Odpowiedz

BLIK - lista osób posiadających BLIKa w aplikacji

Witajcie,

 

mam pytanie odnośnie widoczności osób (z listy kontaktów), do których mogę wysłać przelew za pomocą BLIKa.

 

Chciałem oddać pieniądze koledze, który zaczął używać BLIKa i zarejestrował się Aliorze jako posiadacz konta i podpiął do konta telefon z BLIKiem.

 

Jego narzeczona od razu widziała w swojej Aliorowej aplikacji, że on może odbierać przelewy z BLIKa, a ja niestety od wczoraj nie mam takiej możliwości i nie widzę ikonki "b" przy jego kontakcie.

 

Pytanie tylko dlaczego? Kiedy ta lista "odświeża" się?

Odpowiedz
0 Lajków
unclemark
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
11-09-2020
Wiadomość 1 z 5 (6 585 wyświetleń)

Re: BLIK - lista osób posiadających BLIKa w aplikacji

Jeżeli Twój kolega dodał swój numer telefonu do platformy BLIK, to taką informację w swoim telefonie powinieneś widzieć chwilę później. Jeżeli tak się nie stało, to napisz do nas, proszę, w Moim ING (czat/wiadomość). Nasi specjaliści sprawdzą dla Ciebie, dlaczego tak się dzieje. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Moderator
Moderator icon
693
220
12-10-2015
Wiadomość 2 z 5 (6 515 wyświetleń)

Re: BLIK - lista osób posiadających BLIKa w aplikacji

Witam,

Mam podobny problem. Aplikacja ING nie widzi kontaktu do osoby, która posiada konto w Alior Banku i korzysta na co dzień z BLIKa. Przy ręcznym wpisywaniu numeru telefonu tej osoby aplikacja komunikuje, że taki numer tel. nie jest powiązany z kontem BLIK. Tymczasem chwilę wcześniej z tego numeru telefonu został wysłany przelew testowy BLIK-iem na konto ING i przelew doszedł. Nie pomaga zmiana ustawień w zakładce "Karty i płatności telefonem" (widoczność numerów tel.).

Odpowiedz
0 Lajków
Maciej_De
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-09-2021
Wiadomość 3 z 5 (4 980 wyświetleń)

Re: BLIK - lista osób posiadających BLIKa w aplikacji

Mam ten sam problem i natrafiłem na ten post. Różnica jest taka, że nie widzę osoby z mbanku która wcześniej zrobiła testowy przelew do mnie. Inne banki jakoś widzą ten kontakt..

Odpowiedz
0 Lajków
shumway
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-09-2021
Wiadomość 4 z 5 (4 957 wyświetleń)

Re: BLIK - lista osób posiadających BLIKa w aplikacji

W takiej sytuacji w pierwszej kolejności skontaktujcie się z odbiorcą przelewu. Niech sprawdzi w swoim banku, czy ma podpięty numer telefonu do otrzymywania kodów BLIK. To że sam może wykonać taki przelew nie świadczy o tym, że dany numer telefonu został wskazany do otrzymywania przelewów BLIK. Jeśli numer nie jest podpięty, to proszę go podpiąć i wtedy wykonać przelew. Jeśli numer jest podpięty, a dalej nie macie możliwości wykonania przelewu na numer telefonu, napiszcie do nas na czacie w bankowości internetowej. Dzięki temu będziemy mieć dostęp do naszego systemu i postaramy się to wyjaśnić. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
177
36
11-02-2020
Wiadomość 5 z 5 (4 653 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Autoryzacja sms

Za każdym razem, gdy użytkownik loguje się lub zleca dyspozycje w Moje ING/Moje ING mobile, nasz system bezpieczeństwa błyskawicznie analizuje sytuację i dobiera odpowiedni sposób autoryzacji. Ocenia

...

27-09-2022
Re: Notarialne pełnomocnictwo do podpisania aneksu dot. skrócenia okresu kredytowania po nadpłacie

Aneks udało się podpisać 2 dni przed terminem. Pełnomocnictwo zostało uzupełnione o wpis wymagany przez radce prawnego i nowy akt notarialny został wystawiony przez notariusza. Zmarnowane dodatkowe 2

...

27-09-2022
Re: Przelew na telefon BLIK - limit?!

No to zanalizujcie w końcu to zwiększenie limitów albo dajcie jakiś sensowny powód dla którego tego nie zrobicie. Jak boicie się o bezpieczeństwo moich pieniędzy to może zanalizujcie logowanie dwuskła

...

26-09-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy