Płatności

Odpowiedz

potwierdzenie płatności kartą

Od jutra zaczynają pobierać opłaty od osób, których aplikacje o bilety na mistrzostwa świata zostały wylosowane. Trzeba było podać dane karty i zastanawiam się czy kiedy ewentualnie będą chcieli ode mnie pobrać pieniądze, to czy będę musiał wpisać gdzieś jakiś kod autoryzacyjny, czy zrobią to bez problemu?

Podobna sytuacja jest ze zleceniami stałymi, gdzie w jakiejś instytucji podaje się im swój numer karty, tak aby co miesiąc mogli pobierać opłatę, ale jeszcze z tą kartą z tego nie korzystałem, więc nie wiem.

Odpowiedz
0 Lajków
ii
ii
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
25-10-2017
Wiadomość 1 z 12 (18 048 wyświetleń)

Re.: potwierdzenie płatności kartą

Zapewne jedt jak z rezerwacją hotelu. Po wykonanej usłudze autoryzują Twoją transakcję.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 12 (17 993 wyświetleń)

Re.: potwierdzenie płatności kartą

a jak wygląda taka autoryzacja? bo mam nadzieję, że nie za pomocą smsa z kodem

Odpowiedz
0 Lajków
ii
ii
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
25-10-2017
Wiadomość 3 z 12 (17 954 wyświetleń)

Re.: potwierdzenie płatności kartą

Cóż, w hotelu Pani daje przy wymeldowaniu kwit do podpisu.

Wcześniej, przy rezerwacji dokonywana jest blokada. Jednak po około 7 dniach jest zwalniana. Wygląda to na sprawdzenie autentyczności.

Jak jest z płatnością odroczoną online, szczerze mówiąc nie wiem. System 3D Securce raczej nie zadziała, a na pewno nie prosząc Cię o kod SMS.

Z chwilą obciążenia rachunku powinieneś dostać powiadomienie o transakcji. Chyba tylko tyle. Sam jestem ciekaw co na to Bank.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 12 (17 921 wyświetleń)

Re: Re.: potwierdzenie płatności kartą

[ Edytowane ]

ii, proces sprzedaży biletów zależy od jednostki, która za to odpowiada, czyli w tym przypadku organizacji FIFA. Trudno nam się odnieść do tych regulacji. Zachęcamy do sprawdzenia wytycznych na ich stronie. 
W drugiej sytuacji piszesz o tzw. płatnościach subskrybcyjnych. Polegają one na cyklicznym (miesięcznym, rocznym, itp.) obciążaniu karty płatniczej lub kredytowej bez koniecznośći angażowania klienta. Przed włączeniem usługi, dostawca poprosi Cię o wyrażenie zgody na obciążanie karty. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 5 z 12 (17 902 wyświetleń)

Re: Re.: potwierdzenie płatności kartą

Rozumiem, ale to bank wymaga potwierdzenia a nie FIFA.

Miałem nosa, bo dzisiaj dostałem od nich maila, że zostałem wylosowany, ale nie mogli pobrać płatności, na szczęście w ciągu pięciu dni roboczych ponowią próbę, więc będę miał czas, żeby przejść się do placówki i tam omówić zagadnienie. Jeśli to nie pomoże to chyba zakończę moją dwumiesięczną przygodę z tym bankiem, nie zdążyłem jeszcze zamknąć konta w poprzednim. Co jak co, ale bilety na mistrzostwa świata...

Faktycznie, teraz zalogowałem się na koncie internetowym i miałem zablokowane środki, ale tego samego dnia zostały odblokowane. Co mam zrobić, żeby te pieniądze po prostu zostały przelane?

Odpowiedz
0 Lajków
ii
ii
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
25-10-2017
Wiadomość 6 z 12 (17 799 wyświetleń)

Re: Re.: potwierdzenie płatności kartą

Przed chwilą wróciłem z placówki. Pani powiedziała mi, że tego dnia były problemy techniczne i nie tylko mnie nie udało się wykonać transakcji. Dziwne, bo środki zostały zablokowane, a potem zwrócone, mogłyby zostać przelane po zlikwidowaniu tych problemów. Mam nadzieję, że ponowna próba pobrania pieniędzy zakończy się sukcesem i w końcu będę mógł się cieszyć nadchodzącym wyjazdem i nie martwić się, że coś pójdzie nie tak.

Odpowiedz
0 Lajków
ii
ii
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
25-10-2017
Wiadomość 7 z 12 (17 755 wyświetleń)

Re: Re.: potwierdzenie płatności kartą

Mam nadzieję, że tym razem wszystko pójdzie gładko. Tego Ci życzę. Przy okazji, udanego wyjazdu ! Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 8 z 12 (17 638 wyświetleń)

Re: Re.: potwierdzenie płatności kartą


IlonaU pisze:

 proces sprzedaży biletów zależy od jednostki, która za to odpowiada


Czy ma znaczenie typ karty? Kredytowa lub debetowa albo przedpłacona?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 9 z 12 (17 485 wyświetleń)

Re: Re.: potwierdzenie płatności kartą

mcumberpl, to usługodawca określa, które karty akceptuje. Ważne, aby przy kartach debetowych oraz przedpłaconych sprawdzić limit do transakcji internetowych oraz zapewnić pieniądze na koncie na rozliczenie tej płatności. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 10 z 12 (17 410 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy