Odpowiedz

Oszustwo blik

Również zostalam oszukana przez olx na kuriera dpd wchodząc w linka i logując sie do banku nie sądziłam ze tak sie skończy utrata dość dużej sumy jak sie skapłam było za późno mam żal do banku że w zaden normalny sposób mnie nie oszczegł gdy zakładałam konto pytali czego oczekuje wiec powiedziałam ze do oszczedzania nie brałam nawet karty od nich nigdy nie wypłacałam blikiem a tu taka sytuacja mam wrażenie że im oto własnie chodzi by tracić oszczędności
Odpowiedz
0 Lajków
Nitka
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
24-02-2022
Wiadomość 1 z 6 (6 121 wyświetleń)

Re: Oszustwo blik

Przykro mi, że taka sytuacja Cię spotkała. Stale informujemy naszych klientów o istniejących zagrożeniach oraz oszustwach, które się pojawiają. Bezpieczeństwo finansów naszych klientów jest naszym priorytetem. Wszystkie informacje są dostępne na naszej stronie: https://www.ing.pl/indywidualni/bankowosc-internetowa/bezpieczenstwo.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 2 z 6 (6 112 wyświetleń)

Re.: Oszustwo blik

Niestety ja też zostałem w ten sposób oszukany. I też mam zastrzeżenia do banku. Nigdy nie korzystałem z blika nawet nie zamierzałem. po całej sytuacji okazuje się, że blika nie można zablokować na stałe. Gdyby nie blik i to, że nie dostałem żadnego sms-a o tym, że ktoś robi wypłatę blikiem z mojego konta to nie było by nadużycia.

Nie jestem roszczeniowy, ja dałem się nabrać ale uważam, że jest tutaj duża wina banku w zabezpieczeniu takiej transakcji. Niezwłocznie powinien przyjść do mnie sms, że wybierane są pieniądze z konta, mógłbym zareagować.

Zapewne bank odpisze w reklamacji, że to moja wina, a cała sytuacja nie wynika z mojego zaniedbania tylko ze słabo zabezpieczonych transakcji blikiem!

Odpowiedz
0 Lajków
Andrzej5
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
09-04-2022
Wiadomość 3 z 6 (5 399 wyświetleń)

Re: Re.: Oszustwo blik

Rozumiem, że sytuacja jest dla Ciebie trudna. Nie mamy w ofercie usługi informowania naszych klientów o transakcjach za pomocą wiadomości SMS. Jeśli korzystasz z naszej aplikacji mobilnej, możesz włączyć powiadomienia push w swojej aplikacji mobilnej- wtedy jeśli masz dostęp do internetu, to będziemy wysyłać Ci powiadomienia push o transakcjach. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
OlaM
Były moderator
Były moderator icon
81
13
26-05-2021
Wiadomość 4 z 6 (5 301 wyświetleń)

Re: Re.: Oszustwo blik

OlaM patrząc jak wiele osób zostało już oszukanych, patrząc, że już w 2019 zdarzały się takie oszustwa to zastanawiam się co mój bank zrobił w między czasie aby zabezpieczyć swoich klientów przed takimi sytuacjami?

 

Nawet to, że logowałem się w bankowości internetowej w moim mieście, a wypłata blikiem była praktycznie w tym samym czasie 200 km od mojego miejsca zamieszkania to już daje podejrzenie i powinno być wychwycone przez system tym bardziej, że nigdy jako użytkownik nie korzystałem z tej usługi. Nie wspomnę, że dodzwonienie się na infolinię na której można zablokować konto, trwa bardzo długo. Mimo, że infolinia informowała mnie, że jestem pierwszy w kolejce nikt nie odbierał telefonu.

 

Skoro jest tak dużo wyłudzeń na blika to dlaczego bank nie podjął tutaj żadnych kroków?

W tej sytuacji aktywacja takich usług, które są bardzo podatne na oszustwa powinna być mocno ograniczona w bankowości internetowej, a nawet następować na wyraźne życzenie klientów tylko osobiście w oddziale banku!

Klient powinien mieć możliwość konfiguracji i wyboru usług, z których będzie korzystał. To z czego nie chce korzystać może uruchomić tylko w oddziale banku!

Pozamykaliście wiele oddziałów aby ograniczyć koszty, koncentrujecie się na oferowaniu nowych usługach, wielokrotnie niepotrzebnych zwykłym użytkownikom! Może jako bank powinniście wreszcie lepiej dbać o bezpieczeństwo pieniędzy Waszych klientów. 

Jestem z Waszym bankiem od czasu jak nazywał się Śląski. Cała ta sytuacja sprawiła, że straciłem zaufanie do Waszych usług. 

Wsparcie na infolinii czy w oddziale banku wygląda tak, że pracownicy nie mają odpowiedniej wiedzy dotyczącej takich sytuacji.

Niby klient może złożyć reklamacje (z reguły w takich sytuacjach reklamacja jest nieuznana). Jako bank umywacie ręce, a klient pozostaje z całą sytuacją sam. Nie wspomnę, że nie stosujecie się do zapisów prawa. A zgodnie z ustawą o usługach płatniczych, bank w terminie jednego dnia roboczego powinien oddać konsumentowi skradzioną kwotę i wyjaśnić sprawę. ... Bank nie może odmawiać zwrotu środków i jednocześnie uzależniać tego od zgłoszenia przez konsumenta sprawy na Policję...

Andrzej5
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
09-04-2022
Wiadomość 5 z 6 (5 289 wyświetleń)

Re: Re.: Oszustwo blik

Bardzo mi przykro, że spotkała Cię taka sytuacja i rozumiem, że nie jest ona komfortowa. Dobrze, że nam to zgłosiłeś. Bezpieczeństwo finansów jest dla nas priorytetem i stale wprowadzamy nowe rozwiązania, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa. Tutaj jednak nie mamy wglądu w szczegóły sytuacji, która Cię spotkała. Jeśli jednak kliknąłeś w link, który oszust Ci wysłał oraz podałeś swoje dane do logowania, a następnie potwierdziłeś dodanie urządzenia oszusta do zaufanych, podając SMS z kodem autoryzacyjnym, to wówczas mogło dojść właśnie do wypłaty BLIKIEM. W tej sytuacji oszust miał dostęp do Twojej aplikacji. 

Stale przestrzegamy naszych klientów, aby logować się tylko z poziomu naszej strony, czy aplikacji oraz aby szczególną uwagę zwracać na treści wiadomości z kodem autoryzacyjnym. Na bieżąco informujemy o aktualnych zagrożeniach oraz o tym, jak się przed nimi ustrzec. Podczas logowania prezentujemy komunikaty bezpieczeństwa, w których opisujemy przebieg najpopularniejszych obecnie sposobów na wyłudzenie pieniędzy. Na naszej stronie, jak i na blogu informujemy także o bezpiecznym bankowaniu. 
O szczegółach przeczytasz tutaj: https://www.ing.pl/indywidualni/bankowosc-internetowa/bezpieczenstwo 
https://www.ing.pl/indywidualni/aplikacja-mobilna/bezpieczenstwo-aplikacji-mobilnej/kradziez-danych-... 
Dodam również, że możesz zrezygnować z płatności BLIKIEM, wyłączając usługę w zakładce Moje finanse/Karty i płatności telefonem/Płatności BLIK lub zmniejszyć limity transakcyjne. 
 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 6 z 6 (5 203 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy