Odpowiedz

Konto osbiste i firmowe a autoryzacja SMSem

Dzień dobry, czy jest możliwość przypisania innego telefonu komórkowego do atoryzacji przelewów, oddzielnie dla konta osobistego i oddzielnie dla konta firmowego?

Obecnie mam możliwość po zalogowaniu się swobodnego przełącznia między kontami osobistym i firmowym. W obydwu kontach mam przypisany ten sam nr telefonu komórkowego.

Z konta firmowego będzie korzystać głównie żona i chciałbym, żeby autoryzacje SMS przychodziły do niej, a nie do mnie.

 

Odpowiedz
0 Lajków
elemeke
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
24-02-2017
Wiadomość 1 z 7 (10 178 wyświetleń)

Re.: Konto osbiste i firmowe a autoryzacja SMSem

A żona nie powinna mieć osobnego loginu i hasła do autoryzacji?

Z punktu zasad bezpieczeństwa jest to jakby logiczne.

Wtedy rozwiązany byłbym problem z autoryzacją operacji.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 7 (10 140 wyświetleń)

Re.: Konto osbiste i firmowe a autoryzacja SMSem

@elemeke Jeżeli masz dostęp do konta firmowego i prywatnego za pomocą jednego loginu, możesz wskazać tylko jeden numer telefonu do otrzymywania kodów autoryzacyjnych.

Możesz upoważnić Żonę do konta firmowego. Pełnomocnik będzie miał swój odrębny login do bankowości i będzie mógł wskazać swój nr telefonu do zatwierdzania dyspozycji.

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 3 z 7 (10 122 wyświetleń)

Re.: Konto osbiste i firmowe a autoryzacja SMSem

Dzieuję za odpowiedzi.

Jak mogę ustanowictakiego pelnomocnika i uzyskać dane do logowania?

Dodam, ze żona ma równieżkonto w ING i dostęp do bankowosci elektronicznej. Wydaje mi się, że przy zakłądaniu konta wprowadzono nam pełnomocnika, ale nie wiem gdzie tę informację znajdę.

Odpowiedz
0 Lajków
elemeke
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
24-02-2017
Wiadomość 4 z 7 (10 062 wyświetleń)

Re.: Konto osbiste i firmowe a autoryzacja SMSem

Jeśli osoba mająca być pełnomocnikiem jest już klientem naszego banku, to penomocnictwo można nadać w Moim ING. Wybieramy rachunek, po prawej widnieje opcja Pełnomocnicy - nastepnie nadaj pełnomocnictwo. Po wprowadzeniu imienia i nazwiska oraz numeru pesel, zatwierdzamy kodem autoryzacyjnym. Pełnomocnictwo zostanie automatycznie nadane.

Pełnomocnik automatycznie uzyska podgląd w swojej bankowosci internetowej.

Jeśli osoba nie jest klientem banku, pełnomocnictwo oraz bankwowść elektroniczną wydajemy wyłacznie w oddziale banku. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 5 z 7 (9 969 wyświetleń)

Re.: Konto osbiste i firmowe a autoryzacja SMSem

Dziękuję. Rzeczywiscie. Udało się dodać pełnomocnika do konta osobistego, ale przy firmowym jużnie ma takiej opcji.

Odpowiedz
0 Lajków
elemeke
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
24-02-2017
Wiadomość 6 z 7 (9 964 wyświetleń)

Re.: Konto osbiste i firmowe a autoryzacja SMSem

Pełnomocnika do konta firmowego możesz dodać w najbliższym oddziale banku.

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 7 z 7 (9 862 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy