01-11-2019 01:09
W dokumentacji MT940 w opisie pola ":61linia transakcji)" jest informacja:
"Numer identyfikacyjny transakcji 13nV Numer identyfikacyjny transakcji (wykorzystywane 11 znaków)"
Skąd zatem w wyciągach w formacie PDF i w plikach CSV historii transakcji bierze się pięcioznakowy przedrostek identyfikatora transakcji?
Przykładowo, w wyciągu PDF i w liście transakcji widnieje identyfikator transakcji "201927097206460024" jednak w pliku MT940 dostępne jest tylko (zgodnie z dokumentacją) "97206460024". Skąd zatem bierze się przedrostek "2019270"?
06-11-2019 15:18
Plik MT940 jest przygotowywany w ściśle określonym formacie, zgodnie z przyjętą dokumentacją.
Pięcioznakowy przedrostek identyfikatora transakcji w wyciągach PDF i w plikach CSV, to data w formacie rok oraz dzień roku (np. 20.01.2019 to 2019020).
07-11-2019 23:22
Czyli plik PDF wyciagu nie jest generowany na podstawie informacji zawartych w pliku MT940, tylko zawiera dodatkowe dane, niedostępne w MT940? Przeanalizowałem aktualną dokumentację MT940 https://en.ing.pl/ing-business/format-specification i nigdzie nie mogę się tam doszukać informacji o zastosowanym przedrostku ROK + DZIEŃROKU. I jest to data transakcji, czy księgowania?
Troszkę to jest niespójne w mojej opinii. Spodziewałbym się w MT940 przynajmniej tych samych informacji, które są w PDF.
12-11-2019 12:39
@websafe Plik w formacie PDF jest graficzną reprezentacją wyciągu. Pliki PDF i MT940 są generowane na podstawie danych w systemie centralnym, niezależnie od siebie. Pliki mają różne przeznaczenie i różny zakres danych. Sposób generowania identyfikatorów transakcji to wewnętrzny algorytm banku. Nie należy opierać żadnej funkcjonalności na formacie tego pola, ponieważ bank może zmienić ten format, w zależności od własnych potrzeb. Zapewniamy, że identyfikator jest unikalny i to jest wystarczające do prawidłowego przetwarzania tych danych.
Dziękujemy za opinię, ale nie planujemy zmiany formatu MT940.
To jest jakiś totalny skandal i nieporozumienie, żeby wycofywać takie funkcjonalności. Robimy dziesiątki transakcji z tą funkcjonalnością każdego miesiąca od lat, jakim trzeba być ignorantem, żeby nag
... 21-05-2025@Franiu To konto mam jako rezerwowe i raczej niezbyt często z niego korzystam. Konto jest darmowe więc najprościej potestować. Z tego co widzę to emSZMAL powinien wspierać ten bank. Ewentualnie zawsze
... 21-05-2025@cougar napisałem "teoretycznie", bo to że bank coś piszę w ofercie nie musi być prawdą, ale nawet półprawdą Aż nie mam jeszcze konta w NEST to nie mogłem tego jak przetestować. Dzięki w takim razie
Użytkownik | Liczba Lajków |
---|---|
11 | |
8 | |
7 | |
6 | |
4 |