Odpowiedz

Ekran startowy, pole "Mam" a świadomość finansowa

Bardzo nie podoba mi się zakłamywanie rzeczywistości, które dzieje się zaraz po zalogowaniu do bankowości internetowej. Według mnie pole "Mam" pokazuje złe i szkodliwe wartości ponieważ:

- wliczane są do niego jest limity na kartach kredytowych. Dlaczego tak się dzieje? Przecież ja tych pieniędzy nie mam i jak zapłacę kartą to będę musiał wszystko oddać.

- nie są wliczane kredyty. To dług, te pieniądze muszą być oddane i powinny wliczać się do bilansu.

 

O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć pomijanie kredytów mieszkaniowych (bo najczęściej mamy nieruchomość, która teoretycznie powinna niwelować wartość kredytu) to kompletnie nie mam pomysłu, co ktoś miał na myśli wliczając limity kart kredytowych do posiadanej gotówki. Czy to celowe wprowadzanie ludzi w błąd, żeby więcej wydawali?

 

Czy da się to jakoś zmienić/wyłączyć? 

Odpowiedz
0 Lajków
admg
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
4
14-03-2017
Wiadomość 1 z 4 (8 018 wyświetleń)

Re: Ekran startowy, pole "Mam" a świadomość finansowa

@admg Po zalogowaniu pokazujemy saldo dostępne. Uwzględnia ono pieniądze, z których możesz aktualnie skorzystać, co za tym idzie nie da się tego zmienić. Nie uwzględniamy w saldzie dostępnym pożyczek, ponieważ te zostały od razu przelane na konto po uruchomieniu. Dziękuję za Twoją opinię w tej sprawie, przekazałam ją do odpowiedniego działu.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
92
16
14-12-2020
Wiadomość 2 z 4 (7 972 wyświetleń)

Re: Ekran startowy, pole "Mam" a świadomość finansowa

[ Edytowane ]

Ale "Mam" to zdecydowanie nie to samo co "dostępne saldo". Chociaż to drugie też jest trochę mylące jeśli chodzi o kartę kredytową. 

Jeśli dobrze rozumiem, to w przypadku pożyczki mimo, że muszę ją oddać, to w "Mam" pokazujecie saldo dodatnie do wykorzystania (czyli liczycie na plus pieniądze, które wpłynęły na konto z pożyczki, a nie liczycie na minus tego co trzeba oddać)? W ogóle mi się to nie spina i tak jak pisałem wcześniej, to zakłamywanie rzeczywistości. 

"Mam" sugeruje że posiadam te pieniądze. A w rzeczywistości mam 0 bo mam też dług, który musze oddać. Zdecydowanie bardziej widziałbym tutaj inną etykietę.

 

admg
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
4
14-03-2017
Wiadomość 3 z 4 (7 888 wyświetleń)

Re: Ekran startowy, pole "Mam" a świadomość finansowa

Kwota "Mam", to kwota z której możesz teraz skorzystać. Dlatego też, w kwocie tej uwzględniamy limit na karcie kredytowej. Po kliknięciu w daną sekcję: Konta, Oszczędności lub Karty prezentujemy kwoty na poszczególnych produktach. 

Twoją sugestię przekazaliśmy do odpowiedniego zespołu. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 4 z 4 (7 843 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny na dom - dlaczego ciągle otrzymuję nieprawdziwe informacje o czasach ?

Widząc ten post ucieszyłem się, że nie jestem sam. Tzn, że kredyt na dom i że temat ciągnie się w nieskończoność. My złożyliśmy przez doradcę zewnętrznego wniosek 26.02, po drodze jakiś brak więc do a

...

18-04-2024
Re: Kredyt hipoteczny na dom - dlaczego ciągle otrzymuję nieprawdziwe informacje o czasach ?

Rozumiemy, że taka sytuacja może nie być komfortowa. Jednak każdy wniosek rozpatrujemy indywidualne i może wymagać dodatkowej weryfikacji. 

Dziękujemy za Twoje opinie dotyczące statusów wniosków. Prze

...

18-04-2024
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy