Bankowość internetowa

Odpowiedz

BLIK - lista osób posiadających BLIKa w aplikacji

Witajcie,

 

mam pytanie odnośnie widoczności osób (z listy kontaktów), do których mogę wysłać przelew za pomocą BLIKa.

 

Chciałem oddać pieniądze koledze, który zaczął używać BLIKa i zarejestrował się Aliorze jako posiadacz konta i podpiął do konta telefon z BLIKiem.

 

Jego narzeczona od razu widziała w swojej Aliorowej aplikacji, że on może odbierać przelewy z BLIKa, a ja niestety od wczoraj nie mam takiej możliwości i nie widzę ikonki "b" przy jego kontakcie.

 

Pytanie tylko dlaczego? Kiedy ta lista "odświeża" się?

Odpowiedz
0 Lajków
unclemark
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
11-09-2020
Wiadomość 1 z 5 (15 617 wyświetleń)

Re: BLIK - lista osób posiadających BLIKa w aplikacji

Jeżeli Twój kolega dodał swój numer telefonu do platformy BLIK, to taką informację w swoim telefonie powinieneś widzieć chwilę później. Jeżeli tak się nie stało, to napisz do nas, proszę, w Moim ING (czat/wiadomość). Nasi specjaliści sprawdzą dla Ciebie, dlaczego tak się dzieje. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 5 (15 547 wyświetleń)

Re: BLIK - lista osób posiadających BLIKa w aplikacji

Witam,

Mam podobny problem. Aplikacja ING nie widzi kontaktu do osoby, która posiada konto w Alior Banku i korzysta na co dzień z BLIKa. Przy ręcznym wpisywaniu numeru telefonu tej osoby aplikacja komunikuje, że taki numer tel. nie jest powiązany z kontem BLIK. Tymczasem chwilę wcześniej z tego numeru telefonu został wysłany przelew testowy BLIK-iem na konto ING i przelew doszedł. Nie pomaga zmiana ustawień w zakładce "Karty i płatności telefonem" (widoczność numerów tel.).

Odpowiedz
0 Lajków
Maciej_De
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-09-2021
Wiadomość 3 z 5 (14 012 wyświetleń)

Re: BLIK - lista osób posiadających BLIKa w aplikacji

Mam ten sam problem i natrafiłem na ten post. Różnica jest taka, że nie widzę osoby z mbanku która wcześniej zrobiła testowy przelew do mnie. Inne banki jakoś widzą ten kontakt..

Odpowiedz
0 Lajków
shumway
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-09-2021
Wiadomość 4 z 5 (13 989 wyświetleń)

Re: BLIK - lista osób posiadających BLIKa w aplikacji

W takiej sytuacji w pierwszej kolejności skontaktujcie się z odbiorcą przelewu. Niech sprawdzi w swoim banku, czy ma podpięty numer telefonu do otrzymywania kodów BLIK. To że sam może wykonać taki przelew nie świadczy o tym, że dany numer telefonu został wskazany do otrzymywania przelewów BLIK. Jeśli numer nie jest podpięty, to proszę go podpiąć i wtedy wykonać przelew. Jeśli numer jest podpięty, a dalej nie macie możliwości wykonania przelewu na numer telefonu, napiszcie do nas na czacie w bankowości internetowej. Dzięki temu będziemy mieć dostęp do naszego systemu i postaramy się to wyjaśnić. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
233
45
11-02-2020
Wiadomość 5 z 5 (13 685 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy