Bankowość internetowa

Odpowiedz

Nowy sytsem transakcyjny - prośba o uzupełnienie informacji.

W nowym systemie transakcyjnym pojawia mi się taki komunikat: Drogi kliencie, prosimy o uzupełnienie informacji o dokumencie tożsamości oraz o weryfikację aktualności pozostałych danych teleadresowych. W starym go nie pokazuje, więc w jakim celu mnie prosi, skoro dane są aktualne?

Odpowiedz
0 Lajków
Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 1 z 4 (7 243 wyświetleń)

Re.: Nowy sytsem transakcyjny - prośba o uzupełnienie informacji.

@Mitchris Potwierdzamy, po zalogowaniu do Moje ING pojawia się informacja z prośbą o sprawdzenie danych - dokumentu tożsamości i danych teleadresowych.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (7 235 wyświetleń)

Re.: Nowy sytsem transakcyjny - prośba o uzupełnienie informacji.

Pani Agnieszko, to że taki komunikat się pojawia to widać, tak więc samo potwierdzenie że jest komunikat niewiele daje. Może jedynie to, że nie jest to raczej jakiś "wirus". Proszę o odpowiedź po co jest ten komunikat skoro w starym systemie transakcyjnym nie ma go, a dane w zakresie dokumentu tożsamości i inne są aktualne.

Odpowiedz
0 Lajków
sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 3 z 4 (7 217 wyświetleń)

Re.: Nowy sytsem transakcyjny - prośba o uzupełnienie informacji.

Zgodnie z Ustawą FATCA* polskie instytucje finansowe są zobowiązane do identyfikacji rachunków, których posiadaczami są amerykańscy rezydenci podatkowi, dlatego klienci proszeni są o aktualizację danych celem złożenia oświadczenia. 7 grudnia 2015 powiadomienia o aktualizacji danych w systemie MojeING zostaną wyłączone, a złożenie oświadczenie będzie możliwe poprzez opcję Dane i ustawienia / edytuj dane.
Oświadczenia są składane jednorazowo i są ważne do czasu zmiany danych na takie, które powodują utratę ich aktualności (np. zmiana adresu zamieszkania na amerykański).

*Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 9 października 2015 r. o wykonywaniu Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki w sprawie poprawy wypełniania międzynarodowych obowiązków podatkowych oraz wdrożenia ustawodawstwa FATCA

-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (7 131 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy