Odpowiedz

Autoryzacja TYLKO aplikacją - możliwe?

Witam,

zmieniam bank, DB przechodzi pod Santander, wśród wątpliwości przed wyborem ING mam jedną:

- czy jest możliwe, by kod autoryzacyjny przychodził TYLKO na aplikację? ze względu na pracę bardzo często nie mam zasięgu komórkowego, a mam internet. 

doczytałem na forum, że zazwyczaj transfer do klientów zaufanych (zapisanych) kod nie dotyczy. ale co z płatnościami online np. pay-pal? gdy jestem przekierowany do swojego banku...  czy wtedy próbować płatności do skutku? aż kod wpłynie na apkę?

czy istnieje forma autoryzacji typu kody TAN?

k

Odpowiedz
0 Lajków
k1313
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
18-10-2018
Wiadomość 1 z 6 (10 727 wyświetleń)

Re: Autoryzacja TYLKO aplikacją - możliwe?

Nie mamy autoryzacji tylko przez aplikację. Jeżeli zlecisz przelew przez Moje ING na komputerze, masz pobraną aplikację Moje ING mobile oraz masz dodane przynajmniej jedno urządzenie do zaufanych, to możemy poprosić Cię o autoryzację mobilną. Wtedy zalogujesz do aplikacji i zobaczysz informacje o szczegółach transakcji. Następnie, jeżeli wszystkie szczegóły zgadzają się, potwierdzić transakcję.

 

Jeśli nasz system uzna, że dana dyspozycja wymaga autoryzacji (może to być nawet przelew do zapisanego odbiorcy), wyśle Ci kod SMS-em, przez aplikację (przy przelewach przez przeglądarkę) lub za pośrednictwem serwisu telefonicznego HaloŚląski - jeśli masz tę usługę. 

Jeżeli transakcja będzie wymagać kodu, a nie będziesz mógł odebrać np. smsa, to nie zlecisz płatności.

Nie mamy autoryzacji przez kody TAN.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (10 642 wyświetleń)

Re: Autoryzacja TYLKO aplikacją - możliwe?

Jaki parabank taki system. 1 na 1000 przelewów nie wymaga autoryzacji. 1 na 100 nie wymaga autoryzacji SMS. Zlecam przelew do ZUS albo US i muszę przepisać kod z SMS. Ktoś to zrobił złośliwie? Nie wierzę że ktoś był tak niekompetentny żeby to tak rozwiązać.

SigmakS
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
2
08-10-2020
Wiadomość 3 z 6 (7 631 wyświetleń)

Re: Autoryzacja TYLKO aplikacją - możliwe?

Przykro mi, że masz takie zdanie Emotikon: Smutny Autoryzacja działa u nas zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, tak jak opisaliśmy to wyżej. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (7 534 wyświetleń)

Re: Autoryzacja TYLKO aplikacją - możliwe?

Mi jest przykro że jak zlecam przelew do ZUS albo US to muszę przepisać kod z SMS. Wystarczy poprawić niedopracowany system i nikomu nie będzie przykro.

Odpowiedz
0 Lajków
SigmakS
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
2
08-10-2020
Wiadomość 5 z 6 (7 400 wyświetleń)

Re: Autoryzacja TYLKO aplikacją - możliwe?

[ Edytowane ]
Oczywiście wszystkie sugestie są mile widziane, jednak czy bank coś z tym faktycznie zrobi. Osobiście uważam, że wszystkie przelewy powinny być potwierdzane kodem SMS, nawet zaufani odbiorcy i transakcje na 1 zł.
Odpowiedz
0 Lajków
JB1
JB1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
2
28-10-2021
Wiadomość 6 z 6 (6 878 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy