Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Problem z potwierdzaniem płatności zbliżeniowych telefonem.

[ Edytowane ]

Dzień dobry.

 

Od jakiegoś czasu mam pewien dość mocno irytujący problem. Od pewnego czasu co kilka transakcji zbliżeniowych wymagane jest potwierdzenie np. przez odblokowanie telefonu. Niestety u mnie nie działa to poprawnie.

- przykładam telefon do terminala, słyszę piiip-piiip (transakcja nieudana), na wyświetlaczu terminala pojawia się komunikat aby spojrzeć na ekran telefonu.

- na ekranie telefonu widzę wyszarzoną kartę i infomację "odblokuj swój telefon". Nie wyświetla się przy tym żaden widget do odblokowania*. Po kilku sekundach cały ekran robi się biały, zostaje tylko kręcące się kółko "ładowania" i komunikat z prośbą o odblokowanie tel. Nic nie da się zrobić. Jedyne, co mogę to ręcznie wygasić ekran, zapalić ponownie i oblokować telefon z systemowego ekranu blokady.

- tak odblokowany telefon przykładam poraz drugi do terminala i znowu mam piiip-piiip.

- ponownie pokazuje się rysunek karty, tym razem jest już aktywny widget do dblokowania palcem albo wzorem**.

- przykładam palec, transakcja przechodzi. Za trzecim przyłożeniem telefonu. System ma chyba jakieś zabezpieczenie czasowe, żeby za szybko nie czytać kart, więc zanim dojdzie do zapłaty mija sporo czasu. Jest to bardzo irytujące, szczególnie gdy stoi za mną długa kolejka.

Nie mam pojęcia czy problem leży w appce ING, czy w Google Pay, czy może w samym, już nie najnowszym telefonie (Samsung Galaxy S10).

*) czasem widget się pojawia ale znika po kilku sekundach i telefonu i tak nie da się odblokować.

**) zdarzyło się kilka razy że i za trzecim razem nie zadziałało i transakcja timeoutowała.

Może ktoś miał taki problem i wie jak to rozwiązać?

Pozdrawiam

 

Odpowiedz
0 Lajków
grn404
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-09-2023
Wiadomość 1 z 2 (3 530 wyświetleń)

Re: Problem z potwierdzaniem płatności zbliżeniowych telefonem.

Chciałabym Ci pomóc, jednak tutaj nie sprawdzimy szczegółów Emotikon: Smutny Prosimy, napisz do nas na czacie w Moim ING. Sprawdzimy to. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Były moderator
Były moderator icon
427
94
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (3 380 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: OKO dziecka

Osobiście lub pocztą . 100 zł

21-03-2025
Re.: OKO dziecka

Dziękuję za odpowiedź. Wygląda na to że ING umywa ręce i niestety trzeba działać samemu Emotikon: Smutny

Ja przy rozmowie z konsultantem ING jasno im zakomunikowałem że moje oszczędności już nie będą nigdy ulokowane u

...

21-03-2025
Re.: Kredyt hipoteczny, czas analizy obecnie

Decyzję otrzymałem zgodnie z terminem widocznym na stronie. Aktualnie wniosek jest w oczekiwaniu na wycenę nieruchomości. 

21-03-2025
Najbardziej pomocni użytkownicy