Odpowiedz

Brak sms-ów z kodami.

Witam.
Od pewnego czasu próbuję aktywować apkę Mój Ing Mobile i nie dochodzą do mnie sms-y z kodem. Teraz juz wiem, że nawet nie dochodzą kody autoryzacyjne dla przelewów! U operatora telefonu sprawdzone, ok, w banku niby sms-y zostały wyslane ale ja ich nie dostałem. Od 14 września jestem ubezwłasnowolniony przez bank. Oddział banku zlecił służbom technicznym sprawdzić to i od 2 tygodni nic. Pisanie na czacie, wiadomosci z bankowości internetowej - bez odzewu! Chyba pożegnam się z bankiem po wielu latach. Pomocy.
Arek.
Odpowiedz
0 Lajków
tique
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
10-10-2019
Wiadomość 1 z 5 (9 403 wyświetleń)

Re.: Brak sms-ów z kodami.

Rozumiem, że brak dostępu do konta przez internet wpływa na Twoją opinię Emotikon: Smutny

Sprawdzałeś w sekcji: Dane i ustawienia/Bezpieczeństwo czy numer do otrzymywania tych kodów jest aktualny?

Przesyłam Ci parę wskazówek. Proszę, abyś:

  • usunął wiadomości ze skrzynki odbiorczej telefonu,
  • zrestartował telefon,
  • sprawdził, czy masz w nim dobry zasięg.

Możesz także spróbować- jeżeli masz taką możliwość- przełożyć kartę SIM do innego telefonu.
Sprawdź na nim, czy również wiadomości sms nie dochodzą.

Wspomniałeś, że kontaktowałeś się z nami na różne sposoby.

Zgłosiłeś reklamację w tej sprawie?
Jeżeli tak czy mógłbyś przesłać mi jej numer? 

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 2 z 5 (9 398 wyświetleń)

Re.: Brak sms-ów z kodami.

Zlecenie do dzialu technicznego poszło z oddziału banku w Lędzinach przez  Pana Dawida K. a jego numer INC 1977011. Było to około 2 tygodnie temu. 

Odpowiedz
0 Lajków
tique
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
10-10-2019
Wiadomość 3 z 5 (9 342 wyświetleń)

Re: Re.: Brak sms-ów z kodami.

[ Edytowane ]

Przepraszam, że musiałeś tak długo czekać na wyjaśnienie tej sprawy. Rozwiązaliśmy Twoje zgłoszenie. Specjalista z oddziału, skontaktuje się dzisiaj z Tobą i przekaże szczegóły. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 4 z 5 (9 335 wyświetleń)

Re: Re.: Brak sms-ów z kodami.

Dziękuję za pomoc oraz współpracę z Panem Dawidem z oddziału w Lędzinach. Teraz już działa wszystko łącznie z blikiem.

Odpowiedz
0 Lajków
tique
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
10-10-2019
Wiadomość 5 z 5 (9 308 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy