Płatności

Odpowiedz

Zaginiony przelew miedzynarodowy i karygodne zachowanie obsługi ING

Witam 

 

Niestety spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja gdy to zlecony przelew międzynarodowy ( 31 000 zł ) nie dotarł do odbiorcy. 

W pierwszej kolejności zostały zweryfikowane dane i ich poprawność - bez zarzutu. 

 

Wraz z odbiorcą który jest mi znany doszliśmy do wniosku że wina może leżeć zarówno po stronie ING jak i Deutche Banku który odpowiada za konto odbiorcy. 

 

Oczywiście kontaktowałem się kilkukrotnie z ING - wygenerowano mi potwierdzenie SWIFT i stwierdzono że po stronie ING jest ok. 

Kolejnym krokiem byłby więc kontakt ze strony ING z DB ( Deutche Bankiem ) w celu wyjaśnienia sytuacji i tu dzieją się rzeczy niebywałe.

 

Na zgłoszoną reklamacje i prośbę o wyjaśnienie sprawy z DB otrzymałem odpowiedź po 3h i w 1 zdaniu - "prześledziliśmy przelew w GPI Tracker i dotarł do odbiorcy we właściwym czasie"................dodatkowo naliczono mi za to opłatę 178 zł ..... czy w związku z tym odzyskano moje pieniądze lub skontaktowano się ze stroną Niemiecką ??? Oczywiście że nie......

 

Po ponownym kontakcie z biurem obsługi, usłyszałem od Pana w słuchawce " czy na pewno chce składać kolejną reklamacje i że bank może mi odmówić " 

Aktualnie rozważam więc kontakt z Rzecznikiem Finansowym bo obsługa ING nie spełnia oczekiwań

 

Dodam że odbiorca zgodnie z umową nalicza mi kary za nieopłaconą FV - domyślam się że ING zwróci mi te koszty :/

 

Jedyną myślą która kołacze mi teraz w głowie to jak względnie szybko zakończyć współprace z ING bo taki poziom obsługi mnie zwyczajnie przeraża.

 

Odpowiedz
0 Lajków
micmot
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
07-11-2023
Wiadomość 1 z 2 (2 069 wyświetleń)

Re: Zaginiony przelew miedzynarodowy i karygodne zachowanie obsługi ING

Szanowny Panie, bardzo mi przykro, że spotkała Pana taka sytuacja. Tutaj nie mamy wglądu do systemów, aby to zweryfikować. W celu złożenia reklamacji, bardzo proszę o kontakt z nami na czacie po zalogowaniu w Moim ING - tam nasi specjaliści postarają się pomóc i przyjmą dla Pana odpowiednie zgłoszenie. Mam nadzieję, że mimo wszystko zostanie Pan naszym klientem i kolejne doświadczenia będą już tylko pozytywne.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
KamilW
Moderator
Moderator icon
74
10
19-05-2022
Wiadomość 2 z 2 (1 979 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Usługa DCC za granicą. Kiedy taka opcja z możliwością wyłączenia?

Czy ING przewiduje kiedyś takie udogodnienia, jak zrobiła konkurencja w sprawie wypłat bankomatów za granicą?

https://www.cashless.pl/7708-mbank-blokady-dcc-surcharge-aplikacja

 

06-09-2024
Re.: Konto 13-17 i skan dowodu

Zeskanowany dokument powinien być czytelny, nie może być rozmazany.

06-09-2024
Re.: Ciemne tło apki

Pracujemy nad udostępnieniem ciemnego motywu aplikacji, jednak nie możemy jeszcze określić, kiedy taka opcja będzie dostępna

06-09-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy