Bankowość internetowa

Odpowiedz

Ekran startowy, pole "Mam" a świadomość finansowa

Bardzo nie podoba mi się zakłamywanie rzeczywistości, które dzieje się zaraz po zalogowaniu do bankowości internetowej. Według mnie pole "Mam" pokazuje złe i szkodliwe wartości ponieważ:

- wliczane są do niego jest limity na kartach kredytowych. Dlaczego tak się dzieje? Przecież ja tych pieniędzy nie mam i jak zapłacę kartą to będę musiał wszystko oddać.

- nie są wliczane kredyty. To dług, te pieniądze muszą być oddane i powinny wliczać się do bilansu.

 

O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć pomijanie kredytów mieszkaniowych (bo najczęściej mamy nieruchomość, która teoretycznie powinna niwelować wartość kredytu) to kompletnie nie mam pomysłu, co ktoś miał na myśli wliczając limity kart kredytowych do posiadanej gotówki. Czy to celowe wprowadzanie ludzi w błąd, żeby więcej wydawali?

 

Czy da się to jakoś zmienić/wyłączyć? 

Odpowiedz
0 Lajków
admg
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
4
14-03-2017
Wiadomość 1 z 4 (7 918 wyświetleń)

Re: Ekran startowy, pole "Mam" a świadomość finansowa

@admg Po zalogowaniu pokazujemy saldo dostępne. Uwzględnia ono pieniądze, z których możesz aktualnie skorzystać, co za tym idzie nie da się tego zmienić. Nie uwzględniamy w saldzie dostępnym pożyczek, ponieważ te zostały od razu przelane na konto po uruchomieniu. Dziękuję za Twoją opinię w tej sprawie, przekazałam ją do odpowiedniego działu.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
90
16
14-12-2020
Wiadomość 2 z 4 (7 872 wyświetleń)

Re: Ekran startowy, pole "Mam" a świadomość finansowa

[ Edytowane ]

Ale "Mam" to zdecydowanie nie to samo co "dostępne saldo". Chociaż to drugie też jest trochę mylące jeśli chodzi o kartę kredytową. 

Jeśli dobrze rozumiem, to w przypadku pożyczki mimo, że muszę ją oddać, to w "Mam" pokazujecie saldo dodatnie do wykorzystania (czyli liczycie na plus pieniądze, które wpłynęły na konto z pożyczki, a nie liczycie na minus tego co trzeba oddać)? W ogóle mi się to nie spina i tak jak pisałem wcześniej, to zakłamywanie rzeczywistości. 

"Mam" sugeruje że posiadam te pieniądze. A w rzeczywistości mam 0 bo mam też dług, który musze oddać. Zdecydowanie bardziej widziałbym tutaj inną etykietę.

 

admg
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
13
4
14-03-2017
Wiadomość 3 z 4 (7 788 wyświetleń)

Re: Ekran startowy, pole "Mam" a świadomość finansowa

Kwota "Mam", to kwota z której możesz teraz skorzystać. Dlatego też, w kwocie tej uwzględniamy limit na karcie kredytowej. Po kliknięciu w daną sekcję: Konta, Oszczędności lub Karty prezentujemy kwoty na poszczególnych produktach. 

Twoją sugestię przekazaliśmy do odpowiedniego zespołu. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
174
40
23-04-2018
Wiadomość 4 z 4 (7 743 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
ING pozew cywilny

Witam
Chce pozwać cywilnie ING o bezpodstawne przetwarzanie danych w BIK, konkretnie zapytań, które nie zakończyły się udzieleniem kredytu. Mam już kilka pism przygotowanych przez adwokata, mam dowody ...

24-02-2024
Re: Re.: Wplatomat zatrzymał pieniądze bez księgowania na koncie

Dziękujemy za informację. Przepraszamy za kłopot i  mamy nadzieję, że specjaliści szybko zakończą Twoje zgłoszenie. Tutaj niestety nie mamy wglądu w dane w systemie bankowym.

23-02-2024
Re: Zapytania kredytowe

Już tyle razy zgłaszałem i nic załączyłem wyroki sądów, pisma z innych banków które usunęły wpisy i nic . Wy robicie problem, a może w łapę chcecie żeby to pokasowac ?

23-02-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy