Odpowiedz

Moj Transport - Parkingi

Szanowni Państwo,

 

Sledze od dłuższego czasu możliwości płacenia za parkomaty w Waszej aplikacji, z tego co udało mi sie zauważyć, funkcjonalność ta została włączona na chwile w którymś release'ie apki a następnie przestała być dostępna.

 

Wchodzę do Was na stronę i widzę taka informacje, funkcjonalność Moj Transport - płacenie za parkomaty dostępne jest dla Androida od wersji apki. 4.01, następnie wchodzę do Play Store i widzę aktualna wersje apki. 3.9.0.

Czy tylko mi wydaje sie ze cos jest nie tak? 

Czy jeśli ostatnia udostępniona wersja apki to 3.9.0 to po co piszecie w czasie teraźniejszym skoro funkcjonalność jest obecna w wersji jeszcze nie udostępnionej w Play Store? 

Proszę mi wytłumaczyć sens Waszej sprzecznej komunikacji?

 

 

 

Prosze mi wytlumaczyc sens Waszej sprzecznej komunikacji.

Odpowiedz
0 Lajków
Destro
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
10-07-2020
Wiadomość 1 z 8 (6 508 wyświetleń)

Re: Moj Transport - Parkingi

Rzeczywiście, udostępniliśmy tę funkcjonalność, ale ze względów technicznych, musieliśmy ją na chwilę wyłączyć. Rozpoczęliśmy już nową aktualizację aplikacji, ale nie udało nam się jej udostępnić wszystkim użytkownikom Emotikon: Smutny Już pracujemy nad tym, żeby w najbliższym czasie, każdy mógł skorzystać z tej opcji. 

Przepraszamy za utrudnienia. 


 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 8 (6 469 wyświetleń)

Re: Moj Transport - Parkingi

Przy próbie wpisania nr rejestracyjnego pojawia się osiem miejsc a co w przypadku krótszych np. siedmio znakowych nr rejestracyjnych? Nie mogę przejść do kolejnego kroku...
Odpowiedz
0 Lajków
mniomnika
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
06-08-2021
Wiadomość 3 z 8 (6 256 wyświetleń)

Re: Moj Transport - Parkingi

Pracujemy już nad tym, żeby to poprawić. Jest jednak na to rozwiązanie, wystarczy, że po wpisaniu numeru rejestracyjnego go zatwierdzisz. Nie zważaj na brakujące pole.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 4 z 8 (6 231 wyświetleń)

Re: Moj Transport - Parkingi

Dzień dobry,

U mnie z kolei oprócz miejsca na wpisanie nr rejestracyjnego i przycisku Anuluj na białym tle nie ma nic innego do wyboru. Nie mogę potwierdzić nr rejestracyjnego ani przejść dalej. Aplikacja zaktualizowana do najnowszej wersji, w czym może być problem?
Odpowiedz
0 Lajków
Matizzz6
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
19-08-2021
Wiadomość 5 z 8 (5 972 wyświetleń)

Re: Moj Transport - Parkingi

 @Matizzz6 Po wpisaniu numeru rejestracyjnego wybierz opcję zatwierdzenia na klawiaturze. Wtedy pokażą się kolejne opcje.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 6 z 8 (5 931 wyświetleń)

Re.: Moj Transport - Parkingi

[ Edytowane ]
Póki nie będzie można rozpocząć parkowania poza godzinami w których opłata jest obowiązkowa nie będę korzystał z tej funkcjonalności.
Powód: Przyjeżdżam np. do pracy 20 min przed godzinami płatnymi i co? muszę pamiętać żeby za 20 min włączyć parkowanie? Może akurat będę zajęty i zapomne o tym.
W skykasch jest inaczej...akurat to mogą Państwo od nich skopiować.
Bez tego nie zamierzam używać tej funkcjonalności.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Klienting
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-11-2021
Wiadomość 7 z 8 (5 053 wyświetleń)

Re: Re.: Moj Transport - Parkingi

[ Edytowane ]

Dziękuję za Twoją sugestię, przekazałam ją do odpowiedniego działu, który zajmuje się naszą aplikacją mobilną Emotikon: Szczęśliwy

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 8 z 8 (4 994 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy