Odpowiedz

Ujawnienie danych karty wirtualnej

Znajoma osoba najwyraźniej dała się nabrać na jakąś fałszywkę. Wyświetliła jej się oferta Zalando, jakaś okazja, przeniesienie do płatności gdzie wpisała dane karty (wirtualnej). Pierwsza płatność zakończyła się komunikatem błędu. Ponowienie płatności i przeszło. Na maila dostała potwierdzenie, że produkt jest przygotowywany do wysyłki. Ale gdy sama weszła na stronę Zalando to nie znalazła śladu po takiej ofercie.

 

W historii płatności są Chiny. Płatność w dolarach. Jest na ten moment blokada. Co powinna zrobić w takiej sytuacji? Limit ma ustawiony na wysokość salda. Na karcie jakieś 50 zł. Wydaje mi się, że jej konto główne nie jest zagrożone (po to bierze się kartę wirtualną) i tutaj nie musi żadnych działań wykonywać.

 

Karta - najlepiej zablokować, ale z drugiej strony przy takim saldzie zobaczy czy ktoś faktycznie jej karty używa, a nie straci dużo. Czy źle myślę? Termin ważności karty ma i tak do września.

 

Czy jest gdzieś możliwość sprawdzenia kto ma dane karty? Są subskrypcje, ale poza tym pewnie nie ma takiej możliwości (gdzieś kiedyś czytałem, że można sprawdzić jakie sklepy mają dane karty).

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
96
26
21-01-2016
Wiadomość 1 z 4 (715 wyświetleń)

Re.: Ujawnienie danych karty wirtualnej

Jeśli dane karty zostały podane na fałszywej stronie, to zalecamy kartę zastrzec. Tylko wtedy będzie pewność, że karta nie będzie wykorzystana do nieuprawnionych płatności.

Zapraszamy również do kontaktu na czacie po zalogowaniu do Moje ING. Sprawdzimy czy konto i pozostałe dane są bezpieczne. W bankowości internetowej można sprawdzić gdzie są aktywne subskrypcje lub w jakich serwisach, sklepach karta została dodana. Jednak pokażą się tylko te punkty, sklepy, o których poinformowała nas organizacja płatnicza Visa


-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
548
120
12-04-2017
Wiadomość 2 z 4 (631 wyświetleń)

Re.: Ujawnienie danych karty wirtualnej

Jak wspomniałem - sama karta mało istotna, bo są tam grosze, a termin ważności niedługo upływa.

 

Czy jest szansa na odzyskanie tych pieniędzy w ramach chargebacku? Teoretycznie przed takimi sytuacjami ma chronić ta funkcjonalność. Jednak gdy przyszło co do czego odnoszę wrażenie, że chroni to jedynie w przypadku płatności w "normalnych sklepach". No bo jak udowodnić, że była to jakaś fałszywa strona, która już nie istnieje?

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
96
26
21-01-2016
Wiadomość 3 z 4 (335 wyświetleń)

Re.: Ujawnienie danych karty wirtualnej

Prosimy o kontakt na czacie w Moim ING. Specjaliści sprawdzą szczegóły tej płatności i dobiorą odpowiednie rozwiązanie.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
142
22
02-09-2021
Wiadomość 4 z 4 (271 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowy wygląd = mniejsze bezpieczeńśtwo

Ciekawostka - przed chwilą logowałem się do Mojego ING i prawidłowo zadziałało uzupełnianie nazwy użytkownika oraz hasła. Przy drugiej próbie było również poprawnie. Natomiast w ING Business nadal nie

...

16-06-2024
Re: Re.: Nowy wygląd = mniejsze bezpieczeńśtwo

U mnie już od dawna częściowo nie działa, tzn. nazwę użytkownika muszę kopiować do schowka i wklejać na formularz, natomiast uzupełnianie hasła działa mi prawidłowo. W ING Business też mi nie działa u

...

16-06-2024
Re.: Limity Transakcyjne propozycja

Przekazałam Twoją sugestię do odpowiedniego działu. Każdy głos klienta jest dla nas ważny i analizujemy wprowadzanie nowych rozwiązań Emotikon: Szczęśliwy

15-06-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy