Płatności

Odpowiedz

płacenie kartą w Chorwacji

Z mężem posiadamy konto komfort i dodatkowo 2 karty visa zbliżeniowa. Wyjeżdzamy za granicę, do Chorwacji.

Jak wygląda opłata za płacenie visą w PLN za transakcje zblizeniowe w kunach?

Ile wynosi opłata za wypłacenie gotówki- kun z bankomatów?

Konto walutowe podpięte pod konto komfort- czy wtedy nie będziemy płacic za transakcje za granica, pomimo że nadal będziemy meli karty visa?

Czy lepiej opłaca się zamówić za 15zł/30dni pakiet wakacyjny?

Proszę o radę.

Odpowiedz
0 Lajków
renia1987
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
04-08-2017
Wiadomość 1 z 6 (34 023 wyświetleń)

Re.: płacenie kartą w Chorwacji

Koszt przewalutowania transakcji zagranicznych w walucie innej niż złotówki wynosi 3% kwoty transakcji. Za wypłatę gotówki za granicą pobieramy 3% od kwoty wypłaty. Przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej, czyli Visy.

Do karty VISA Zbliżeniowa można podpiąć konta walutowe w EUR,USD, GBP. W ten sposób można wykonywać transakcje bezpośrednio w EUR, GBP lub USD.  Natomiast nie posiadamy w ofercie konta w kunach, dlatego płacąc kartą Visa Zbliżeniowa w tej walucie nastąpi przewalutowanie.

Pakiet wypłat jest korzystny, jeśli planujesz wypłacić za granicą powyżej 500 zł.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (33 972 wyświetleń)

Re.: płacenie kartą w Chorwacji

podepnę się pod temat.

Wkrótce wyjeżdżam na odpoczynek do Chorwacji. Posiadam konto Direct PLN, kartę Visa oraz wykupiony promocję na wypłaty z bankomatów za granicą.

1. Rozumiem, że wypłacając kwotę z DOWOLNEGO bankomatu w Chorwacji, trzeba wybrać opcję "bez DCC" (bez przewalutowania)?

2. Po jakim kursie będzie przeliczana transakcja? na dany dzień wg NBP czy według VISY?

3. Rozumiem, że jest to oszczędność tylko tych 3% za przewalutowanie?

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
rocker
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
05-09-2017
Wiadomość 3 z 6 (33 524 wyświetleń)

Re.: płacenie kartą w Chorwacji

1.Pakiet, nie obejmuje wypłat dokonanych z użyciem Dynamic Currency Conversion (DCC). Operator bankomatu może obciążyć klienta innymi opłatami, niezależnymi od Banku. Należy zwracać uwagę na komunikaty na ekranie bankomatu. 

2. Jeśli będziesz wypłacał kartą VISA do konta w PLN, przewalutowanie będzie po kursie organizacji płatniczej, która wydała kartę - VISA.

3. Opłatę 3% za przewalutowanie, naliczamy  w przypadku płatności kartą za granicą. Jeśli chcesz uniknąć tej opłaty, możesz  otworzyć konto walutowe, podpiąć do niego kartę wydaną do konta w PLN i płacić za granicą w walucie konta np. EUR, USD, GBP.   W przypadku wypłaty gotówki za granicą możesz uniknąć prowizji 3% kwoty wypłaty, uruchamiając pakiet wypłat.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 4 z 6 (33 438 wyświetleń)

Re.: płacenie kartą w Chorwacji

1. czyli tak jak pisałem, wypłacając klikać no DCC, czyli wypłacać po kursie bezpośrednio w HRK ( w przypadku Chorwacji). Ostatnio będąc w Rumunii, płacąc za paliwo miałem nawet opcję obciążenia bezpośrednio w PLN, ale jak porównałem później to gorzej na tym wyszedłem.

2. dzięki

3. czy w przypadku otwarcia konta walutowego np w Euro a następnie udając się do kraju, w którym oficjalną walutą nie jest Euro, nie będzie znów podwójnego przewalutowania. Najpierw z HRK na Euro a potem z Euro na PLN, i o tą kwotę moje konto zostanie pomniejszone?

Odpowiedz
0 Lajków
rocker
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
05-09-2017
Wiadomość 5 z 6 (33 401 wyświetleń)

Re.: płacenie kartą w Chorwacji

Tak, wypłacając pieniądze za granicą nie wybieraj opcji DCC. 

 

Nasze karty VISA są rozliczane w PLN, zatem jeśli pojedziesz np. z Niemiec do Chorwacji, a karta będzie podpięta pod konto w EUR, to płacąc w HRK pieniądze pobierzemy z konta w PLN. Nie będzie wtedy podwójnego przewalutowania. Pomniejszymy wtedy konto o kwotę po przeliczeniu z HRK na PLN. Wówczas pobierzemy prowizję 3% za przewalutowanie. 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 6 z 6 (33 283 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy