Odpowiedz

Przelew a komornik

Witam serdecznie. Może i wychodzę z glupim pytaniem, ale kompletnie się na tym nie znam.
Mam na koncie zajęcie komornicze, aczkolwiek jest napisane, że kwota wolna od zajęcia to 1500 zł. Czy jeśli ktoś wyśle mi np. 200 zł, zostanie mi to na koncie, czy te pieniądze pójdą do komornika?
Z góry dziękuje za pomoc.
Odpowiedz
0 Lajków
Defibrillation
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
06-11-2017
Wiadomość 1 z 24 (38 082 wyświetleń)

Re: Przelew a komornik

Co miesiąc możesz mieć obroty na koncie w wysokości kwoty wolnej (1500 zł). Do tej kwoty możesz korzystać z pieniędzy na koncie - płacić kartą, wypłacać z bankomatu, robić przelewy. Jeśli wpływy na konto przekroczą kwotę wolną, nadwyżkę przekażemy komornikowi. Dla przykładu: na konto wpływa przelew w wysokości 1800 zł. Kwota 1500 zł jest do Twojej dyspozycji, a 300 zł przekażemy na poczet spłaty zaległości. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 24 (38 017 wyświetleń)

Re: Przelew a komornik

Witam mam takie pytanie. Mam zajęcie komornicze i nie przyszedł do mnie przelew z pracy, czy komornik może zablokować przelew?

Odpowiedz
0 Lajków
Dragoon3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
10-11-2018
Wiadomość 3 z 24 (36 429 wyświetleń)

Re: Przelew a komornik

Zajęcie egzekucyjne na koncie nie ma wpływu na przyjmowanie przelewów. Maksymalny czas realizacji standardowego, krajowego przelewu to 2 dni robocze. Jeśli nie otrzymasz przelewu, skontaktuj się proszę z pracodawcą. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 4 z 24 (36 332 wyświetleń)

Re: Przelew a komornik

Pracodawca wysłał mi potwierdzenie przelewu. A mimo tego przelew nie doszedł czy bank może , zablokować ten przelew? I dziękuję za poprzednią odpowiedź
Odpowiedz
0 Lajków
Dragoon3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
10-11-2018
Wiadomość 5 z 24 (36 314 wyświetleń)

Re: Przelew a komornik

[ Edytowane ]

Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałam, ale nie ma możliwości zablokowania przelewu przychodzącego.
Pamiętaj, że przelewy standardowe krajowe z innych banków księgujemy od poniedziałku do piątku w 3 sesjach przychodzących:

  • o 11:00,
  • o 15:00,
  • o 17:30.

W soboty, niedziele i święta nie ma sesji księgowych.
W sytuacji, w której nie masz kwoty wolnej a wpłynie przelew, który nie jest zwolniony spod zajęcia -zablokujemy go.
Widziałbyś go jednak w historii konta z dopiskiem blokada.
Następnie zostałby on przekazany do komornika.

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 6 z 24 (36 213 wyświetleń)

Re: Przelew a komornik

Rozumiem, jednak wszyscy pracownicy dostali przelew ,a ja nie w historii przelewów nic nie widać, tak jakby żadnego przelewu nie było. Przypuśćmy , że przelew został przekazany komornikowi który już dostał część z wypłaty i poszła do niego kwota wolna od zajęcia. Czy w takim razie musi ją oddać na konto?
Odpowiedz
0 Lajków
Dragoon3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
10-11-2018
Wiadomość 7 z 24 (36 186 wyświetleń)

Re: Przelew a komornik

[ Edytowane ]

Jeżeli w historii konta nie ma zaksięgowanego przelewu - nie otrzymaliśmy go w danej sesji.
Nie może być tak, że przelew, który jest zlecony bezpośrednio na Twoje konto - bez zaksięgowania jest przekazany komornikowi.
Dzisiaj sesje księgowe odbywają się standardowo.
Sprawdź, czy przelew zostanie zaksięgowany.
Jeżeli nie - skontaktuj się z pracodawcą, aby wyjaśnić tę sytuację.

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 8 z 24 (36 178 wyświetleń)

Re: Przelew a komornik


MartaK pisze:
66

Zajęcie egzekucyjne na koncie nie ma wpływu na przyjmowanie przelewów. Maksymalny czas realizacji standardowego, krajowego przelewu to 2 dni robocze. Jeśli nie otrzymasz przelewu, skontaktuj się proszę z pracodawcą. 

Odpowiedz
0 Lajków
yopifaklo
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
05-12-2018
Wiadomość 9 z 24 (35 549 wyświetleń)

Re: Przelew a komornik

Jeśli wynagrodzenie jest z tytułu umowy-zlecenie to pracodawca ma obowiązek przelać na konto komornika całość wynagrodzenia. Jeśli pracujesz na umowę o pracę to pracodawca przelewa całość na Twoje konto, nadwyżka z kwoty wolnej od zajęcia w danym miesiącu zostaje przekazana komornikowi.

Odpowiedz
0 Lajków
sachem
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
12-12-2018
Wiadomość 10 z 24 (35 207 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy