Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Jednego nie rozumiem, czy ktoś kto korzysta z płatności zbliżeniowych cały czas ma uruchomione NFC ? Ja je włączam tylko na czas płacenia. Po drugie to zużywa prąd więc nie widzę sensu by było wciąż włączone. Po trzecie ktoś może zbliżyć się do mnie i razem z kolegą wypłacać z konta po 50 zł.
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 41 z 64 (22 951 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

[ Edytowane ]

Jest to po prostu wygodne. 

Nie wyobrażam sobie scenariusza, że co chwile włączam, wyłączam internet czy nfc. W przypadku kradzieży jest taki organ jak Policja oraz ubezpieczenie do kart oferowane przez bank. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 42 z 64 (22 948 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Kto mówi o Internecie mówię tylko NFC , Internet zawsze mam włączony.
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 43 z 64 (22 941 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

To forum dyskusyjne,  wiec zakładam wiele możliwości. Wszystko zależy od tego jak często dokonujesz tych płatności oraz jak często korzystasz z innych funkcji telefonu; tle,bt,wifi,nfc. Ja zaznaczam, że w moim przypadku ciągła aktywność tych funkcji to konfort. Płace telefonem średnio 10x na dobę, łącze się na bt z samochodami służbowymi, wifi w biurze i w domu oraz klonuje ekran za pomocą obydwu. 

 

Wiec w moim przypadku  ciągle włączanie, wyłączenie usług było by bzdurą. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 44 z 64 (22 937 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Ja również korzystam ze wszystkiego co możliwe tzn. Bl- samochód, smartwatch plus słuchawki na bl, lte i wifi włączone non stop. Od Twojego ostatniego postu zapłaciłem 3 razy telefonem i nie sprawiło mi to problemu bym włączył/wyłączył NFC, ale to jest tylko moje zdanie. Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Lolo
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
1
18-01-2017
Wiadomość 45 z 64 (22 929 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Dokładnie, jest to wygodne jak ma się wszystko uruchomione i bez zastanowienia dokonywać płatności w dowolnie wybrany sposób - po odblokowaniu lub bez Emotikon: Szczęśliwy. Chodzi właśnie o wybór. Oczywiście, jest możliwość chodzenia po komisariatach i dodatkowo płatne ubezpieczenie, ale to wszystko można łatwo ograniczyć - dodanie kolejnego rozwiązania. To kwestia chęci, bo ta funkcjonalność jest możliwa.

Odpowiedz
0 Lajków
orzechszek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
1
16-11-2016
Wiadomość 46 z 64 (22 893 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Mój poprzedni post dotyczył włączania wyłączania modułów. Oczywiście jestem za dodatkowymi możliwościami.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 47 z 64 (22 888 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Mnie również - wyboru czy coś ma być włączone czy nie, sprzętowo bądź programowo. Dlatego nawiązując do moich postów, dodatkowa opcja dająca możliwość włączenia lub wyłączenia blokowania użycia NFC z poziomu aplikacji jest dobrym i nie trudnym do zaimplementowania rozwiązaniem skoro inne banki nie miały z tym problemu.
orzechszek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
1
16-11-2016
Wiadomość 48 z 64 (22 869 wyświetleń)

Re: Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Sam kiedyś miałem wątpliwości ale argumenty Ing i mój sposób korzystania z płatności (wyłączam wifi kiedy nie potrzebuje) skłania mnie do podsumowania : ING nie zmieniaj niczego jest OK, żadnego odblokowywania i podświetlania. Chociaż wiadomo inni też mają z ich punktu widzenia słuszne argumenty wszystkim się nie dogodzi.

Odpowiedz
0 Lajków
ROB
ROB
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
29
3
25-02-2017
Wiadomość 49 z 64 (22 397 wyświetleń)

Re.: Płatność zbliżeniowa tylko po odblokowaniu telefonu

Minął prawie rok od założenia tematu i nadal nic się nie zmieniło w temacie. Albo bank ING ma gdzieś zdanie klientów albo ma nieudolnych programistów, którzy potrafią dodać takiej funkcjonalności. Nie lubię jak nie daje się opcji wyboru tylko przymusza do korzystania z rozwiązania, które ktoś uznał, że będzie lepsze. Mi zależy na większym bezpieczeństwie i chciałbym aby płatności telefonem możliwe były tylko przy odblokowanym ekranie. Ciągle włączanie i wyłączanie nfc to jakieś nieporozumienie.
LukaszING
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
4
20-02-2018
Wiadomość 50 z 64 (22 385 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy