1 332 (26 403 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Przeglądarkę może tak. System operacyjny już nie, szczególnie gdy jego dostawca zaprzestał wsparcia.

Banki nie biorą "formalnie" odpowiedzialności za "niezałatane" systemy.

Miałem podobne problemy, jeszcze jakieś pół roku temu z komputerem z WXP. W końcu udało mi się namówić do zmiany. Wiem, że to nie jest prosta sprawa, nie mały wydatek, który starsze osoby często nie planują.

Swoją drogą brałem ostatnio udział w dyskusji na temat "sprzętowego wyścisgu zbrojeń". Do czego potrzebne są takie gigowe ilości ram? wielkości terabajtowe dysków?

Czy kiedyś wszystko co potrzebne działało źle? Mówię o przeglądarce internetowej do przeczytania czegość, ewentualnie skorzystania z bankowości internetowej. Do tego ewentualnie jakiś edytor. Wszyscy idą z duchem czasu, czasami nie wiedzieć po co.

Często jeden "rewolucjonista" pociąga za sobą kolejnych. Wtyczki nie zainstalujesz bo system operacyjny nie obsługiwany. I powoli wszystko przestaje być dostępne.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1087 z 1 332 (26 397 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Czasami zmiany są dobre, często niosą ze sobą usprawnienia (w tym także jeżeli chodzi o rozwijanie aplikacji). Niestety obserwując cały ten pęd za "webdev" można odnieść wrażenie, że wracamy do epoki kamienia łupanego, gdzie dzieci dorwały się do JS i wymyślają koło na nowo... niestety to koło jest strasznie kanciaste. (niedawno czytałem zabawny artykuł, że średnia wielkość aktualnych stron internetowych przekroczyła wielkość gry Doom3D wydanej kilkanaście lat temu... to nie najlepiej świadczy o obecnym trędzie webdev Emotikon: Język)

 

Niemniej - powróciłem z jedną wiadomoscią; jakiś czas temu zgłaszałem, że przelewy do ZUS są niewidoczne w zaplanowanych transakcjach... jak dla mnie spory babol... ale bank radośnie dalej go nie poprawił... żenujące, bąble są ważniejsze jak widać....

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 1088 z 1 332 (26 185 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Co się znowu dzieje z tym super nowoczesnym systemem??? Próbuję się zalogować na latopie, na telefonie i nic. Albo nie dało się pobrać danych, albo błędne hasło. Oczywiście stary, beznadziejny system monilny działa bez zarzutu... I do tego wczoraj wykonałem zlecenie walutowe, potwierdziłem wszystko, a dzisiaj pieniądze jak sobie leżały tak dalej leżą. Nawet prowizji za przelew europejski nie pobrano co zazwyczaj było robione dość szybko po wykonaniu przelewu. Masakra z tym systemem!!!

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 1089 z 1 332 (25 329 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Bo to "nowe" to system dla małolatów, kupić pizzę, zapłacić za bilet do kina, a Ty chcesz coś  poważniejszego robić.

Spoiler
Spoiler
Emotikon: LOL
alz
alz
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
81
56
24-11-2016
Wiadomość 1090 z 1 332 (25 324 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy