Odpowiedz

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja


viggen pisze:

 

 

Dwa tygodnie temu robiłem przelew do sklepu z Amsterdamu (oryginalne ciuchy NIKE) Niestety czy też stety - opłata tylko kartą.

Całe szczęście , że kartą VISA debetową można robić zakupy

Więc - kupiłem bluzę. Wybrałem płatność. Przepisałem nr karty, 3 cyfry z odwrotu karty i co? Kasa poszła, autoryzacji przez SMS - brak!!!

 


Transakcje kartą w internecie również są zabezpieczone kodami autoryzacyjnymi (3D Secure). Jednak abyśmy mogli wysłać do Ciebie taki kod, sklep, w którym dokonujesz zapłaty musi obsługiwać ten typ płatności (Verified by Visa lub MasterCard SecureCode).

 

Jeżeli sklep internetowy nie akceptuje platności 3D Secure, odbywa się ona w sposób tradycyjny. Do zapłaty wystarczy podanie informacji z karty oraz danych jej posiadacza.

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
144
04-09-2015
Wiadomość 31 z 86 (10 678 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja


MarcinB pisze:

sud1 pisze:

Dzisiaj w mediach pojawiła się informacja o ataku hakerskim na ok. 200 banków w Polsce przy użyciu złośliwego oprogramowania GozNym. Według eksperta "przed kradzieżą pieniędzy może uchronić użytkowników świadome korzystanie z metod podwójnej autoryzacji transakcji - wiadomości SMS wysyłanych przez bank, tokenów, kodów jednorazowych".

 

Jak to dobrze, że mam konto w ING, który stosuje niezawodne i bezpieczne algorytmy.


Cały czas monitorujemy sprawę i przeciwdziałamy na bieżąco wszelkim zagrożeniom. Nie ma żadnego niebezpieczeństwa dla korzystania z usług banku.


Jak nie, jak tak? SMS autoryzacyjny to wiadomość dla użytkownika, iż ktoś próbuje dokonac przelewu. Brak SMS = brak informacji.

Odpowiedz
0 Lajków
Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 32 z 86 (10 644 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

A czy na własne życzenie klienta bank może wyrobić tokena do kodów autoryzacyjnych lub kartę - zdrapkę?

Odpowiedz
0 Lajków
EK
EK
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
05-05-2016
Wiadomość 33 z 86 (10 523 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Obecnie takiej możliwości nie ma.

Dostarczamy kody autoryzacyjne na jedną z wybranych metod:

  • w formie SMS (na wskazany numer telefonu komórkowego)
  • za pośrednictwem serwisu telefonicznego HaloŚląski (serwis automatyczny), tel.: 48 (32) 205 44 43.


-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 34 z 86 (10 497 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

[ Edytowane ]

Bank powinien wprowadzić autoryzację SMS przelewów! Kolejny przypadek wyczyszczenia konta w BZWBK, za sprawą "mądrego" posunięcia banku, o wyłączeniu autoryzacji SMS przelewów. Czyli wystarczy pozanać login i hasło i chulaj dusza, piekła nie ma.

Artykuł w serwisie Niebezpiecznik: "Fatalna decyzja banku BZWBK ułatwiła kradzież setek tysięcy złotych z kont klientów" -

niebezpiecznik.pl/post/fatalna-decyzja-banku-bzwbk-ulatwila-kradziez-setek-tysiecy-zlotych-z-kont-klientow/

Artykuł w serwisei Gazeta.pl Next: "Z kont klientów BZ WBK zniknęło kilkaset tysięcy złotych. Bank przyznaje..." -

next.gazeta.pl/next/7,151243,20059767,z-kont-klientow-bzwbk-zniknelo-kilkaset-tysiecy-zlotych-bank.html#BoxBizImgA

Odpowiedz
0 Lajków
Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 35 z 86 (10 438 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja


Mitchris pisze:

Bank powinien wprowadzić autoryzację SMS przelewów! Kolejny przypadek wyczyszczenia konta w BZWBK, za sprawą "mądrego" posunięcia banku, o wyłączeniu autoryzacji SMS przelewów. Czyli wystarczy pozanać login i hasło i chulaj dusza, piekła nie ma.

Artykuł w serwisie Niebezpiecznik: "Fatalna decyzja banku BZWBK ułatwiła kradzież setek tysięcy złotych z kont klientów" -

niebezpiecznik.pl/post/fatalna-decyzja-banku-bzwbk-ulatwila-kradziez-setek-tysiecy-zlotych-z-kont-klientow/

Artykuł w serwisei Gazeta.pl Next: "Z kont klientów BZ WBK zniknęło kilkaset tysięcy złotych. Bank przyznaje..." -

"http://next.gazeta.pl/next/7,151243,20059767,z-kont-klientow-bzwbk-zniknelo-kilkaset-tysiecy-zlotych...


Tiaaa... i dopiero musi dojść do takiego bajzlu, żeby bank coś zrobił:

Warto też zauważyć, iż BZWBK wycofał się już z braku potwierdzania kodem SMS transakcji w ramach szybkich przelewów. Czy należy to niejako uznać za posypanie głowy popiołem i przyznanie się do tego, że decyzja o zniesieniu kodów SMS nie była trafna, a nawet okazała się bolesną?

ING też radośnie czeka, aż pojawi się jakaś luka bądź ktoś wykorzysta słabość systemu? W myśl powiedzenia "Polak mądry po szkodzie"? Koszty sms są aż takim utrapieniem dla banku?

 

Pewnie jedyne na co można liczyć to zdawkowa, PR-owa odpowiedź modów i schowanie głowy w piasek: "u nas jest cudownie i wszystko jest bezpieczne"...

wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 36 z 86 (10 432 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Cóż, w zaistniałej sytuacji trzeba będzie złożyć skargę na ING do KNF. Pseudo system zabezpieczeń banku nie daje gwarancji, iż nie powtórzy się sytuacja jak w BZWBK.
Odpowiedz
0 Lajków
Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 37 z 86 (10 414 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Powiem, że system ING mnie zadziwia. Wręcz o mało nie spadłem z fotela podczas korzystania z tego systemu.

Otóż przelewam ostatnio ze swojego konta oszczędnościowego na główne 100 zł i co? Sms autoryzacyjny. Super zabezpieczenia jak się patrzy Emotikon: Szczęśliwy

 

Dwa dni później kupuje w jendym sklepie internetowym rzeczy za 1000 zł i wybieram opcje manualnego przelewu internetowego. Jaki rezultat? Przelewam pieniądze i żadnego SMS-a autorysacyjnego nie ma Zaskoczony mężczyzna 

 

Jednym słowem algorytm zadziałał w sposób:

- przelew 100 zł z konta oszczędnościowego na konto osobiste - potwierdzamy przelew SMSem

- przelew z konta na obce konto znaczącej kwoty - wszystko w porządku, autoryzacja nie potrzebna

 

Gratuluje poczucia humoru. 

Odpowiedz
0 Lajków
patryk1988
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
27-12-2015
Wiadomość 38 z 86 (10 348 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja


Mitchris pisze:
Cóż, w zaistniałej sytuacji trzeba będzie złożyć skargę na ING do KNF. Pseudo system zabezpieczeń banku nie daje gwarancji, iż nie powtórzy się sytuacja jak w BZWBK.

Strona KNF jest oczywiście super-przejrzysta -- podzielisz się gdzie tam jest formularz do rzeczonego zgłoszenia (bo google też odsyła na nieistniejącą stronę) -- może jak więcej ludzi napisze kilka ciepłych słów o autoryzacji w ING to się coś zmieni...

 

@patryk1988 - polecam ! Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 39 z 86 (10 337 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

@wojciech Na dole głównej strony KNF jest "Serwis konsumenta", wchodzisz i w części "Problemy" klikasz na "Formularze zgłoszeniowe dotyczące nieprawidłowości w funkcjonowaniu podmiotów nadzorowanych" i następnie na "Zgłoszenie dotyczące działania banku".

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 40 z 86 (10 324 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Bankowość internetowa dla osób małoletnich 6-13 lat

Dzień dobry, kiedy wprowadzicie funkcjonalność dostępu do aplikacji ing dla posiadaczy kart Mastercard dla dzieci poniżej 13 rok życia ?

24-04-2024
Moje ING wymaga ustawienia aplikacji jako domyślną do płatności zbliżeniowych

Jak w temacie.
Zapytałbym dlaczego, ale zaczniecie pisać jak bardzo jesteśmy dla was najważniejsi i jak bardzo to dla naszego bezpieczeństwa. Powiem tylko, że w aplikacjach PKO, Millenium i Google Pay ...

24-04-2024
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy