Odpowiedz

Konto Klasyczne bez bankowości internetowej.

Moja mama posiada od niepamiętnych czasów konto klasyczne (bez bankowości internetowej).Jeszcze przed pandemią próbowałem w oddziale banku jako pełnomocnik ogólny uzyskać do tego konta bankowość internetową. Bez efektu. Wymagana była obecność mamy. Problem w tym, że mama jest osobą niepełnosprawną i porusza się wyłącznie po mieszkaniu za pomocą chodzika. Pracownica banku zaproponowała by mamę przywiezć do oddziału samochodem. Nie zdecydowałem się na takie rozwiązanie. Czy w okresie pandemii bank wychodzi naprzeciw osobom niepełnosprawnym i znajdzie jakieś rozsądniejsze wyjście? Czy jedynym rozwiązaniem jest przeniesienie (online) konta do innego banku?

Odpowiedz
0 Lajków
franek48
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
03-07-2019
Wiadomość 1 z 8 (7 100 wyświetleń)

Re: Konto Klasyczne bez bankowości internetowej.

@franek48 jeśli masz właściwie skonstruowane pełnomocnictwo, to bankowość możesz uzyskać dla siebie. Jeśli w pełnomocnictwie miałbyś wskazane, że masz prawo uzyskać bankowość dla mamy, też byśmy to respektowali.  Jeśli masz tylko ogólne pełnomocnictwo - trudno będzie nam zaproponować Ci inne rozwiązanie Emotikon: Smutny

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 8 (7 058 wyświetleń)

Re: Konto Klasyczne bez bankowości internetowej.

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Pełnomocnictwo jest ogólne. Próbuję jeszcze skorzystać z oferty banku "Internetowe konto Direkt. Konto możesz założyć w 100% przez internet, bez wychodzenia z domu-bez ryzyka". Na razie bez rezultatu. Po wypełnieniu wszystkich danych pojawia się komunikat: "Zapraszamy do najbliższego oddziału banku". Niby przez internet a w końcu w oddziale banku. Tak ing traktuje wieloletniego niepełnosprawnego klienta.  

Odpowiedz
0 Lajków
franek48
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
03-07-2019
Wiadomość 3 z 8 (7 040 wyświetleń)

Re: Konto Klasyczne bez bankowości internetowej.

@franek48 Konto przez stronę internetową założy tylko osoba nie będąca klientem banku. Twoja mama jest już naszym klientem. Nie możemy aktualizować danych klienta przez stronę internetową, nie mając potwierdzenia, że sam klient to robi.

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 8 (7 002 wyświetleń)

Re: Konto Klasyczne bez bankowości internetowej.

Dziękuję za szybką odpowiedz która jest równocześnie sugestią do rozwiązania problemu. Czyli najpierw likwidujemy konto mamy, a następnie jak już go nie  będzie to zakładamy internetowe konto Direkt. Czy to się uda?

Odpowiedz
0 Lajków
franek48
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
03-07-2019
Wiadomość 5 z 8 (6 994 wyświetleń)

Re: Konto Klasyczne bez bankowości internetowej.

[ Edytowane ]

Nie wiem, czy dobrze Cię rozumiem🤔
Jesteś pełnomocnikiem do konta a Twoja mama chciałby mieć do niego dostęp przez internet?

Jednocześnie Twoja mama chciałaby zamienić konto Klasyczne na konto Direct i skorzystać z promocji za założenie konta przez internet?

Daj znać😉

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 6 z 8 (6 941 wyświetleń)

Re: Konto Klasyczne bez bankowości internetowej.

Patrycjo-konto klasyczne mamy zakładane było tak dawno, że nie było wówczas bankowości internetowej. Konto jest z 0%. Przez b. wiele lat mama nie zarobiła ani grosza. Ponosi jedynie koszty utrzymania konta. Gdyby mielibyśmy bankowość internetową to można byłoby założyć konto oszczędnościowe.

Nie zależy nam na promocji dla nowych klientów. Z uwagi na niepełnosprawność mamy, chodzi nam tylko na bankowość internetową. Dostaje ją każdy nowy klient który zakłada konto online. Niezrozumiałe dla nas, dlaczego mama jako wieloletni klient banku, nie może tego dostać. Aktualnie rozpatrujemy oferty przeniesienia konta do banku konkurencyjnego (online) ale z ing jeszcze nie zrezygnowaliśmy czego dowodem jest nasz wpis w społeczności ing. 

Odpowiedz
0 Lajków
franek48
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
03-07-2019
Wiadomość 7 z 8 (6 885 wyświetleń)

Re: Konto Klasyczne bez bankowości internetowej.

Szkoda, że myślicie o zmianie banku Emotikon: Smutny Większość spraw faktycznie można załatwić bez wychodzenia z domu, jednak niektóre procesy wymagają wizyty w oddziale banku. Uzyskanie dostępu do bankowości internetowej jest jednym z nich. Przyjmę Twoją sugestię i przekaże do odpowiedniego zespołu. Mam nadzieję, że pozostaniecie naszymi klientami Emotikon: Szczęśliwy


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 8 z 8 (6 816 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy