Odpowiedz

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

BZWBK idzie jednak dalej ze swoimi pomysłami, od sierpnia ma zamiar wprowadzić opłatę 0,20 zł za przesłany do klienta kod autoryzacyjny SMS (pięć kodów SMS w miesiącu ma być bezpłatnych). Dodatkowo wprowadza opłatę 1 zł za prowadzenie konta oszczędnościowego i wiele innych nowości w cenniku.

 

Ciekawe czy ING weźmie przykład i opracuje nowy cennik ? Przypuszczam, że jeśli ING wpadłby na pomysł pobierania opłat za SMS-y z kodami, to chętnie wprowadziliby autoryzację wszystkiego co tylko możliwe.

 

Niestety trzeba pogodzić się z tym, że banki są firmami usługowymi nastawionymi na czerpanie jak największych zysków ze swojej działalności. Każda nowość oferowana przez ten czy inny bank, każda promocja, zwroty na konto itp. jest nastawiana na złapanie w "sieć" jak największej liczby klientów i zarabianie na nich. Nawet wprowadzanie nowego systemu bankowości internetowej jest nastawione w dłuższej perspektywie na zyski.

Odpowiedz
0 Lajków
sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 41 z 86 (11 129 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Poczekajmy na bezpłatny podstawowy rachunek płatniczy - być może banki będą musiały zacząć go oferować w końcówce bieżącego roku - wadą jest limit 10 bezpłatnych transkacji internetowych (powyżej 10 bank będzie mógł pobrać prowizję) i 10 wpłat/wypłat gotówki z rachunku. Dla sporej części osób taki rachunek powinnień wystarczeć, zważywszy, że banki zaczynają strzyc klientów jak owieczki - ich pazerność nie zna granic, ale jak chcą się pozbyć klientów, droga wolna.

Odpowiedz
0 Lajków
Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 42 z 86 (11 072 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja


Mitchris pisze:

Poczekajmy na bezpłatny podstawowy rachunek płatniczy - być może banki będą musiały zacząć go oferować w końcówce bieżącego roku - wadą jest limit 10 bezpłatnych transkacji internetowych (powyżej 10 bank będzie mógł pobrać prowizję) i 10 wpłat/wypłat gotówki z rachunku. Dla sporej części osób taki rachunek powinnień wystarczeć, zważywszy, że banki zaczynają strzyc klientów jak owieczki - ich pazerność nie zna granic, ale jak chcą się pozbyć klientów, droga wolna.


Na wstępie - dzięki za instrukcję do strony KNF - zgłoszenie wysłane :-)

Co do rachunku podstawowego - miejmy nadzieje, że to przejdzie, bo aktualnie jest kuriozum...

 

Co do pozbywania klientów - niestety ludzie są nierozgarnięci i znam wiele osób, które nie są świadome istnienia na przykład konta Direct i płacą sporo kasy za bardzeij typowe rachunki a praktycznie nie mają potrzeb związanych z nimi... więc banki czują się jak pączki w maśle...

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 43 z 86 (11 030 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja


sud1 pisze:

BZWBK idzie jednak dalej ze swoimi pomysłami, od sierpnia ma zamiar wprowadzić opłatę 0,20 zł za przesłany do klienta kod autoryzacyjny SMS (pięć kodów SMS w miesiącu ma być bezpłatnych). Dodatkowo wprowadza opłatę 1 zł za prowadzenie konta oszczędnościowego i wiele innych nowości w cenniku.


Głupota wielka, ale... Pekao S.A. też ma płatne SMSy! Tyle tyko, że oferują także aplikację do generowania tokenów, która jest za darmo, więc jest alternatywa (i tutaj bardzo chętnie takową aplikację od ING też bym zobaczył, bo SMS są średnio wygodne...)

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 44 z 86 (11 029 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja


sud1 pisze:

BZWBK idzie jednak dalej ze swoimi pomysłami, od sierpnia ma zamiar wprowadzić opłatę 0,20 zł za przesłany do klienta kod autoryzacyjny SMS (pięć kodów SMS w miesiącu ma być bezpłatnych). 

 


To już dawno było w BZWBK. Teraz do tego wrócili. Zawsze można zrobić sobie koszyk płatności (za wszystkie rachunki i media) i dzięki temu potrzebny jest tylko jeden kod SMS. 

Co oczywiście nie świadczy o tym, że podwyżki czas start i teraz czekać na ruch innych banków. Smutny mężczyzna

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 45 z 86 (11 018 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja


Mitchris pisze:

Poczekajmy na bezpłatny podstawowy rachunek płatniczy - być może banki będą musiały zacząć go oferować w końcówce bieżącego roku - wadą jest limit 10 bezpłatnych transkacji internetowych (powyżej 10 bank będzie mógł pobrać prowizję) i 10 wpłat/wypłat gotówki z rachunku. Dla sporej części osób taki rachunek powinnień wystarczeć, zważywszy, że banki zaczynają strzyc klientów jak owieczki - ich pazerność nie zna granic, ale jak chcą się pozbyć klientów, droga wolna.


Bezpłatny rachunek wg. opublikowanych założeń w projekcie ustawy nie będzie chyba jednak za darmo, ponieważ banki będą mogły naliczać opłaty za obsługę karty. Po drugie oferta bezpłatnego rachunku ma być skierowana do osób, które nie posiadają żadnego konta w banku (klient ma podpisywać oświadczenie w tej kwestii).

Odpowiedz
0 Lajków
sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 46 z 86 (11 003 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Tak, karta bedzie płatna, ale nie każdy jej potrzebuje. Oferta będzie kierowana do osób które nie mają rachunku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamknąć stary ROR i otworzyć podstawowy rachunek - w ING zamknięcie rachunku to 1 dzień, gorzej w innnych bankach - koło 30 dni.

Odpowiedz
0 Lajków
Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 47 z 86 (10 980 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

I mamy kolejnego trojana, który pomoże wyczyścić konto, gdy mamy na nim za dużo pieniędzy i nie wiemy co z nimi zrobić:

https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/nie-pomoze-zielona-klodka-ten-kon-trojanski-tak-podmieni-strone...

http://samcik.blox.pl/2016/06/To-wyjatkowo-perwersyjny-wirus-Kradnie-wtedy.html

A na poważnie:  ING dba o klientów, autoryzując wybiórcze transakcje. Czy my klienci, musimy czekać, aż wyczyszczą nam konta, żeby szanowny bank wprowadził autoryzację każdego przelewu - czy to za pomocą SMS czy innej metody?

 

Odpowiedz
0 Lajków
Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 48 z 86 (9 992 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja

Jestem na tak!

Kilka dni temu przelewałem około 1000PLN na kompletnie nowe i nieznane konto - brak autoryzacji... dzień później przelewałem do skarbówki należność VAT na szalone 120PLN - oczywiście musiałem autoryzować.

 

Z ING radośnie wytransferowałem 95% moich oszczędności i zostawiłem tylko środki na płatności bieżących rachunków żeby mieć historię w jednym miejscu...

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 49 z 86 (9 981 wyświetleń)

Re.: Potwierdzenie przelewu-autoryzacja


wojciech pisze:

Jestem na tak!

Kilka dni temu przelewałem około 1000PLN na kompletnie nowe i nieznane konto - brak autoryzacji... dzień później przelewałem do skarbówki należność VAT na szalone 120PLN - oczywiście musiałem autoryzować.

 

Z ING radośnie wytransferowałem 95% moich oszczędności i zostawiłem tylko środki na płatności bieżących rachunków żeby mieć historię w jednym miejscu...


Dla mnie żadna nowość w ING. Już nie raz tak miałem. Małe kwoty krzyczy z hasłem, duże - idą bez.  Niestety.....

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 50 z 86 (9 950 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy