Odpowiedz

Re: Re.: Aktualizacja Moje ING.

Dziękuję za sugestię, pomyślimy 😊


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 11 z 14 (2 884 wyświetleń)

Re: Re.: Aktualizacja Moje ING.

@KarolinaM czy ta linia pod głównym menu, o innym formatowaniu niż inne linie, była w planach czy to jest błąd? Nigdzie, na żadnej stronie, w żadnym miejscu nie macie takiego formatowania linii. Wygląda to bardzo niespójnie i źle. Czcionka tego menu chyba też jest inna niż powinna być. Sprawdzałem w Chrome i Edge i w obu wygląda to tak samo.

Odpowiedz
0 Lajków
FX
FX
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
18-11-2019
Wiadomość 12 z 14 (2 833 wyświetleń)

Re: Re.: Aktualizacja Moje ING.

Tak, ta linia jest zamierzona i ma odróżniać sekcje od siebie Emotikon: Szczęśliwy Zgłosiliśmy Twoją sugestię. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 13 z 14 (2 783 wyświetleń)

Re: Re.: Aktualizacja Moje ING.

@AgnieszkaR Przyjrzałem się dokładniej i chyba wiem o co chodzi. To ma być taki cień jak w aplikacji mobilnej. Tylko w aplikacji od razu widać, że to jest cień, a na desktopie, nawet na dużym monitorze, można to zobaczyć dopiero przy powiększeniu 200-300%. Przy 100% wygląda to jak jakaś dziwna linia. Lepsze rozwiązanie podziału sekcji i oznaczenia "zakładek" macie tutaj (załącznik). Ale to pewnie kwestia gustuEmotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
FX
FX
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
0
18-11-2019
Wiadomość 14 z 14 (2 776 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy