Odpowiedz

Problem z wpłatomatami

Witam.

 

Od jakiegoś czasu mam regularny kłopot z dokonywaniem wpłat we wpłatomatach ING. Chodzi między innymi o 2 wpłatomaty w Lublinie (w oddziale ING na ulicy T. Zana 39) oraz o wpłatomat Planet Cash w Lublinie (Leclerc, ul. T. Zana). Problem był zgłaszany kilka razy na infolinię. Jednak przy próbie kolejnej wpłaty za każdym razem widzę jedynie komunikat, że operacja nie może być zrealizowana. Stan konta i samą wypłatę mogę zrealizować. Karta też była sprawdzana przez pracowników ING za pomocą czatu i infolinii. Inne osoby posiadające kartę ING za każdym razem mogę dokonywać wpłat i dziwią mi się, że ja mam z tym problem.

 

Czy możliwe jest, że chip w karcie jest częściowo uszkodzony? Działa przy sprawdzeniu salda, płatnościach zbliżeniowych i wypłatach a nie działa przy wpłatach? Zwariować można - nie wiem już jak ten temat ugryźć :/

Odpowiedz
0 Lajków
DeKoszula
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
18-03-2020
Wiadomość 1 z 3 (2 596 wyświetleń)

Re: Problem z wpłatomatami

[ Edytowane ]

Rzeczywiście- dziwna sytuacja🙁
Czy w innych wpłatomatach także masz ten komunikat?
Możesz na naszej infolinii reklamować swoją kartę- nową otrzymasz do 8 dni roboczych na adres do korespondencji.
Nasza infolinia pod numerem 32 357 00 12 czynna jest całą dobę. 

Korzystasz z naszej aplikacji? Pamiętaj, że możesz za pomocą kodów BLIK między innymi wpłacać gotówkę na konto.
Informacje na ten temat znajdziesz tutaj.

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 2 z 3 (2 558 wyświetleń)

Re: Problem z wpłatomatami

O metodzie z Blikiem jako narzędziem do wpłat nie słyszałem. Dzięki za podpowiedź Emotikon: Szczęśliwy W wolnej chwili zapewne zdecyduję się na wymianę karty. Mam nadzieję, że to pomoże. Odpowiadając na zadane wcześniej pytanie: tak problem występuje regularnie we wszystkich wpłatomatach (ING jak i tych Planet Cash).

Odpowiedz
0 Lajków
DeKoszula
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
18-03-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 533 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy