Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Re.: Problem z aktywowaniem "Mastercard w telefonie"

Niestety roota się pozbyć nie mogę ;p
Odpowiedz
0 Lajków
Tymcio
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
186
35
26-09-2016
Wiadomość 41 z 75 (21 638 wyświetleń)

Re.: Problem z aktywowaniem "Mastercard w telefonie"

[ Edytowane ]

Ta funkcja nie może być aktywowana nawet gdy nie ma się roota, mam Xperia M2 z android 7.1 (LineageOS) + odblokowany bootloader i z wyłączonym rootem i też nie mogę aktywować tej funkcji. Natomiast na LG G3s który jest zapasowym telefonem, wgrałem standardowe oprogramowanie od producenta i aktywacja przeszła bez problemu.

 

Swoją drogą standardowe oprogramowanie jest tak samo niebezpieczne jak modyfikowane jeśli użytkownik instaluje aplikacje wątpliwego pochodzenia i nie czyta jakich uprawnień żąda dana aplikacja, więc takie rozróżnianie że przy aktywnej funkcji root i odblokowanym bootloaderze nie można aktywować karty jest śmieszne.

Odpowiedz
0 Lajków
Stanislaw1988
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
0
15-12-2016
Wiadomość 42 z 75 (21 579 wyświetleń)

Re.: Problem z aktywowaniem "Mastercard w telefonie"

[ Edytowane ]
Gdzieś wcześniej pisałem że ING Mobile na 99% korzysta z SafetyNet czyli oprogramowania które sprawdza czy system nie został w żaden sposób zmodyfikowany. W przypadku zgubienia / kradzieży telefonu ktoś może poprzez wcześniej odblokowany bootloader wgrać custom recovery potem roota a potem zdjąć kod PIN do blokady ekrany i robić sobie zakupy na czyiś koszt. Co do instalowania aplikacji spoza Sklepu Play to uwierz mi że Android (przynajmniej z najnowszymi łatkami bezpieczeństwa) jest na tyle zabezpieczony że nie umożliwi jakiejkolwiek aplikacji na dostęp do chronionej części lub danych aplikacji (np. jednorazowe tokeny wykorzystywane do płatności zbliżeniowych). Natomiast jeśli takiej aplikacji dasz uprawnienia root to ma ona dostęp do wszystkich części systemu i może wyrządzić wiele szkód.
Baholo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
15-03-2017
Wiadomość 43 z 75 (21 569 wyświetleń)

Re.: Problem z aktywowaniem "Mastercard w telefonie"

A u mnie zadziałała stara dobra metoda.

Za Chiny Ludowe mastercard w telefonie nie chciał się aktywować mimo aktualnej aplikacji i po sprawdzeniu tysiąca innych opcji.

Po prostu PRZEINSTALOWAŁEM apkę.

i już.

Pozdrawiam.

 

Odpowiedz
0 Lajków
lukolc1121
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
18-03-2017
Wiadomość 44 z 75 (21 560 wyświetleń)

Re.: Problem z aktywowaniem "Mastercard w telefonie"

Przecież właśnie o tym piszę, z tym że ja lubię bawić się w rootowanie telefonów, jailbreakowanie i wgrywanie custom ROM (sam miałem zainstalowanego androida na iPhone 3G) ponieważ miał lukę w bootloaderze która pozwalała na instalację innego systemu, mnie po prostu to interesuje i żyję tym i czasami pomagam innym jeśli mają problemy z telefonami opartymi na androidzie. Niestety jestem zasmucony faktem że nie mogę się w Custom Firmware bo tak sobie ktoś wymyślił Emotikon: Smutny

Odpowiedz
0 Lajków
Stanislaw1988
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
0
15-12-2016
Wiadomość 45 z 75 (21 557 wyświetleń)

Re.: Problem z aktywowaniem "Mastercard w telefonie"

[ Edytowane ]

Troche śmiesznie to działa pnieważ Android Pay działa na moim telefonie z użyciem magiska, a wyrobienie karty Mastercard w telefonie wykonuje się w nieskończoność

Odpowiedz
0 Lajków
AkBar3339
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
20-03-2017
Wiadomość 46 z 75 (21 319 wyświetleń)

Re.: Problem z aktywowaniem "Mastercard w telefonie"

bo może weryfikacji poddawane jest też to czy masz odblokowany bootloader czy nie, magisk działa tylko na root

Odpowiedz
0 Lajków
Stanislaw1988
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
0
15-12-2016
Wiadomość 47 z 75 (20 720 wyświetleń)

Re.: Problem z aktywowaniem "Mastercard w telefonie"

[ Edytowane ]

Mały poradnik dla posiadaczy ROOTa

Odpowiedz
0 Lajków
Chamelleon
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
3
09-04-2017
Wiadomość 48 z 75 (20 428 wyświetleń)

Re.: Problem z aktywowaniem "Mastercard w telefonie"

Huawei P8 Lite, android 6.0, telefon bez roota, po kliknięciu na "aktywuj mastercard w telefonie" nic się nie dzieje. Zaraz po zalogowaniu do apki wyskakuje komunikat żeby zaktualizować dane osobowe, gdzie tego nie zrobię czy na www czy na telefonie cały czas to wyskakuje.

Odpowiedz
0 Lajków
Lukas_VW
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
05-06-2017
Wiadomość 49 z 75 (19 561 wyświetleń)

Re.: Problem z aktywowaniem "Mastercard w telefonie"

@Lukas_VW Sprawdź, czy złożyłeś oświadczenia dotyczące rezydencji podatkowej w USA (tzw. FATCA) oraz pozostałych krajach (tzw. CRS): Dane i ustawienia - Dane - Edytuj dane - Oświadczenia.

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 50 z 75 (19 517 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy