Bankowość internetowa

Odpowiedz

Gdy Wchodzę na strone ING avast blokuje wirusa?

Witam przy wejściu na strone mój antyvirus pokazał mi wiaomość że blokuje wirusa zeskanowałem i niby jest ok poszeszełem na strone logowania o bankowosci internetowej i nie wize zmian ale nie wiem na drugim komputerze w domu z innym antywirusem nic mi nie wyskakuje...Dziwne. Nie wiem czy ktoś tam coś wam zainstalował czy avast straszy a skanowałem wszystko i jest ok.....Ma ktoś poobnie?Dołączam fote komunikatu alej wyskauje gdy wchodze na strone jak biore logowanie do internetowej bankowości juz nic nie wyskakuje a wszystko wygląda ok....

Odpowiedz
0 Lajków
NieWiem
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
09-07-2016
Wiadomość 1 z 8 (10 667 wyświetleń)

Re.: Gdy Wchodzę na strone ING avast blokuje wirusa?

Dziekuję za czujność. Nasi specjaliści IT analizują problem.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 8 (10 644 wyświetleń)

Re.: Gdy Wchodzę na strone ING avast blokuje wirusa?

U mnie podobny problem, Avast zgłasz zablokowanie infekcją JS: Downloader-DFD [Trj] Komunikat pojawia się po wylogowaniu z Bankowości internetowej, a także przy próbie kontaktu z Centrum Pomocy. Przeglądarka Mozilla Firefox 47,0

Odpowiedz
0 Lajków
Raczek87
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
09-07-2016
Wiadomość 3 z 8 (10 619 wyświetleń)

Re.: Gdy Wchodzę na strone ING avast blokuje wirusa?

U mnie pojawia się ten sam komunikat o zablokowaniu pobierania jakiegoś trojana. Korzystam z Google Chrome 

Odpowiedz
0 Lajków
pablop
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
09-07-2016
Wiadomość 4 z 8 (10 592 wyświetleń)

Re.: Gdy Wchodzę na strone ING avast blokuje wirusa?

Ja także używam Google chrome i avasta jako antywirusa.Na rugim kompie gdzie mam innego antywiar nic niewyskakuje.Dziwne i niepokjace.

Odpowiedz
0 Lajków
NieWiem
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
09-07-2016
Wiadomość 5 z 8 (10 551 wyświetleń)

Re.: Gdy Wchodzę na strone ING avast blokuje wirusa?

@Raczek87, @pablop, @NieWiem informacja o złośliwym oprogramowaniu wynikała z błędu w bazach Avasta. Na jej podstawie większość zewnętrznych skanerów ustalało bezpieczeństwo naszej strony. Avast poprawił już ten błąd i wszystko działa prawidłowo. Strona banku nie jest już wyświetlana jako niebezpieczna.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 6 z 8 (10 389 wyświetleń)

Re.: Gdy Wchodzę na strone ING avast blokuje wirusa?

[ Edytowane ]

Pierwsza i główna zasada bezpieczeństwa.
Nigdy nie ufajcie jednemu zabezpieczeniu antywirusowemu, tym bardziej darmowemu jak przypuszczam Avastowi, który w praktyce jest dziurawy jak ser szwajcarski Emotikon: Mrugający
Gdy macie jakieś wątpliwości przeskanujcie sobie kompa darmowymi scannerami online.
Bardzo dobre i skuteczne ma: Eset online scanner, Kasperky Online Scanner, Bitdefender oraz najszybszy na rynku F-secure online scanner. Wszystkie te narzędzia są dostępne na stronach producentów tych produktów.
Dopiero wtedy możecie spać spokojnie.
Sam używam (a dokładnie używałem i czekam na poprawioną wersję 10) od lat Eseta (problem z nim, że trzeba go dobrze skonfigurować) i raz na jakiś czas skanuje onlinowymi aby sprawdzić czy coś nie przepuścił. (Nigdy mnie Eset nie zawiódł ale często ma fałszywe alarmy)
Obecnie Eset mnie denerwuje (za duża się zrobiła choinka - taki supermarket jak w przypadku nowego konta mBanku) i mam F-secure, który działa sobie w tle i nie jest "zabawką"
Kasperky jest znany każdemu (nie używam, bo rosyjski i wiele ostatnio afer z nim związanych) i jeden z lepszych a BitDefender - uważany za najlepszy (90% na rynku antywirusów korzysta z tego rumuńskiego silnika) z tym, że wsparcia technicznego nie ma wcale (jest na poziomie poniżej krytyki)
Ale te antywirusy mogę polecić z czystym sumieniem (uważam je za najlepsze na rynku), tym bardziej że posiadają również "Bezpieczne bankowanie" czyli dedykowane szyfrowane logowanie się do bankowości (w oddzielnym oknie ESET, BD lub - podczas korzystania z banku - w przeglądarkach jest wszystko inne blokowane - Kasperky i Fsecure)
I przede wszystkich zdrowy rozsądek Emotikon: Mrugający

 

PS Przy okazji - Chrome to największy szpieg i z alternatywnych przeglądarek - najmniej bezpieczny Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 7 z 8 (10 341 wyświetleń)

Re.: Gdy Wchodzę na strone ING avast blokuje wirusa?

Małe sprostowanie
Dawno nie wchodziłem na stronę BD i nie ma tak już scannera online niestety. To co jest to tylko wtyczka do scanowania środowiska przeglądarki
Avast ma przeglądarkę SafetyZone (do bankowości też się nadaje) ale już miał z nią co najmniej dwie wtopy.
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 8 z 8 (10 312 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy